Jump to content

Przy piwie ? muzycznie i książkowo.


cafekot
 Share

Recommended Posts

Za oknem jesienne klimaty i skończyło się piwkowanie w plenerze, zasiadamy teraz w domowych pieleszach z kufelkiem piwa, można coś posłuchać i poczytać.

Polecam moje ulubione wokalistki smooth jazzowe, lekki i przystępny jazz również dla miłośników innych klimatów muzycznych : Kari Bremnes, Lisa Ekdahl, Grażyna Auguścik, Norah Jones.

Czytane i polecane to : ,, Śmierć pięknych saren? ? Ota Pavel,

coś Terryego Pratchtta ? dla miłośników fantasy no i ostatnie fantastyczne odkrycie to ,,Miasteczko na dłoni? Jan Drda ? niestety dostępne tylko w antykwariatach lub bibliotekach.

A co Wy słuchacie i czytacie ??

Link to comment
Share on other sites

Cukier z saletrą to była klasyka, dodawaliśmy do tego sproszkowany węgiel drzewny pakowało się to w łuskę po racy świetlnej i był granat dymny, hard wersja była ze srebrzanką w proszku w połączeniu z saletrą był to prawie fosforowy granat.

Karbid zapakowany do puszki, odrobina płynu, dziura w denku, zatrzaśnięta pokrywa, i zapałka do otworu ? robiło to spore bum (kolega miał 10 litrową puchę- nazwaliśmy ją Berta).

Jak odwiedzam rodziców nadal spora część sąsiadów nie mówi mi dzień dobry a minęło trochę latek.

Link to comment
Share on other sites

gorzej jak przy karbidzie brakło płynu... Ja towarzyszyłem tylko bratu i jego kolegom, więc poważnych historii nie mam na swym koncie.

 

A co do spędzania wieczorów... Banał. Kończę remont mieszkania (o ile można to nazwać remontem, bo to bardziej budowa). Jeszcze trochę i zmienię adres mego browaru. Z książek ostatnio chwyciłem coś, co czytała nam mama. Bajarka opowiada. Czytujemy córce (choć bidula ma niespełna trzy miesiące) :)

Link to comment
Share on other sites

płynów nie brakowało szczególnie tych ustrojowych :)

 

Przez pierwsze dwa lata swojej pracy przeprowadzałem się trzy razy i każda przeprowadzka była związana z większym lub mniejszym remontem - koszmar (czuliśmy się jak jacyś wojenni uchodźcy).

 

Jeśli chodzi o książki dla młodszych to jestem fanatykiem ,,Mikołajka" Jean-Jacques Sempe, Rene Goscinny - mam wszystkie przygody i poczytuję nieustannie.

Link to comment
Share on other sites

Przez pierwsze dwa lata swojej pracy przeprowadzałem się trzy razy i każda przeprowadzka była związana z większym lub mniejszym remontem - koszmar (czuliśmy się jak jacyś wojenni uchodźcy).

Jakże Cię rozumiem! Ja w ciągu 2 lat opóściłem cudowne Podbeskidzie, przeprowadziłem się na Slask, zaliczyłem pół roku w Warszawie, wróciłem na Slask i... oczywiście remontuję.

Tak na prawdę, to wszystko na głowie mojej cudownej małżonki, która w zaawansowanej ciąży za wszystkim gania, bo ja ciągle w delagacjach. Do tego Skarbówka chce nam wlepić podatek i grozi kontrolą, - za ciężką pracę trzeba człowiekowi przywalić.

 

Co czytam? Ostatnio nie mam na nic czasu. Ale jak się znajdzie, to czeka na mnie kupka książek marynistyczno-historycznych. Muzyka? Od czasów studiów, tak na prawdę, to nie słuchałem muzyki. Jakoś tam coś brzęczy w aucie, ale to nie słuchanie...

 

A do tego całego bałaganu, to jeszcze mi się zestawik na Portera marnuje, bo nie ma kiedy uwarzyć...

Link to comment
Share on other sites

Ja do czytania polecam twórczość Pilipiuka, w szczególności książki o Jakubie Wędrowyczu :lol:

Główny bohater to postać specyficzna, bimbrownik, kłusownik i egzorcysta-amator. Jest też wielkim miłośnikiem Perły ;) Piłem i mu się nie dziwie. Książki są bardzo przyjemne w czytaniu, duża doza hunoru, zaskakujące, ciekawe i śmieszne przygody.

Link to comment
Share on other sites

Ja właśnie czytam Great Beers of Belgium Michaela Jacksona. Piękna pozycja. Piękne fotki, ciekawe opisy i anegdotki. :lol: (nawet nie czuje jak rymuję).

Zabrałem się też za Lód Dukaja, ale pomimo rewelacyjnych recenzji, nie mogę się wkręcić w klimat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.