Skocz do zawartości

X Konkurs Piw Domowych Birofilia 2012 w Żywcu


kopyr

Rekomendowane odpowiedzi

aldehyd octowy, przegazowane, gryzące. Wyleczyłem się z konkursów. Za jedną wysyłkę mam surowców na pół warki.

Ale jakbyś wygrał to byś miał surowców, że ho ho....

 

Wysłane z mojego MB525 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakbyś wygrał to byś miał surowców, że ho ho....

Jakbym. Ale łatwiej kupić surowce na pół warki niż pokonać 37 konkurentów :D

Póki co raz zdarzyło mi się zająć miejsce w połowie stawki. A tak tyły, by nie napisać ostatnie miejsce.

Edytowane przez Tomek-Pasieka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym. Ale łatwiej kupić surowce na pół warki niż pokonać 37 konkurentów :D

Póki co raz zdarzyło mi się zająć miejsce w połowie stawki. A tak tyły, by nie napisać ostatnie miejsce.

łatwiej to iść do sklepu i kupić gotowe.... tego się po tobie niespodziewałem.... :P

 

Wysłane z mojego MB525 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makaron stwierdził ostatnio rozsądną rzecz. Parę lat temu nikt nie miał ciśnienia by warzyć w stylu. Miałem tak samo. Wystarczał mi pilzneński, monachijski. Drożdże takie, albo inne, chmiele bez wynalazków i fajno się żyło.

Być może warzenie w stylach ciągnie poziom piwowarstwa w górę, pytanie czy trza brać udział w wyścigu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę mojego ekshibicjonizmu ;)

Piwo uzyskało 37.25/50 pt. czyli wychodzi na to że poziom we weizenie chyba nie był wysoki?

Plusy to dobry balans aromatu, smaku, nagazowanie i piana.

Minusy to ściągająca, trawiasta przy końcówce goryczka i wyczuwalny aromat siarkowy.

Jak na 2-gie miejsce to trzeba się bardzo poprawić :smilies: i nauczyć pokory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też siarka (między innymi wadami oczywiści :D ) ciekawi mi skąd się bierze siara w weizenach ( w Wicie też mi to wyrzucili) ? Jakieś przypuszczenia?

Siarka jest naturalnym produktem ubocznym pracy drożdzy. Jest sporo niemieckich przedstawicieli pszenic i ciemnych pszenic gdzie jest siarka w postaci zapalcznego aromatu SO2. Np w piwach z browaru Weihenstephan spokojnie mozna się jej doszukać.

Edytowane przez tieroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makaron stwierdził ostatnio rozsądną rzecz. Parę lat temu nikt nie miał ciśnienia by warzyć w stylu. Miałem tak samo. Wystarczał mi pilzneński, monachijski. Drożdże takie, albo inne, chmiele bez wynalazków i fajno się żyło.

Być może warzenie w stylach ciągnie poziom piwowarstwa w górę, pytanie czy trza brać udział w wyścigu :)

 

I ja Cię rozumiem. Ja się kilka lat temu wyleczyłem z konkursów i coś mnie podkusiło, by wystartować ponownie. W sumie z wad wymieniono tylko posmak tekturowy, a reszta po prostu za niski poziom parametrów dla stylu, więc mnie to wystarczy. Moim zdaniem nie było idealne i było dobre (dla mnie). A że nie w stylu... wiele amerykańskich wynalazków nie jest w stylu i jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siarka jest naturalnym produktem ubocznym pracy drożdzy. Jest sporo niemieckich przedstawicieli pszenic i ciemnych pszenic gdzie jest siarka w postaci zapalcznego aromatu SO2. Np w piwach z browaru Weihenstephan spokojnie mozna się jej doszukać.

Czyli drut miedziany tak jak przy lagerach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siarka jest naturalnym produktem ubocznym pracy drożdzy. Jest sporo niemieckich przedstawicieli pszenic i ciemnych pszenic gdzie jest siarka w postaci zapalcznego aromatu SO2. Np w piwach z browaru Weihenstephan spokojnie mozna się jej doszukać.

Czyli drut miedziany tak jak przy lagerach?

