Skocz do zawartości

ubytki piwa podczas produkcji


rockford86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W sobotę przelałem piwo do fermentacji cichej. Przeczytałem ,że podczas przelewania do fermetatora na cichą, powinno się dostać jak najmniejsza ilość osadu z dna fermentatora z burzliwej. Po przelaniu mojego piwka zostało ok 18l, (dodam ze nic nie odpiłem:), a podczas burzliwej było go ok 20l). Czy taki ubytek jest normalny?? czy za bardzo przesadziłem z zachowaniem "czystości" piwa.

 

pozdrawiam,

 

 

 

 

 

Dori

Edit - zmiana tematu

Edytowane przez dori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią shit happens, zdarza się i 10% strat. :P A tak serio, to trochę sporo ci odeszło, tylko trzeba rozróżnić 2 rzeczy. Dostałeś 18l, czy wylałeś 2l. Bo być może wcale nie miałeś 20l na burzliwej.

Wydaje mi się, że przy poprawnie przeprowadzonym obciągu nie powinno się tracić więcej niż 1l. Ale spokojnie do wszystkiego dochodzi się z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak dobrze rozumie zamawiając składniki na 20l, w najlepszy wypadku moze sie spodziewać 19l. A co z osadem który zostanie po ciche fermentacji. U mnie pomimo ( wylania ) 2l, widać już niewielką ilośc osadu na dnie fermentora z cichą. Chcąc niedodawać osadu do butelek podczas rozlewu ubedzie nastęne 0,5l.

 

Czy po fermentacji cichej rozlewa sie do butelek raqzem z niewielkim osadem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi raz z 21 litrwo pozostalo jakies 16 na samym koncu. Gigantyczne ilosci osadow zimnych sie wytracily, ale to przez to ,ze z sporym nadmiarem uzylem mchu irlandzkiego i do tego zapewne slod nie byl najlepszej jakosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak dobrze rozumie zamawiając składniki na 20l, w najlepszy wypadku moze sie spodziewać 19l. A co z osadem który zostanie po ciche fermentacji. U mnie pomimo ( wylania ) 2l, widać już niewielką ilośc osadu na dnie fermentora z cichą. Chcąc niedodawać osadu do butelek podczas rozlewu ubedzie nastęne 0,5l.

 

Czy po fermentacji cichej rozlewa sie do butelek raqzem z niewielkim osadem??

Niekoniecznie, wraz ze wzrostem doświadczenia wzrasta wydajność. Co za tym idzie z zestawów obliczonych na 20l uzyskasz 22l, które po uwzględnieu strat dadzą finalne 20l lub nawet 21l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei miałem tak, że miałem różnie zeskalowane fermentory. Różnica nie była bardzo duża, ale tak gdzieś ok. 1,5 l. na 20 litrów. Może to zeskalowane, tak poważnie brzmi. Może bardziej trafne określenie to, że w Browamatorze za nisko przykleili nalepkę ze skalą najednym z moich fermentorów :P

Edytowane przez kolomar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawa Panowie wszystko przychodzi z czasem. Fermentatory, a właściwie skala to tylko orientacyjna wartość trzeba to uwzględnić. Litr więcej litr mniej najważniejsze, żeby było dobre. JK

Święte słowa. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.