Skocz do zawartości

Octan etylu


JakubS

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Czy możliwe jest, żeby piwo naszło rozpuszczalnikiem dopiero w butelce? Jestem prawie pewien, że kiedy próbowałem go przy butelkowaniu, nie miało tego posmaku. Teraz otworzyłem drugą butelkę z kolei (pierwsza też była ok) i czułem przy drugim łyku dosyć mocny posmak rozpuszczalnika :/ Pierwsze dwa dni po butelkowaniu piwko stało w temp 24 stopni, bo piwnica w bloku była zawalona. Proszę o odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo octan etylu (rozpuszczalnik) to problem związany ze zbyt wysoką temperaturą fermentacji lub kiepską jakością drożdży względnie za małą ich ilością, co do refermentacji to nawet wskazane jest trzymanie piwa w podwyższonej temperaturze w celu szybszego nagazowania, dopiero podczas leżakowania obniżamy temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwe jest, żeby piwo naszło rozpuszczalnikiem dopiero w butelce? Jestem prawie pewien, że kiedy próbowałem go przy butelkowaniu, nie miało tego posmaku. Teraz otworzyłem drugą butelkę z kolei (pierwsza też była ok) i czułem przy drugim łyku dosyć mocny posmak rozpuszczalnika :/ Pierwsze dwa dni po butelkowaniu piwko stało w temp 24 stopni, bo piwnica w bloku była zawalona. Proszę o odpowiedzi.

 

Smak piwa sie zmienia, ale nie do konca w sposob w jaki na pierwszy rzut oka wydaje.

To, ze zaczynamy wyczuwac bardziej pewne zapachy w piwie podczasj dojrzewania, nie oznacza ze od ta cecha powstala podczas dojrzewania.

Czesto bywa tak, ze elementy, ktore znikaja podczas lezakowania/dojrzewania piwa (dwuacetyl, aldehyd octowy) plus smak drozdzy (piwo sie klaruje) do tego wzrasta nagazowanie oraz maleje intensywnosc aromatow chmielu. Po prostu elementy te na tyle intensywnie wplywaja na smak piwa, ze przykrywaja inne niedoskonalosci, ktore z czasem po prostu wychodza na pierwszy plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.