Jump to content

Wiadro 15l


tola123
 Share

Recommended Posts

Castorama Warszawa sprzedaje wiadra 15l z podziałką i pokrywką na dnie wytłoczony widelec z kieliszkiem cena wiadra 7.86zł a pokrywka 1.93 zakup robiłem w sklepie który jest przy Alejach Jerozolimskich a widziałem też w sklepie przy Aleji Krakowskiej

Link to comment
Share on other sites

Mój browar opiera się na tych mały castoramowych wiaderkach :) Spisują się świetnie, zwłaszcza ta 15l - dziesiątki mają cienkie ścianki i wyginają się gdy są pełne.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Dzisiaj zaopatrzyłem się w kilka castoramowych wiader z podziałką 12l - całkowita pojemność - ok. 15l. Solidny plastik, taki, jak w fermentorach, mają atest spożywczy (znaczek "kieliszek i widelec"). Cena sztuki razem z pokrywką (pokrywkę kupuje się osobno) 9zł z groszami. Kupiłem w Gdańsku-Osowie.

 

Tak więc informuję, że takie wiadra wciąż są. :)

Edited by Exar_Kun
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Czy ktoś próbował w takim wiadrze wycinać otwór na kranik? Da się to jakoś łatwo zrobić nożykiem czy czymś w tym rodzaju?

Nie wycinaj, bo będzie ciekło (nie uda się się zrobić tego wystarczająco dokładnie). Ja swoje otwory w większości wypalałem pasującą rurką stalową lub miedzianą, następnie oczyszczałem krawędzie i montowałem kranik. Musisz zwrócić uwagę, żeby otwór był bardzo ciasny - to daje gwarancję szczelności.

Link to comment
Share on other sites

Zwykły nypel mosiężny 3/4 cala w kombinerki nad palnik na chwile, potem przyłożyć do wiadra i zrobić dziurę następnie nożykiem ostrym obrobić krawędzie i po sprawie nic nie cieknie dopasowane idealnie najprostsze rozwiązanie.

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.