Skocz do zawartości

Brak refermentacji w butelkach


Galadhen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam kolejny problem.

Zrobiłem piwo korzenne z dodatkiem miodu. fermentowałem na S-04. Baling przed butelkowaniem wynosił 2 blg. Tydzień po zabutelkowaniu piwo nie jest prawie w ogóle nagazowane. W smaku jest przyzwoite, więc wykluczam zakażenie. Prawdopodobnie drożdże obumarły jeszcze przed butelkowaniem, bo nie ma w butelkach w ogóle osadu z drożdży.

Co z tym fantem zrobić? Kupić drożdże i dosypać do butelek? Ktoś ma jakieś pomysły, doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze odfermentowały na drożdżach dodanych do fermentacji.

:)

Wiedza do zweryfikowania, ale czy da się coś z tym jeszcze zrobić?

Tak, wiedza...

Zrobić? Jedynie dodać do każdej butelki glukozy, cukru i potrzymać w cieple, powinno się udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście , że zawsze trzeba dodać jakiś surowiec do refermantacji , przecież po to trzymamy odpowiednia ilość czasu na burzliwej i na cichej , żeby drożdże wyjadły każdy możliwy cukier . Mają wznowić fermentację w butelkach i przetworzyć tylko cukier który dodamy do samym butelek. Czy to cukier , czy to glukoza.

 

A co teraz. Myślę ,że jedyna opcja , to odkapslować każdą butelkę , dodać do każdej butelki odpowiednia ilość cukru zakapslować i tydzień w pokojowej. Kontrola nagazowania , jeśl jest nagazowane poprawnie , przenosisz do zimnego. Jeśli nie , trzymasz dalej. Odpowiednią ilość, czyli ja wiem.. 2 , 3 gramy cukru ?

 

Edit : koledzy byli szybsi :)

Edytowane przez pepek84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, weryfikuję... dodałem glukozy. Myślałem, że chodzi o dodatkowe drożdże :(. Bez nabijania się, każdemu się mogło rozlutować w głowie i czytać bez zrozumienia.

Zazwyczaj dodaję glukozy, ewentualnie suchego ekstraktu.

:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze odfermentowały na drożdżach dodanych do fermentacji.

Nie rozumiem. Chcesz powiedzieć, że siedem warek zrobiłeś nie wiedząc o co chodzi drożdżom? To takie małe potworki co lubią cukier.Jak mają co jeść to jedzą.Jak wszystko zjedzą to idą spać albo wręcz zdechną z przejedzenia. Jak znowu je podkarmisz to się budzą i żrą dalej. Jak już są zamknięte w butelce i się obżerają to z przejedzenia pierdzą i stąd gaz w piwie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze odfermentowały na drożdżach dodanych do fermentacji.

Nie rozumiem. Chcesz powiedzieć' date=' że siedem warek zrobiłeś nie wiedząc o co chodzi drożdżom? To takie małe potworki co lubią cukier.Jak mają co jeść to jedzą.Jak wszystko zjedzą to idą spać albo wręcz zdechną z przejedzenia. Jak znowu je podkarmisz to się budzą i żrą dalej. Jak już są zamknięte w butelce i się obżerają to z przejedzenia pierdzą i stąd gaz w piwie :([/quote']

Jacekan

Dzięki za wątek "pierdzenia" :(, wreszcie wszystkim moim degustatorom piwa szybko i obrazowo wytłumaczę skąd gaz w butelce ;)

postrófka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.