Skocz do zawartości

Browar Fentel


fentel

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek - cytat z tematu " poznajmy się":

 

Witam niezmiernie serdecznie !

Mam na imię Witold. Warzeniem piwa w warunkach domowych zainteresowałem się po kilku degustacjach warek sporządzonych przez moich przyjaciół. Nowych wyzwań się nie boję. Wędliny domowe robię od kilkunastu lat, chlebek upiekę,rybkę, kurczaka i " łoscypka" uwędzę....

Długo śledziłem Wasze forum..... czytałem, czytałem, czytałem..aż pojąłem w wersji podstawowej " tajemną wiedzę piwowarstwa "17.02.2011 nastąpiła moja inicjacja piwowarska ;)

Dzięki serdeczne dla kol. WENY za pomoc, wyrozumiałość i cierpliwość w szkoleniu upierdliwego ucznia okay (przez kilka miesięcy, codzienne telefony o każdej porze dnia i nocy "w celach dydaktycznych" ;)

Właśnie minęło pół roku od pierwszej warki.

Troszkę się rozpędziłem. Dzisiaj została uwarzona warka nr "46" - Alt Bier, jutro - Milk Stout. ...itd, itd...

pozdrawiam wszystkich piwowarów !

uczeń fentel

 

W tym temacie będę chciał na bieżąco wrzucać relację z mojej działalności piwowarskiej , fotki z mojego mini browaru, aktualizację rozbudowy bazy i sprzętu itp.

P.S.

Liczę na obiektywne opinie i podpowiedzi doświadczonych piwowarów

pozdrawiam niezmiernie serdecznie

fentel

Edytowane przez fentel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że " relacja wsteczna " z działalności mojego mini browaru nie ma sensu . :)

Co się działo to się działo,co się uwarzyło to się się już wypiło, ....to już wszystko historia.;)

Teraz zaczynają sprzyjać warunki pogodowo- temperaturowe na warzenie lagerów.

Mam jeszcze trzymane w ciepełku: 5 na cichej i 3 na burzliwej warki górnej fermenatcji. ..i to już koniec...nie ma już nic ...pójdę boso..:lol:

Trzeba zbierać siły na warzenie Porterów, Koźlaków, Pilsów, Marcowych .....itp,itd..

pozdrawiam niezmiernie serdecznie.

fentel

P.S.

Hurra!!! zostałem członkiem PSPD z pięknym nr. 123 (raz, dwa, trzy) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Uff !

Warka nr 59 uwarzona - Porter Bałtycki w/g przepisu mistrza Weny.

Zacieranie za pomocą "pagaja":cool2:

Myślę, że Barleywina trzeba będzie zacierać w betoniarce nad ogniskiem :P

pozdrawiam.

No to ładnie pojechałeś.

Tyle warek dawno nie widziałem.

A czy Wena zgodził się na używanie jego przepisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff !

Warka nr 59 uwarzona - Porter Bałtycki w/g przepisu mistrza Weny.

Zacieranie za pomocą "pagaja":cool2:

Myślę' date=' że Barleywina trzeba będzie zacierać w betoniarce nad ogniskiem :)

pozdrawiam.[/quote']

No to ładnie pojechałeś.

Tyle warek dawno nie widziałem.

A czy Wena zgodził się na używanie jego przepisu?

Oczywiście !

Na dobry początek dostałem kilka przepisów od prof. Weny ( z telefoniczną instrukcją obsługi) :) i powiem szczerze, że jadę głównie na tych przepisach.

Co prawda ostatnio trochę zacząłem kombinować . ( ale chyba w dobrym kierunku jadę ) :rolleyes:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Wena zgodził się na używanie jego przepisu?

Przecież przepisy na Porter weny są na wiki.

Miałem na myśli, że jako Fentel jest uczniem Weny to czy Wena udostępnił mu jakieś przepisy, zapiski (tego byłem ciekaw)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fentel liczę na kilka buteleczek z Twojej piwniczki :) Tomuś może być tym razem piwowozem :) Mam nadzieję, że się nie obrazi. Pozdrowienia z Cz-wy

Mówisz i masz ! :)

postrófka .

P.S.

Ma ktoś super sposób na mycie butelek ?:) Chyba zakupię linię automatyczną ,bo mnie szlag trafi :)

Wszystkiego piwa kegować przecież nie mogę ,bo 'nierozdawne" :rolleyes:

Edytowane przez fentel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Wena zgodził się na używanie jego przepisu?

