Skocz do zawartości

Niedofermentowane ?


DeeCann

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Popełniłem 2 tygdnie temu bożonarodzeniowe z receptury gdzieś tutaj wygrzebanej na T-58.

15 dni na burzliwej zjechało z 18 do 7blg .... i stop. Pierwszy raz piwo mi stanęło na 7blg i za boga nie chce zejść niżej.

I teraz nie wiem czy spitoliłem zacieranie, czy dawać na cicha i do butelek przy mniej więcej 6blg zakładając że może cicha coś jeszcze z niego wyciągnie ... szkoda mi trochę butelek i otoczenia :beer:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Popełniłem 2 tygdnie temu bożonarodzeniowe z receptury gdzieś tutaj wygrzebanej na T-58.

15 dni na burzliwej zjechało z 18 do 7blg .... i stop. Pierwszy raz piwo mi stanęło na 7blg i za boga nie chce zejść niżej.

I teraz nie wiem czy spitoliłem zacieranie, czy dawać na cicha i do butelek przy mniej więcej 6blg zakładając że może cicha coś jeszcze z niego wyciągnie ... szkoda mi trochę butelek i otoczenia :beer:

 

pozdrawiam

zlewaj na cicha i daj mu spokój na 2 tygodnie, jak będzie miało zejść to zejdzie, jak nie, to na boże narodzenie trochę słodyczy się przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej temperaturze przebiega burzliwa? Spróbuj przenieść do cieplejszego miejsca. Jak to nic nie da to przelej na cichą.

Aj nie napisałem ... przez 10 dni było 17 stopni' date=' na 5 dni podniosłem do 19

 

pozdrawiam[/quote']

mogłeś zamieszać baniakiem, ale teraz to już za późno, bynajmniej co się odwlecze to nie uciecze, dłuższa cicha i będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też robiłem na tych drożdżach "coś na święta" i podobnie jak u Ciebie zeszło do ok 6,5°Blg z 16 o ile dobrze pamiętam, zabutelkowałem 6g/l i jest ok po jakichś 2 miesiącach

heh, u mnie na t-58 też zeszło o 10°Blg, z 14 na 4 i stanęło w miejscu, ale poki co jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.