Skocz do zawartości

Piwo samemu skomponowane


Raczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam za sobą 2 zacierane piwka IRA oraz Weizena z zestawu surowców z HB, wczoraj poszło zamówienie z BA na kolejne 4 zestawy: Koelsch, Grodziskie, Pale Ale oraz DunkelWeizen. Zamierzam po zrobieniu tych 4 gotowych zestawów zrobić coś nie z gotowych produktów (namiarów) a chociażby coś z przepisów z WIKI.

 

Mam pytanie do tych którzy warzą ze swoich czy innych przepisów które zdobyły jakieś nagrody... jak zamawiacie słody ?? w jakich sklepach ?? zawsze zamawiacie więcej czy jest możliwość dostosowania zamówienia do potrzeb ?? w BA np. są możliwe zamówienia 1kg, 5 kg lub 25 kg worki ..... Proszę o porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słody "kolorowe" czyli wszelakie karmelowe, palone, czy inne tego typu zamawiam z BA. 50 kg słodu pilzneńskiego z Weyermanna dostałem od ojca w prezencie na urodziny (chyba w podziękowaniu za wór menniczy 1 gr który dałem mu z okazji drugiego ślubu :(, ot taka rodzinna tradycja "drobnych" prezentów :( ) a do monachijskiego i pszenicznego też miałem fuks i akurat nadarzyła się akcja grupowa na forum. A co do doboru tych kolorowych w BA to po prostu, biorę wg tego co myślę że chciałbym uwarzyć a potem dobieram eksperymentalnie do granicy darmowej przesyłki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze płaci się za przesyłkę kurierem cena za 30 kg przesyłki.Kupując warto kupić tyle towaru żeby wykorzystać limit wagi.

Albo się płaci, albo się nie płaci, zależy gdzie i ile kupujesz.

A wracając do istoty pytania. Wszystko zależy co będziesz warzył. Ja kupuję 25kg słodu podstawowego czyli pilzneński albo pale ale, po 5 kg monachijskiego i pszenicznego, oraz 5 rodzajów karmelowych po 1kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słody 25kg są tanie w piwodzieju ale potrzebowałem porkerta wiec zamówiłem w BA 10kg pilzneńskiego, 10kg pale ale, 5 przenicznego,3kg monachijskiego po 1kg carapils, caraamber, crystal, caramunich. No i chmiele które planujesz użyc - wszystko zależy co planujesz warzyć, jakie są Twoje ulubione style.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.