Skocz do zawartości

Słody z Litwy


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że koledzy kupowali w Gdańsku i Bydgoszczy

http://www.globalmalt.de/pl/produktionsstatten/bydgoszcz/

http://www.piwo.org/forum/viewtopic.php?pid=104143 i raczej problemów większych niż wcześniejsze umówienie się telefoniczne nie było.

 

Sam osobiście kupowałem w Strzegomiu, dokładnie tak samo- umówiłem się telefonicznie tydzień wcześniej, przyjechałem "z ulicy" nie będąc firmą, bez regonu itp i nie było problemów. Mają filię w Sierpcu

http://www.dmgp.pl/contact.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaś co do tego co się robi z toną, to nie wiem, ale pewnie podobnie jak z niecałą toną- trzeba rządzić i dzielić :D:D

http://www.piwo.org/forum/t5966-slody-ze-Strzegomia-dla-Warszawy-lub-po-drodze-.html

http://www.piwo.org/forum/t4643-Zbiorowy-zakup-slodu-dla-Warszawy-i-okolic-.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do Baltic Malt złożyłem zapytanie. Dostałem odpowiedź, że wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest Piwodziej -więc to odpada.

Wiktor mi podesłał linka, więc aż napiszę. Que? Jakoś nie pamiętam byśmy współpracowali w Baltic Maltem. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem Castle Malting :D Może nie chciało im się bawić w mniejszą ilość i po prostu tak odpisali?

 

Od razu pozwolę sobie odpowiedzieć na możliwość dodania do koszyka (lub nie). Niestety oprogramowanie jest bardziej przewidziane na standardowe produkty, gdzie wariantem jest np. kolor produktu. Śrutowanie jest traktowane jako wariant i dodatkowy "podprodukt". Jeżeli w porę nie zostanie uzupełniony dany wariant, to są właśnie takie sytuacje, że dostępny jest produkt nieśrutowany, a niedostępny śrutowany (lub też na odwrót). Niestety to cena jaką się płaci za fakt, żeby nie daj Boże nie sprzedać czegoś czego nie ma na magazynie. Ale zawsze można do nas napisać/zadzwonić i zmieniamy wtedy :D Z kolei większe ilości są jak najbardziej dostępne, ale też po uprzednim kontakcie. Trochę głupio ciągle blokować np. 100kg słodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do Baltic Malt złożyłem zapytanie. Dostałem odpowiedź, że wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest Piwodziej -więc to odpada.

Cześć

W dawnym BM kupowałem jakiś miesiąc temu - bez najmniejszego kłopotu, bez specjalnych wtyków / kontaktów

Mam wrażenie, że dzwonienie w takich przypadkach działa dużo lepiej niż pisanie maili :D

tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tam jest dość drogo' date=' można brać bezpośrednio z słodowni w Litovelu.[/quote']

Kupowałeś tam? Znasz szczegóły: minimalna ilość, cena itp?

Bezpośrednio nie byłem w Litovelu ale dziś jadę odebrać brany przez pośrednika (dzięki dla Misiuzeb'a za przywiezienie i Apolloks'a za organizację :D ) . Myślę że nikt mnie nie pobije jak wrzucę tu ceny które dostałem:

Słód pilzneński EUR 550,-/t 13.549,00 CZK/t

Słód monachijski EUR 571,-/t 14.066,00 CZK/t

Słód pszeniczny EUR 501,-/t 12.342,00 CZK/t

 

Do tego trzeba doliczyć transport ale to wiadomo już różnie.

