Skocz do zawartości

X Konkurs Piw Domowych Birofilia 2012 w Żywcu


kopyr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Mam pytanie, bo wiem, że wątek ten obserwuje parę osób wysoko siedzących w PSPD to stwierdziłem że zadam je tutaj, a nie będę zaśmiecał nikomu skrzynki. Pytanie dotyczy regulaminu - czy w konkursie trzeba startować pojedynczo, czy może wystawić piwo desygnowane przez 2 osoby ?

Piwo można wystawiać jako browar domowy, którego członkami/udziałowcami/wspólnikami może być (w zasadzie) dowolna liczba osób. Oczywiście dotyczą Was wtedy te same ograniczenia, co pojedyncze osoby, czyli w danej kategorii możecie wystawić tylko jedno piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo można wystawiać jako browar domowy, którego członkami/udziałowcami/wspólnikami może być (w zasadzie) dowolna liczba osób. Oczywiście dotyczą Was wtedy te same ograniczenia, co pojedyncze osoby, czyli w danej kategorii możecie wystawić tylko jedno piwo.

Czyli rozumiem, że mogę z kolegą wystawić piwo w jednej kategorii, a sam w drugiej. Dzięki Kopyr za odpowiedź ! :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo można wystawiać jako browar domowy' date=' którego członkami/udziałowcami/wspólnikami może być (w zasadzie) dowolna liczba osób. Oczywiście dotyczą Was wtedy te same ograniczenia, co pojedyncze osoby, czyli w danej kategorii możecie wystawić tylko jedno piwo.[/quote']

Czyli rozumiem, że mogę z kolegą wystawić piwo w jednej kategorii, a sam w drugiej. Dzięki Kopyr za odpowiedź ! :beer:

Tak, taki układ też jest możliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
ja nie chcę poganiać ale przydałoby się żeby ten koźlak poleżał... ;)

Jak spróbuję, to Ci napiszę. Zrozum tylko jedną rzecz, my nie porównujemy piwa do wzorca, tylko patrzymy jak mieści się w założonych widełkach i jak całość współgra ze sobą. W takim np. porterze każdy sędzia może mieć inne ulubione piwo i dopiero ich 4-5 ocen obiektywizuje wynik. Tak więc weź to co charakterystyczne dla Rauchbiera i to co charakterystyczne dla koźlaka i masz Rauchbocka. Jeden będzie bardziej wędzony, drugi mniej, jeden będzie bardziej karmelowy, drugi mniej. Ważne jakie wrażenie sprawia całość, a w finale to ważne jest nawet, które ma lepszą pianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał pieron, nie można sędziować w kategorii, do której się wystawia piwo.

 

W końcu zależy nam, aby do sędziowskiego grona (i nie chodzi o zdanie egzaminu, ale o rzeczywiste sędziowanie) trafiali najlepsi piwowarzy domowi w kraju. Jeśli powiemy im/nam, że nie mogą zgłaszać swoich piw do konkursu, to ich zapał do sędziowania może drastycznie osłabnąć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał pieron, nie można sędziować w kategorii, do której się wystawia piwo.

 

W końcu zależy nam, aby do sędziowskiego grona (i nie chodzi o zdanie egzaminu, ale o rzeczywiste sędziowanie) trafiali najlepsi piwowarzy domowi w kraju. Jeśli powiemy im/nam, że nie mogą zgłaszać swoich piw do konkursu, to ich zapał do sędziowania może drastycznie osłabnąć. :)

Wtedy zostaną tylko Ci którym zależy by podążać tą drogą :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Na FB pojawiło się parę dni temu takie info:

 

Eliminacje do Konkursu Piw Domowych Birofilia 2012 odbędą się w dniach 8-10 czerwca. Piwa należy dostarczyć między 24. maja a 7. czerwca do Piwiarni Żywiecka (ul. Browarna 88, 34-300 Żywiec).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na FB pojawiło się parę dni temu takie info:

 

Eliminacje do Konkursu Piw Domowych Birofilia 2012 odbędą się w dniach 8-10 czerwca. Piwa należy dostarczyć między 24. maja a 7. czerwca do Piwiarni Żywiecka (ul. Browarna 88, 34-300 Żywiec).

Zaraz po świętach ukarze się regulamin, formularz zgłoszeniowy i wszystkie daty, numery kontaktowe, opłaty itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie bardzo wiem gdzie zadać to pytanie, więc zapytam tutaj.

 

Po raz pierwszy chciałbym wystawić swoje piwo do konkursu i planuję wysłać jedno lub dwa na konkurs w Żywcu.

Chciałbym być w porządku wobec innych piwowarów i uniknąć ewentualnych nieporozumień, więc mam prośbę o informację.

 

Receptury oby tych piw wziąłem tu z forum lub z wiki od innych piwowarów.

Zasyp zastosowałem taki sam lub niemal taki sam, ale podczas zacierania zastosowałem nieco inne przerwy (albo inny ich czas), czasem użyłem innych chmieli, w obu przypadkach użyłem innych drożdży.

 

Zakładam, że takie piwo już nie podpada pod plagiat. ;)

Czy może jednak powinienem jakoś mocniej modyfikować receptury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyatwiasz piwo a nie recepturę, na całokształt gotowego piwa ma wpływ sporo zmiennych....

począwszy od temperatuy fermentacji, skład wody, drożdże (szczep).... podczas zacierania kreciłeś łychą w praw a nie w lewo :smilies: etc....

 

a co mieli by powiedzieć brewkitowcy? :)

 

powodzenia na konkursie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem gdzie zadać to pytanie, więc zapytam tutaj.

 

Po raz pierwszy chciałbym wystawić swoje piwo do konkursu i planuję wysłać jedno lub dwa na konkurs w Żywcu.

Chciałbym być w porządku wobec innych piwowarów i uniknąć ewentualnych nieporozumień, więc mam prośbę o informację.

 

Receptury oby tych piw wziąłem tu z forum lub z wiki od innych piwowarów.

Zasyp zastosowałem taki sam lub niemal taki sam, ale podczas zacierania zastosowałem nieco inne przerwy (albo inny ich czas), czasem użyłem innych chmieli, w obu przypadkach użyłem innych drożdży.

 

Zakładam, że takie piwo już nie podpada pod plagiat. ;)

Czy może jednak powinienem jakoś mocniej modyfikować receptury?

 

Wyatwiasz piwo a nie recepturę, na całokształt gotowego piwa ma wpływ sporo zmiennych....

począwszy od temperatuy fermentacji, skład wody, drożdże (szczep).... podczas zacierania kreciłeś łychą w praw a nie w lewo :smilies: etc....

 

a co mieli by powiedzieć brewkitowcy? :)

 

powodzenia na konkursie!

Wygrasz, czego życzę, to postawisz piwo autorowi przepisu pierwotnego i wszyscy powinni być zadowoleni :P Nie ma co męczyć sumienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.