Skocz do zawartości

Przy piwie ? muzycznie i książkowo.


cafekot

Rekomendowane odpowiedzi

Za oknem jesienne klimaty i skończyło się piwkowanie w plenerze, zasiadamy teraz w domowych pieleszach z kufelkiem piwa, można coś posłuchać i poczytać.

Polecam moje ulubione wokalistki smooth jazzowe, lekki i przystępny jazz również dla miłośników innych klimatów muzycznych : Kari Bremnes, Lisa Ekdahl, Grażyna Auguścik, Norah Jones.

Czytane i polecane to : ,, Śmierć pięknych saren? ? Ota Pavel,

coś Terryego Pratchtta ? dla miłośników fantasy no i ostatnie fantastyczne odkrycie to ,,Miasteczko na dłoni? Jan Drda ? niestety dostępne tylko w antykwariatach lub bibliotekach.

A co Wy słuchacie i czytacie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cukier z saletrą to była klasyka, dodawaliśmy do tego sproszkowany węgiel drzewny pakowało się to w łuskę po racy świetlnej i był granat dymny, hard wersja była ze srebrzanką w proszku w połączeniu z saletrą był to prawie fosforowy granat.

Karbid zapakowany do puszki, odrobina płynu, dziura w denku, zatrzaśnięta pokrywa, i zapałka do otworu ? robiło to spore bum (kolega miał 10 litrową puchę- nazwaliśmy ją Berta).

Jak odwiedzam rodziców nadal spora część sąsiadów nie mówi mi dzień dobry a minęło trochę latek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gorzej jak przy karbidzie brakło płynu... Ja towarzyszyłem tylko bratu i jego kolegom, więc poważnych historii nie mam na swym koncie.

 

A co do spędzania wieczorów... Banał. Kończę remont mieszkania (o ile można to nazwać remontem, bo to bardziej budowa). Jeszcze trochę i zmienię adres mego browaru. Z książek ostatnio chwyciłem coś, co czytała nam mama. Bajarka opowiada. Czytujemy córce (choć bidula ma niespełna trzy miesiące) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płynów nie brakowało szczególnie tych ustrojowych :)

 

Przez pierwsze dwa lata swojej pracy przeprowadzałem się trzy razy i każda przeprowadzka była związana z większym lub mniejszym remontem - koszmar (czuliśmy się jak jacyś wojenni uchodźcy).

 

Jeśli chodzi o książki dla młodszych to jestem fanatykiem ,,Mikołajka" Jean-Jacques Sempe, Rene Goscinny - mam wszystkie przygody i poczytuję nieustannie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez pierwsze dwa lata swojej pracy przeprowadzałem się trzy razy i każda przeprowadzka była związana z większym lub mniejszym remontem - koszmar (czuliśmy się jak jacyś wojenni uchodźcy).

Jakże Cię rozumiem! Ja w ciągu 2 lat opóściłem cudowne Podbeskidzie, przeprowadziłem się na Slask, zaliczyłem pół roku w Warszawie, wróciłem na Slask i... oczywiście remontuję.

Tak na prawdę, to wszystko na głowie mojej cudownej małżonki, która w zaawansowanej ciąży za wszystkim gania, bo ja ciągle w delagacjach. Do tego Skarbówka chce nam wlepić podatek i grozi kontrolą, - za ciężką pracę trzeba człowiekowi przywalić.

 

Co czytam? Ostatnio nie mam na nic czasu. Ale jak się znajdzie, to czeka na mnie kupka książek marynistyczno-historycznych. Muzyka? Od czasów studiów, tak na prawdę, to nie słuchałem muzyki. Jakoś tam coś brzęczy w aucie, ale to nie słuchanie...

 

A do tego całego bałaganu, to jeszcze mi się zestawik na Portera marnuje, bo nie ma kiedy uwarzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do czytania polecam twórczość Pilipiuka, w szczególności książki o Jakubie Wędrowyczu :lol:

Główny bohater to postać specyficzna, bimbrownik, kłusownik i egzorcysta-amator. Jest też wielkim miłośnikiem Perły ;) Piłem i mu się nie dziwie. Książki są bardzo przyjemne w czytaniu, duża doza hunoru, zaskakujące, ciekawe i śmieszne przygody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie czytam Great Beers of Belgium Michaela Jacksona. Piękna pozycja. Piękne fotki, ciekawe opisy i anegdotki. :lol: (nawet nie czuje jak rymuję).

Zabrałem się też za Lód Dukaja, ale pomimo rewelacyjnych recenzji, nie mogę się wkręcić w klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.