Skocz do zawartości

III Krakowski Konkurs Piw Domowych 2009


shlangbaum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po miesiącach nieobecności w piwnym światku.

 

Kolejną edycję konkursu zorganizuje Elroy. Zostawiam mu więc pełną dowolność jeżeli chodzi o ustalenia szczegółowe. W rozmowie telefonicznej ustaliliśmy, że tym razem mój udział ograniczy się do drobnej pomocy organizacyjnej.

 

Życzę powodzenia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Trochę się zaplątałem w edycji tego wątku, co spowodowało usunięcie mojego wczorajszego postu.

Informację Shlangiego potwierdzam - przejmuję inicjatywę organizacji Krakowskiego Konkursu Piw Domowych (w skrócie KKPD :P )

 

Panie i Panowie - oto kategorie konkursowe III Krakowskiego Konkursu Piw Domowych

 

1 - Milk stout http://www.bjcp.org/2008styles/style13.php#1b

2 - IPA http://www.bjcp.org/2008styles/style14.php#1a

3 - Weizen http://www.bjcp.org/2008styles/style15.php#1a

 

Korzystamy z klasyfikacji BJCP - Shlangi na potrzeby Konkursu uzyskał w tamtym roku zgodę na korzystanie z tej bazy.

 

Ilość butelek 3x0.5l

 

Termin Konkursu - pierwszy lub drugi tydzień marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ spotkałem się z różnymi wartościami max. eksktaktu dla tego stylu piwa, chciałbym explicite napisać, że mają obowiązywac dane z powyższego linku, tzn. 1.060 (14.8 Blg, łącznie z laktozą). Nie ma sprzeciwów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. 1.060 (14.8 Blg, łącznie z laktozą). Nie ma sprzeciwów?

Sprzeciwu nie zgłaszam.

Mam tylko pytanie jak przeliczałeś OG na blg, bo korzystając z tego wzoru 1.060 to 15,06 Blg. Różnica niby minimalna, ale pozwala na 15blg. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. 1.060 (14.8 Blg' date=' łącznie z laktozą). Nie ma sprzeciwów?[/quote']

Sprzeciwu nie zgłaszam.

Mam tylko pytanie jak przeliczałeś OG na blg, bo korzystając z tego wzoru 1.060 to 15,06 Blg. Różnica niby minimalna, ale pozwala na 15blg. :D

O, myślałem, że Plato i Blg to tożsame skale, ale chyba nie, bo np. w.g. tej strony:

 

http://www.realbeer.com/spencer/attenuation.html

 

1.060 to jest nawet 14.7 Plato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy naszych możliwościach pomiarowych to myślę, ze tego aspektu nie należy się trzymać kurczowo. Po pierwsze nie dysponujemy wiarygodnymi sposobami pomiaru (tak do końca), po drugie wliczać do tego surowiec do refermentacji, czy nie. Myślę, że kluczowym pownnien być smak.

Osobiście wolałbym dopuszczenie mocniejszych, względnie ekstrakt z widełek bez wliczania laktozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy naszych możliwościach pomiarowych to myślę, ze tego aspektu nie należy się trzymać kurczowo. Po pierwsze nie dysponujemy wiarygodnymi sposobami pomiaru (tak do końca), po drugie wliczać do tego surowiec do refermentacji, czy nie. Myślę, że kluczowym pownnien być smak.

Osobiście wolałbym dopuszczenie mocniejszych, względnie ekstrakt z widełek bez wliczania laktozy.

Akurat to górne ograniczenie jest dość istotne dla zachowania równych szans - wiadomo, że większe piwo smakuje lepiej. Oczywiście nie ma co rozmierzać go po aptekarsku - dokładność do 0.5 Blg jest wystarczająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, myślałem, że Plato i Blg to tożsame skale, ale chyba nie, bo np. w.g. tej strony:

Różnica pomiędzy tymi skalami to temperatura pomiaru: dla Ballinga to 20°C a dla Plato to chyba 17,5°C.

Dla naszych potrzeb praktycznie można przyjąć, że to to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy bedziecie mieli jakies piwo porownawcze? Bo wiele brytyjskich piw okreslane jako IPA nimi nie sa! Wiekszosc IPA, bardziej pasuje do kategorii Premium bitter, albo odmiana bittera summer ale. Jak rowniez ostroznie bo ostatnio bardzo popularne staly sie amerykanskie chmiele, zatem piwa beda przypominaly bardziej American Pale Ale niz oryginalnego English IPA.

Prawde mowiac nigdy nie mialem okazji napic sie pradziwego English IPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.