Skocz do zawartości

Słody z Litwy


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ma ktoś doświadczenie ze słodami z Litwy?

Znalazłem fajną stronkę, a z racji bliskości i ich cen zastanawiam się nad zakupami u Litwinów.

http://www.savasalus.lt/lt/salyklas/salyklas/paprastas-salyklas-basemalt.html

 

najtańszy to 95Lt/50kg =~120zł / 50kg = 2,4zł/kg

co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Olsztyna do Gdańska też aż tak daleko nie jest, a cena pewnie byłaby podobna.

Tylko czy BalticMalt jeszcze istnieje?

 

Edit.

Baltic Malt już nie, ale słodownia jest

http://pl.malteurop.com/nasza-grupa/nasze-slodownie/polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedzcie, jak w Polsce kupić taniej?

Wiem, że są słodownie i inne młyny, ale taniej niż 5zł/kg nie ma. Jak ktoś ma wejścia to super, ale tak z marszu, z ulicy? Najtaniej jak znalazłem w okolicach Olsztyna (odległość taka, że sam przywiozę) to 5zł + VAT(23%). Wobec tego 2,5zł to jest cena!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena wcale nie rewewelacyjna, w Strzegomiu i Litovelu jest porownywalna. Jak na warunki Litewskie to myslalem ze bedzie taniej.

hmm...no tak, ale to jest Śląsk! Samochody, żywność - wszystko tańsze. Z pewnością surowce i akcesoria do piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, Michał, niektórzy mają bliżej na Litwę niż do Strzegomia czy do Czech. :|

 

Ceny na Litwie są podobne do polskich, może ciut niższe, ale nie dużo. Tak że dużo tańszy słód to pewnie byłby z Chin...

Panowie, a skąd Wy bierzecie słody? Wołomin przykładowo albo Szczecin ... Lublin, z browamatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedzcie, jak w Polsce kupić taniej?

Wiem, że są słodownie i inne młyny, ale taniej niż 5zł/kg nie ma. Jak ktoś ma wejścia to super, ale tak z marszu, z ulicy? Najtaniej jak znalazłem w okolicach Olsztyna (odległość taka, że sam przywiozę) to 5zł + VAT(23%). Wobec tego 2,5zł to jest cena!

Nie rozumiem. Np. w piwodzieju masz słód za 89 zł + 24 zł transport co daje razem 4,52 zł/kg. Przy okazji zamawiasz chmiele, inne potrzebne słody, drożdże i wiele innych potrzebnych rzeczy.

Edytowane przez olo333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Np. w piwodzieju masz słód za 89 zł + 24 zł transport co daje razem 4,52 zł/kg. Przy okazji zamawiasz chmiele, inne potrzebne słody, drożdże i wiele innych potrzebnych rzeczy.

No to spróbuj go kupić. Albo ten sam 50 kg jaszcze taniej.? :|

http://piwodziej.pl/pl/p/Pilznenski-25-35-EBC-Castle-Malting-50kg/373 175 zł co daje 3.5zł za kg ale daj go do koszyka.:|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest to, że na stronie głównej jest przy nim zielony listek, jak w niego klikniesz to znika, a jak dajesz opcję śrutowania to znowu możesz go kupić :| Może to błąd na stronie?

Albo po prostu go nie ma. (Dziwny ten sklep od czasu jak zmienili wystrój wnętrza ?) :|

 

ps.

chyba mają tylko ześrutowany.?

Edytowane przez Z_bychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do Baltic Malt złożyłem zapytanie. Dostałem odpowiedź, że wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest Piwodziej -więc to odpada.

Kiedyś był tani słód w okolicach 2 pln może 2,5 w Bogutyń Młyn z Optimy - teraz nie jest dostępny - wysłałem do nich zapytanie nie będą mieli już w ofercie słodu więc to źródło też odpada.

Większe ilości słodu pakują w worki jutowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak nie patrzeć to ten z Litwy wychodzi najtaniej. No, jeszcze z Czech, ale to na Śląsk - na Warmię i centrum to z Litwy się opłaca.

Czasem da się kupić od browaru i to taniej niż z piwowara, ale drożej niż z piwodzieja. To co z tym piwodziejem - warto tam kupować, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem tam bezpośrednio jakoś na wiosnę no ale poprzez wtykę no i braliśmy coś z tonę :D

 

 

Witam

Do Baltic Malt złożyłem zapytanie. Dostałem odpowiedź, że wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest Piwodziej -więc to odpada.

Kiedyś był tani słód w okolicach 2 pln może 2,5 w Bogutyń Młyn z Optimy - teraz nie jest dostępny - wysłałem do nich zapytanie nie będą mieli już w ofercie słodu więc to źródło też odpada.

Większe ilości słodu pakują w worki jutowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.