Skocz do zawartości

Mieszadło Magnetyczne DIY


jurecki

Rekomendowane odpowiedzi

odświeżę temat; szykuję się do wykonywania starterów w kolbie 1000-2000ml; jakie mieszadełko powinienem do tego dobrać? czy takie malutkie 10mm, czy jakieś duże typu 60-80mm i czy lepsze są dla naszych celów cylindryczne, czy owalne?

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do takiej objętości o jakiej mówisz mam 6x35mm. Kręcę na wiatraku 12mm, magnes z dysku komputerowego. Myślę, że 35 to max, 30 też by ładnie chodziła.

wybrane mieszadełko 8x30mm typu owalnego, ponieważ uznałem że będzie robiło mniej hałasu (zrobiłem najpierw testowy "kręciołek" o takich wymiarach z dwóch magnesików i kawałka pręta pomiędzy nimi - mieszadło oczywiście samoróba)

dzięki za twoją opinię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uznałem że będzie robiło mniej hałasu

mam stara pokrzyżacką butlę apteczną o pojemności ok. 2l dno jest "niepłaskodenne", a próbny kręciołek był tak zrobiony że miał kontakt punktowy i nie było go zupełnie słychac, stąd taki mój wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki na Allegro .Ponieważ nie posiadm żadnego dysku twardego musiałbym i tak kupować więc stwierdziłem ,że nie ma co kombinować skoro można za nie duże pieniądze kupić gotowy magnes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki na Allegro .Ponieważ nie posiadm żadnego dysku twardego musiałbym i tak kupować więc stwierdziłem ,że nie ma co kombinować skoro można za nie duże pieniądze kupić gotowy magnes.

 

Ja kupiłem taki prostokątny magnes na alledrogo i niestety ale się nie nadaje,bo bieguny są inaczej rozłożone niż w takim z dysku tzn. taki z dysku jak się go położy na wiatraczku to lewa połowa jest jednym biegunem, a prawa drugim. W moim przypadku było tak,że jak swój połozyłem na płasko to miałem tylko jeden biegun,bo drugi był na krawędzi.Co doprowadziło do tego,że i tak docelowo kupiłem zniszczony dysk.

 

Mam nadzieję, że w miarę wiadomo o co chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej napewno jest to wersja A, dlatego trzeba uważać na te magnesy z allegro, albo pytać sprzedającego jaka jest ich biegunowość.

Biorąc taki z dysku można być na 100% pewien,że się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to u mnie wygląda. z A zrobiłem B.

I działa

 

I Wcale nie w pionie.

 

I to jest zdjęcie mieszadła które działa. Na silniku z wentylatora chłodzenia komputera.

post-958-0-86416600-1360601742_thumb.jpg

Edytowane przez Z_bychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie mi jeszcze czy magnes przyklejaliście bezpośrednio do wiatraka czy też robiliście taką przedłużkę

 

Ja przykleiłem tak jak widzać na fotce do pokrywki ze sprayu po farbie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to u mnie wygląda. z A zrobiłem B.

I działa

i o to chodzi ważne że działa :okey:

 

Napiszcie mi jeszcze czy magnes przyklejaliście bezpośrednio do wiatraka czy też robiliście taką przedłużkę

 

Ja przykleiłem tak jak widzać na fotce do pokrywki ze sprayu po farbie.

 

je bezpośrednio do wentylatora, ale miałem taki duży 120x120mm z silnikiem asynchronicznym na 240V (taki od szaf serwerowych) więc jemu nie przeszkadzał magnes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ grzebien : przyklej swój magnes tak jak na mojej fotce i będzie ci kręcić. z A zrobisz B.

Chciałem, ale za niską trochę kupiłem obudowę, a poza tym bałem się,że po przyklejeniu może się z czasem położyc więc kupiłem stary dysk i nie żałuję, a ten magnes używam do trzymania mieszadełka przy gotowaniu w kolbie, bądź przy wlewaniu startera do brezczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.