Przecież przepisy na Porter weny są na wiki.

Miałem na myśli' date=' że jako Fentel jest uczniem Weny to czy Wena udostępnił mu jakieś przepisy, zapiski (tego byłem ciekaw)?[/quote']

Teraz liczę na ciekawe przepisy od prof. Pierona :)

z góry dziękuję :)

pozdrawiam niezmiernie serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpierw wymocz butelki w starej wannie. Następnie wymyj je zewnatrz, ze srodka wypłynie pleśń, a następnie zalej butelki zwykłym chlorowym wybielaczem. Po osmiu godzinach od zalania przelej spowrotem lub użyj do kolejnch flaszek, a butelke dobrze wypłukaj najlepiej ciepła wodą.

Potem to tylko lac w butelki.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpierw wymocz butelki w starej wannie. Następnie wymyj je zewnatrz, ze srodka wypłynie pleśń, a następnie zalej butelki zwykłym chlorowym wybielaczem. Po osmiu godzinach od zalania przelej spowrotem lub użyj do kolejnch flaszek, a butelke dobrze wypłukaj najlepiej ciepła wodą.

Potem to tylko lac w butelki.

 

pozdrawiam

To akurat już obcykałem :)

Tylko "dlacymu" każdą butelkę muszę kilka razy brać do ręki i szorować ?

.....po umyciu ok. 2500 butelek mam szczerze dosyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....po umyciu ok. 2500 butelek mam szczerze dosyć :)

Skąd masz tyle flaszek-przesyłkę TIRem odebrałeś? To przecież ponad sto skrzynek.:)

..przecież nie na raz, liczę tylko wszystkie warki dotychczas zabutelkowane.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że masz problemy logistyczne z butelkami to zamówiłeś tira pod chałpę, bo jak policzyłeś co masz do uwarzenia do końca roku to Ci braknie :)

Szkoda, że się nie spotkaliśmy w Wiśle, ale wszystko przed nami.

Zdrowie pozytywnie zakręconych :)

PS to może do Spiża dojedziesz? A Dubbla masz na konkurs?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że masz problemy logistyczne z butelkami to zamówiłeś tira pod chałpę, bo jak policzyłeś co masz do uwarzenia do końca roku to Ci braknie ;)

Szkoda, że się nie spotkaliśmy w Wiśle, ale wszystko przed nami.

Zdrowie pozytywnie zakręconych :(

PS to może do Spiża dojedziesz? A Dubbla masz na konkurs?

Spotkamy się Pieronie jeden ,spotkamy ;) ,a wszystko przed nami :lol::(;)

Niestety nie jestem szczęśliwym posiadaczem konkursowego Dubbla :(

P.S.

znowu dzisiaj butelki myję ...masakra :(

Edytowane przez fentel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu dzisiaj butelki myję ...masakra :(

A myj' date=' to przecież zmora piwowara domowego. ;)[/quote']

Dzisiaj odpuściłem mycie butelek . Za to uwarzyłem warkę nr 60 - "Oszołomka" 15,5 blg na bazie IRY z dodatkiem pozostałej brzeczki z wysładzania Portera :(

Edytowane przez fentel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Warka nr 63 uwarzona :)

Tym razem " Marcowe - Spontaniczne" ;)

Warzenie wyszło prawdziwie spontanicznie, ponieważ w najważniejszych momentach zacierania miałem nawał klientów ( o telefonach nie wspomnę ) i cały plan strategiczny poszedł " się kochać " :rolleyes: musiałem pominąć dekokt -przedłużając przerwy 62* o 15 min. i 72* o 10 min.

Następnie przy chmieleniu nie przypilnowałem wrzenia ze względu na wizytę znajomych i prawie 10 l. brzeczki poszło w parę :/ z 32 l zostało 22 . Za to blg początkowe prawie 17. ;)

A niech tam ....wypije się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Ze względu na moje ADHD jedną z upierdliwych czynności jest dekontowanie . Za nic nie mogę ustać uziemiony kilkanaście minut trzymając końce rurki w obu rękach :)

Zawsze po nosie chodzi mi mucha, komar ukąsi, swędzi jakaś część ciała, telefon dzwoni itp. :)

Więc sobie wymyśliłem :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.