Skocz do zawartości

Lampa UV


Mumin

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dużą i troszkę nietypową prośbę - otóż wzięliśmy z żoną dwa kocie maluszki ze schroniska. Kociaki były świeżo zaszczepione ale niestety wirus okazał się szybszy od szczepionki - kocurek padł wczoraj, kotka dogorywa w lecznicy pod kroplówką z diagnozą "proszę sobie nie robić nadziei" ;)

Teraz czeka nas albo pół roku kwarantanny, albo sterylizacja mieszkania.

W związku z czym prośba - czy ktoś z Koleżanek i Kolegów na Górnym Śląsku dysponuje lampą UV i byłby w stanie ją pożyczyć? Mieszkam w Knurowie, pracuję w Katowicach, jestem w stanie podjechać do kilkudziesięciu kilometrów od tej linii.

O kontakt proszę na PW albo mailem i z góry gorąco dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy UVka wystarczy. Pytanie czy wirusa chcecie pozbyc się ze względu na koty czy Was. Na moje w grę wchodzi mycie mebli płynem do dezynfekcji a lampa po tym.

To jest parwowirus powodujący panleukopenię (tyfus) u kotów i parwowirozę u psów. Dla ludzi niegroźny, ale przez ubrania (szczególnie obuwie) przenosi się na inne kociaki (z kotów na psy i odwrotnie trochę trudniej), więc ja z żoną jesteśmy teraz tykającymi bombami dla wszystkich zwierzaków z okolicy (duża część nie jest szczepiona). No i jak najszybciej chcielibyśmy zaadoptować kolejne kociaki, bo w domu bez nich tak smutno, że chyba w alkoholizm wpadnę.

 

Oczywiście dezynfekcja chemią jest już zaplanowana, lampa to kolejna linia obrony.

Edytowane przez Mumin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.