Skocz do zawartości

Komórka zrzera mi kasę.


Jacenty

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam pojęcia, w jaki sposób, ale znika mi kasa z karty w komórce. Kupiłem nową kartę(nowy numer) i jest to samo. Nie ma możliwości dostępu osób trzecich. Pewnie chodzi o jakieś aktualizacje czy coś w tym stylu. Bo żadnych połączeń nie rejestruje. Drańskie smartfony, kto to wymyślił! Kiedyś tel był do dzwonienia i było dobrze. Ma ktoś pomysł, co z tym zrobić? Może do ustawień fabrycznych wrócić? Telefon to NOKIA N79.

Edytowane przez jacekan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ustawienia łączenia się z internetem. Możliwe, że pozwalasz mu się łączyć zawsze kiedy on tego chce bez konieczności pytania Ciebie o zgodę. Ja miałem to samo. Pozmieniałem mu, żeby za każdym razem się mnie pytał i już jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli smartfon na Adroidzie to sciągasz z marketu darmową aplikacje do blokowania netu i po kłopocie.

 

Ewentualnie jeśli nigdy nie zamierzasz używać internetu to poprostu w konfiguracji w telefonie trzeba zmienić skofigurowane dane na puste pola (ewentualnie zapisać w razie "w") - szczególy co i gdzie, u operatora.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Rzeczywiście to nie Android tylko Symbian.Jak rozumiem, gdy wykasuję punkt dostępu to w ogóle z internetu korzystać nie będę mógł? Nie jest to dla mnie problem, ale trochę mnie dziwi taki sposób. Nie ma czegoś rozsądnego? Przecież to chore żebym musiał całkowicie wyłączać funkcję, która przecież dla niektórych niezbędna jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Rzeczywiście to nie Android tylko Symbian.Jak rozumiem, gdy wykasuję punkt dostępu to w ogóle z internetu korzystać nie będę mógł? Nie jest to dla mnie problem, ale trochę mnie dziwi taki sposób. Nie ma czegoś rozsądnego? Przecież to chore żebym musiał całkowicie wyłączać funkcję, która przecież dla niektórych niezbędna jest.

Pamiętaj tylko, że gdy wyłączysz transmisję danych to nie będziesz mógł wysyłać i odbierać MMSów.

 

 

Jest jeszcze taka możliwość, że zainstalowałeś aplikację, grę która bez Twojej wiedzy łączy się z internetem lub jest to wirus (na symbiana jest ich sporo).

Edytowane przez mareks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Rzeczywiście to nie Android tylko Symbian.Jak rozumiem, gdy wykasuję punkt dostępu to w ogóle z internetu korzystać nie będę mógł? Nie jest to dla mnie problem, ale trochę mnie dziwi taki sposób. Nie ma czegoś rozsądnego? Przecież to chore żebym musiał całkowicie wyłączać funkcję, która przecież dla niektórych niezbędna jest.

Rozsądne to jest wykupić sobie pakiet internetowy. 50-100MB wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupujesz nowoczesny smartfon to bądź świadom tego, że one "do życia" potrzebują ciągłego połączenia z internetem, co z kolei kosztuje. Na tym właśnie zarabiają teraz operatorzy komórkowi. Trzeba do nich mieć pakiety na transmisje danych albo korzystać z darmowego wi-fi.

Jak się chce "przyszpanować" to trzeba płacić. :)

 

Żeby nie było to też mam smartfona ale mam zablokowaną transmisję danych przez sieć GSM. Z internetu korzystam tylko poprzez sieć wi-fi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i klamka zapadła. Od początku nie podobał mi się ten telefon. Wydawało mi się, że jak nie kupię dotykowego to nie będzie żle, a jednak się myliłem.Komórka ma służyć do dzwonienia a nie do tego żeby jakiś sprytny operator robił ze mnie idiote. Pójdzie do komisu a ja wrócę do "normalnej" komóry.Ciekawe, że nikt nie zwrócił uwagi na mój błąd. Fakt, że "zżera" to mało popularny wyraz a jak tak się przyjrzeć to przez "rz" nawet lepiej wygląda, ale jednak błąd. Czego to człowiek w nerwach nie napisze. I tak dobrze, że nie napisałem "zzzrzera".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w komisie, ale sprzedawca przekonał mnie jednak do usunięcia punktów dostępu do internetu. Od tego czasu jest dobrze, nic mi z konta nie znika. Średnio mnie to satysfakcjonuje. Nie lubię jak ktoś ze mnie wariata robi. Po co mi wypasiony telefon jak muszę jego ważną funkcję wyłączyć. No nic, przeżyję, i tak mało z internetu korzystałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w komisie, ale sprzedawca przekonał mnie jednak do usunięcia punktów dostępu do internetu. Od tego czasu jest dobrze, nic mi z konta nie znika. Średnio mnie to satysfakcjonuje. Nie lubię jak ktoś ze mnie wariata robi. Po co mi wypasiony telefon jak muszę jego ważną funkcję wyłączyć. No nic, przeżyję, i tak mało z internetu korzystałem.

Z telefonem wszytko jest jak nalezy, tylko po prostu ceny transferu danych poza abonamentem sa kosmicznie drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu kilka różnych aplikacji ściągnąłem, może to one bez mojej wiedzy łączyły się z siecią. Tak czy inaczej jest po problemie. Dzięki za odpowiedzi.

Edytowane przez jacekan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna rzecz, o której nikt nie napisał wcześniej - skrzynka pocztowa. Często jest ustawione automatyczne sprawdzanie poczty, np. co 15 minut i transfer leci... Nawet jak skrzynka jest nie skonfigurowana, to i tak telefon się łączy z netem tylko po to, żeby się dowiedzieć, że nie może połączyć się z serwerem pocztowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.