 

Minimum 1 worek 50 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zbierając:

 

1. Piwowar jest dystrybutorem Castle Malting (działa tam Maidenowiec) i stamtąd kupuje się w Piwowar.pl

2. BalticMalt jest częścią MaltGroup i da się bez problemu dogadać

3. GlobalMalt z Bydgoszczy też do dogadania i cena ostatecznie zależy od ilości ale w okolicach 2,5-3,5zł

 

4. z czech tanio, ale daleko

5. z Litwy jeszcze nikt nie sprowadzał

 

- inni dystrybutorzy raczej drożsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słód pilzneński EUR 550,-/t 13.549,00 CZK/t

Słód monachijski EUR 571,-/t 14.066,00 CZK/t

Słód pszeniczny EUR 501,-/t 12.342,00 CZK/t

co daje (30.09.2011):

pilzneński - 2.43PLN/kg

monachijski - 2.52PLN/kg

pszeniczny - 2.21PLN/kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zbierając:

 

1. Piwowar jest dystrybutorem Castle Malting (działa tam Maidenowiec) i stamtąd kupuje się w Piwowar.pl

Zamiast Piwowar ma być Piwodziej

Jasne - Piwodziej!! Przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zbierając:

 

1. Piwowar jest dystrybutorem Castle Malting (działa tam Maidenowiec) i stamtąd kupuje się w Piwowar.pl

Zamiast Piwowar ma być Piwodziej

ale słody w piwowarze przechodziły przez ręce Maidenowca więc to nie jest taka duża pomyłka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... cena ostatecznie zależy od ilości ale w okolicach 2,5-3,5zł

(...)

- inni dystrybutorzy raczej drożsi.

Ceny w Strzegomiu, zapewne też obowiązujące w Sierpcu

pilzeński 1820zł/t monachijski 2520zł/t + 23%vat

 

 

Pilzeński 2,2386 x25kg = 55,965 zł (56zł)

x50kg = 111,93 zł (112zł)

 

monachijski 3,0996 x25kg = 77,49zł (77,50zł)

x50kg = 154,98zł (155zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takiej małej Litwie mają bez problemu słód pale Maris Otter, a w Polsce... :rolleyes:

Panowie,

na Litwie mieszka ich 3mln ludzi, z czego prawie wszyscy faceci w wieku produkcyjnym siedzą w niemczech na robotach, a mają ponad 880 własnych gatunków piw, dziesiątki browarów i dobre ceny. A jakie drogi i knajpy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takiej małej Litwie mają bez problemu słód pale Maris Otter' date=' a w Polsce... :rolleyes:[/quote']

Panowie,

na Litwie mieszka ich 3mln ludzi, z czego prawie wszyscy faceci w wieku produkcyjnym siedzą w niemczech na robotach, a mają ponad 880 własnych gatunków piw, dziesiątki browarów i dobre ceny. A jakie drogi i knajpy!!

Normalnie szok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takiej małej Litwie mają bez problemu słód pale Maris Otter' date=' a w Polsce... :rolleyes:[/quote']

Panowie,

na Litwie mieszka ich 3mln ludzi, z czego prawie wszyscy faceci w wieku produkcyjnym siedzą w niemczech na robotach, a mają ponad 880 własnych gatunków piw, dziesiątki browarów i dobre ceny. A jakie drogi i knajpy!!

Jak byłem na Litwie to samo mnie zadziwiało. W marketach typu nasze Dino sprzedawane są piwa w litrowych butelkach szklanych z zamknięciem pałąkowym całkiem przyzwoitej jakości i mnogość innych. W Wilnie trafiłem na dwa małe browary restauracyjne a aż na trzy kluby/dyskoteki i jednego McDonaldsa :) Generalnie fajny kraj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

na Litwie mieszka ich 3mln ludzi, z czego prawie wszyscy faceci w wieku produkcyjnym siedzą w niemczech na robotach, a mają ponad 880 własnych gatunków piw, dziesiątki browarów i dobre ceny. A jakie drogi i knajpy!!

I jeszcze gnębią Polską mniejszość. A tak wogóle to Polaków niecierpią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stolica kulturalna Europy sprzed roku czy dwóch. Pozazdrościć.

ale ale, w tym roku byłem kilka tygodni we Wrocławiu po raz pierwszy od kilkunastu lat i przeżyłem prawdziwy szok. Fantastycznie rozwija się nasza stolica Dolnego Śląska, również pozazdrościć!

 

Ale tak czy siak zapraszam na Warmię i sąsiedni cud natury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.