Skocz do zawartości

Jakiej kapslownicy używacie


Scovron

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiej kapslownicy używacie ?

Ciekaw jestem, więc zakładam wątek z sondą. :)

P.S. Elroy, jeżeli uważasz, że ten wątek powinien być w sprzęcie, to proszę, przenieś - nie chciałem go niepotrzebnie zaśmiecać.

Edit: szkoda, że w sondzie może być max. 5 odpowiedzi ;)

Edytowane przez Scovron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem gretę szmelc rozleciał się po 3 warkach kupiłem Grifo HD i zapomniałem o kapslownicy w niej nie ma się co popsuć ;)

Oj uwierz mi że jest. Widziałem na pokazie warzenia na UR w Krakowie jak gościowi po protsu ułamała się część podtrzymująca drążek.

 

Jak się dobrze przyjdziesz to jest ona przyspawana tylko w dwóch miejscach. Jemu pękła w jednym z tych miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

71 warek zakapslowałem gretą prawie bez problemów.

2 razy ścięła mi szyjki butelek z niskim kołnierzem ale winie za to wyprażanie butelek w piekarniku.

 

Ostatnio miałem problemy z kapslowaniem butelek 0,33 po BKD. Kołnierz się kruszył ale przykleiłem taśmę izolacyjną na metalowe krawędzie uchwytu i poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z usług Graetschien ;) która ma takie widzimisię że nie współpracuje z wąskimi kołnierzami butelek, przez co jestem skazany na szerokie, co zresztą mi odpowiada z przyczyn estetycznych, bo lubię stare butelki ;) Euro, NWR (chyba tak się nazywają te smuklejsze) czy bączki

Jest na granicy rozpadnięcia się, ale jeszcze jakiś czas posłuży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie greta kapsluje wszystkie rodzaje butelek, NRW, euro, GŻ, Okocim, KP, cieńkościenne z Jabłonowa, białoruskie podobne do GŻ,

niskie, wysokie kołnierze, miękkie, twarde kapsle.

Od początku do dzisiaj, 60 warek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem gretę szmelc rozleciał się po 3 warkach kupiłem Grifo HD i zapomniałem o kapslownicy w niej nie ma się co popsuć ;)

oczywiscie ze jest, mi sie urwal ten kolnierz przy otworze do ktorego wsadza sie czesc trojramienna. Co prawda bylo to odrobine z mojej winy, zle to ramie tam wsadzilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.