Skocz do zawartości

X Konkurs Piw Domowych Birofilia 2012 w Żywcu


kopyr

Rekomendowane odpowiedzi

A u nas wszystko wskazuje na to /jeśli nie będzie drastycznych zmian w rozkładzie/ że pojedziemy niczym w podróż relacji Moskwa - Pietuszki pociągiem Szczecin- Katowice , a następnie z drobną i krótką przesiadką do Żywca, więc komu Jerofiejew nie obcy i chciałby przeżyć podróż niczym w malignie to zachęcam ;)

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jo i moja żona z bajtlem zakwaterowanie momy tak więc cały festiwal w tym roku nasz, a nie tylko jeden dzień :) A Co do GCh to mnie coś się wydaje, że największe szanse będzie miało AIPA - ostatnio coraz popularniejszy styl piwa, mocne, bardzo pijalne i aromatem chmieli powala wszystkich w promieniu 10m od szklanki :) założę się też, że w tej kategorii będzie najwięcej zgłoszonych piw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jo i moja żona z bajtlem zakwaterowanie momy tak więc cały festiwal w tym roku nasz, a nie tylko jeden dzień :) A Co do GCh to mnie coś się wydaje, że największe szanse będzie miało AIPA - ostatnio coraz popularniejszy styl piwa, mocne, bardzo pijalne i aromatem chmieli powala wszystkich w promieniu 10m od szklanki :) założę się też, że w tej kategorii będzie najwięcej zgłoszonych piw.

A myślałem że wybieraja najlepsze a nie najpopularniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałem że wybieraja najlepsze a nie najpopularniejsze

 

Ale ja nie powiedziałem, że tak nie jest - chodzi mi o to, że w tej kategorii będzie pewnie najwięcej piw, czyli większa szansa na to, że to właśnie wśród AIPA największa szansa na pojawienie się TEGO JEDYNEGO NAJLEPSZEGO - przynajmniej takie moje rozumowanie. Poza tym ja się nie znam ale jak wybrać najlepsze spośród różnych gatunków (na konkursie) - liczą się punkty, które zdobyło i porównuje tabelkę, czy takie, które najlepiej "wchodzi", a może jeszcze inaczej?

Edytowane przez shayboos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.cytałem.. ale szkoda, bo " wszyscy byliby zadowoleni " :roll:

 

Nie rozumiem o co chodzi. Nikt ci nie broni przywieźć kega i polewać ludziom.

----

 

Moje piwa już na miejscu. Przy okazji miałem sposobnośc zobaczyć, dotknąć i pogłaskać wszystkie piwa, które będą sprzedawane :D Normalnie jak w raju. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie, czy "etykiety" na piwach zgłoszonych do konkursu przyklejone taśmą przeźroczystą wokół butelki to przymocowane trwale do butelki? ;)

Ja miałem tak przymocowane rok temu. Nie wiem - może i marudzili na takie oznakowanie, ale wystarczył jeden ruch nożykiem żeby przeciąć na pół i etykieta odklejona...

Teraz etykietkę nakleiłem tylko taśmą na kapslu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu w temacie noclegów (to z tego względu, że na moje nazwisko jest kilka rezerwacji w pensjonacie "Nad Sołą" [Żywiec ul. Tetmajera 75] i panie z recepcji są ze mną w kontakcie). Co prawda było już wszystko zajęte w terminie 15-17.06. ale okazuje się, że zwolnił się jeden apartament. Apartament składa się z dwóch pokoi i jednej łazienki. W pokojach są małżeńskie łoża. Wejście do pokoi z wewnętrznego przedpokoju. Szczegóły do ustalenia u pań recepcjonistek.

Telefon do pensjonatu: (033) 861-03-07(10).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Nie rozumiem o co chodzi. Nikt ci nie broni przywieźć kega i polewać ludziom.

 

Oczywiście nikt. Ale chyba organizatorzy oficjalnie nie przewidzieli takiej możliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jak co roku będzie można polewać swoje piwo z kega i butelek.

 

Pewnie się mylę ale miejsca pod namiotem gdzie piwowarzy domowi polewają piwo z kegów są zarezerwowane dla laureatów konkursów. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak przymocowane rok temu. Nie wiem - może i marudzili na takie oznakowanie, ale wystarczył jeden ruch nożykiem żeby przeciąć na pół i etykieta odklejona...

Teraz etykietkę nakleiłem tylko taśmą na kapslu...

 

Pytam się, bo siedziały mi piwa w lodówce i po wyciągnięciu jak się przyklei taśmę papierową z opisem to nie trzyma, dlatego obkleiłem do około taśmą przeźroczystą, a coś tam pisze, żeby trwale nie umieszczać. Penie chodzi o typowe etykiety na kleju. Ale pytam zapobiegawczo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

 

Pewnie się mylę ale miejsca pod namiotem gdzie piwowarzy domowi polewają piwo z kegów są zarezerwowane dla laureatów konkursów. Przynajmniej tak mi się wydaje.

 

Nic nie bój, nie wygonią. :D

 

Po za tym obwodnica Bielska-Białej juz otwarta, 3min i już sie jest za Bielskiem. Należy sobie odpuścić jazdę drogą Katowice-Bielsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Ja myślę, że piwo nie laureatów jest nie gorsze, a czasami nawet lepsze, od piw laureatów, także Grzesiu jak przytargasz swoje to nikt Cię nie wygoni ;):beer:

 

Ale ja cały czas mówię o oficjalnych ustaleniach, zasadach itp, ect......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etykiety: kodowanie butelek to fura roboty, trzeba kilkaset butelek wyciągnąć z kartonów, papierów, styropianów, znaleźć formularz zgłoszeniowy, stanąć przy sekretarzu i dopilnować, zeby dobrze zakodował, odnieść do prawidłowej lodówki, a jak jeszcze trzeba to gdzieś postawić, szukać noża żeby zdrapać etykietę i to tak bez śladu.... Od czasu do czasu można, ale jak wszystkie butelki tak bedą oklejone, to robota się strasznie rozciąga w godziny nocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.