Skocz do zawartości

Browar Sarmata


pedro22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to ja też napiszę coś o postępach w browarze. Aktualnie w fermentorze warka # 35. Wszystkie dotychczasowe wyłącznie zacierane. Ale żeby nie wpaść w rutynę, browar stopniowo się rozwija.

 

Jestem w trakcie kończenia RIMS'a - już od kilku miesięcy działa część warzelna (ciągle nie mam czasu na dokończenie), od kilku warek działa też chłodnica chyba własnego pomysłu (z tego jestem najbardziej zadowolony), a od ostatniej warki działa też śrutownik (dotychczas kupowałem śrutowane słody). Śrutownik pamięta chyba jeszcze czasy kiedy nie było piw dolnej fermentacji, ale działa (i wygląda) świetnie - polecam zapach świeżo ześrutowanego słodu caraaroma.

 

Robię w zasadzie wyłącznie dolniaki, więc mam też "kolekcję" pudeł ze styropianu do chłodzenia fermentorów. Po małych przemeblowaniach udało mi się wygospodarować w piwnicy kilkanaście m2, więc browar ma już swój kąt - tylko dla siebie ;) .

 

Ale żeby w dobie totalnej globalizacji i inwigilacji nie pozostawać w tyle, ma też swój adres sieciowy : http://pl-pl.facebook.com/pages/SARMATA-Browar-Domowy/128131507221514 (to akurat jest zasługą piękniejszej części browaru domowego).

 

Jak zmontuję coś ciekawego (może tego RIMS'a, albo chłodzenie z gruntu) to się pochwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.