Skocz do zawartości

Pytanie dotyczące zacierania pale ale


funekp

Rekomendowane odpowiedzi

czyli za krutko gotowałem? Godzine gotowałem. Czyli to nie jest wina chłodzenia bo się boje żeby z pale ale tak samo nie było. Pale ale gotowałem około 70minut

Chłodzenie też może wchodzić w grę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy jak wyjdzie to pale ale hmm o ile pamiętam to przy poprzednim coś słabo mi się gotowało i może to być przyczyną bo 1 piwko koelsch wyszło smaczne i gotowałem 60 minut weizen też smaczny wyszedł gotowany chyba 70 minut tak jak pale ale cóż trzeba czekać i zainwestować w chłodnice

Edytowane przez funekp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy poprzednim coś słabo mi się gotowało i może to być przyczyną

Tak to jest to w słodzie obecne są prekursory tak zwane SMM w wysokiej temperaturze przekształcają się one w DMS, który jest lotny i szybko zostaje odparowany z gotującej brzeczki.Trzeba porządnie doprowadzić brzeczkę do wrzenia,robiąc wysładzanie robisz więcej bo w czasie gotowania odparuje się parę litrów,grzej porządnie !.Po zakończeniu chmielenia należy schłodzić brzeczkę najlepiej do temperatury w jakiej pracują drożdże,szczególnie szybko musisz schłodzić do temperatury ze 100 do 80°C.W tym przedziale wytwarzane jest dużo DMS. Najlepiej kup lub zrób sobie chłodnicę,po co czekać całą noc jak chłodzenie chłodnicą trwa 20 parę minut.

Edytowane przez maxhot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli za krutko gotowałem? Godzine gotowałem. Czyli to nie jest wina chłodzenia bo się boje żeby z pale ale tak samo nie było. Pale ale gotowałem około 70minut

Najwięcej prekursorów DMS znajduje się w słodzie pilzneńskim, w słodzie pale ale jest go o wiele mniej, więc głowa do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej prekursorów DMS znajduje się w słodzie pilzneńskim, w słodzie pale ale jest go o wiele mniej, więc głowa do góry.

No tak, to zasadnicza kwestia, zwykle stosuje zamiennik pilzneńskiego za pale i z racji dostępności i po części oszczędności więc czujnym jestem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej prekursorów DMS znajduje się w słodzie pilzneńskim' date=' w słodzie pale ale jest go o wiele mniej, więc głowa do góry.[/quote']

No tak, to zasadnicza kwestia, zwykle stosuje zamiennik pilzneńskiego za pale i z racji dostępności i po części oszczędności więc czujnym jestem :(

Jako zamiennik pilzneńskiego Pale Ale można stosować do każdej receptury ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.