Hm

Tego określenia nie znałem ale z tych siarek o ktorych pisze sa na pewno mniej intensywne niż w lagerach, a na pewno wytłumnione przez estry. Raczej są pozytywne działają jako wypełniacz całosci aromatu, na pewno nie sa nieprzyjemne. Bardziej mi przypominają czysta siarkę którą sie potrze palcem, ostrą, słodkawą i raczej nie kojarze jej z monetami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siarka jest naturalnym produktem ubocznym pracy drożdzy. Jest sporo niemieckich przedstawicieli pszenic i ciemnych pszenic gdzie jest siarka w postaci zapalcznego aromatu SO2. Np w piwach z browaru Weihenstephan spokojnie mozna się jej doszukać.

Czyli drut miedziany tak jak przy lagerach?

Hm

Tego określenia nie znałem ale z tych siarek o ktorych pisze sa na pewno mniej intensywne niż w lagerach, a na pewno wytłumnione przez estry. Raczej są pozytywne działają jako wypełniacz całosci aromatu, na pewno nie sa nieprzyjemne. Bardziej mi przypominają czysta siarkę którą sie potrze palcem, ostrą, słodkawą i raczej nie kojarze jej z monetami.

Jejskiemu idzie o to, żeby do fermentora wrzucić coś miedzianego, to ta siarka się strąci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siarka jest naturalnym produktem ubocznym pracy drożdzy. Jest sporo niemieckich przedstawicieli pszenic i ciemnych pszenic gdzie jest siarka w postaci zapalcznego aromatu SO2. Np w piwach z browaru Weihenstephan spokojnie mozna się jej doszukać.

Czyli drut miedziany tak jak przy lagerach?

Hm

Tego określenia nie znałem ale z tych siarek o ktorych pisze sa na pewno mniej intensywne niż w lagerach, a na pewno wytłumnione przez estry. Raczej są pozytywne działają jako wypełniacz całosci aromatu, na pewno nie sa nieprzyjemne. Bardziej mi przypominają czysta siarkę którą sie potrze palcem, ostrą, słodkawą i raczej nie kojarze jej z monetami.

Jejskiemu idzie o to, żeby do fermentora wrzucić coś miedzianego, to ta siarka się strąci.

Nie mam pojęcia czy zadziała, nie testowaem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pszeniczka została oceniona na 39,75. Diacetyl i siara na poziomie 1, zasygnalizowano nieco niższą kwaskowość, jednak napisano, że w stylu ;) Stout dostał 41 pkt.a na metryczkę z Belgian Dark Strong Ale jeszcze czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pszeniczka została oceniona na 39,75. Diacetyl i siara na poziomie 1, zasygnalizowano nieco niższą kwaskowość, jednak napisano, że w stylu ;) Stout dostał 41 pkt.a na metryczkę z Belgian Dark Strong Ale jeszcze czekam.

Ja dostałem tyle co jejski 37,25 ale przyznaje że to nie było piwo z którego byłbym mocno zadowolony. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pszeniczka została oceniona na 39,75. Diacetyl i siara na poziomie 1, zasygnalizowano nieco niższą kwaskowość, jednak napisano, że w stylu ;) Stout dostał 41 pkt.a na metryczkę z Belgian Dark Strong Ale jeszcze czekam.

Ja dostałem tyle co jejski 37,25 ale przyznaje że to nie było piwo z którego byłbym mocno zadowolony. :)

Wiadomo, wszyscy wysyłają te gorsze - lepsze spijają sami ;)

 

Wysłane z mojego MB525 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, wszyscy wysyłają te gorsze - lepsze spijają sami ;)

Coś w tym stylu ale nie do końca :) , pszenicznego miałem 3 warianty /jedna warka na trzech różnych drożdżach - pomyliłem butelki zamiast na drożdzach WLP poszło na WB.

Witbira wybierała żona /ja w życiu bym go nie wysłał/.

DSA które wybierałem z pełną świadomością i na które liczyłem najbardziej, odpadło w eliminacjach. :D

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tym samym witku w żywcu znaleźli inne wady i w częstochowie inne które nawzajem się wykluczją :) nie wiem co o tym myśleć w żywcu był słodki i miał piane w częstochowie brak słodkości i piany :) i odwrotnie w żywcu klarowny w częstochowie mętny kto ma rację i co mam poprawić? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zdajecie sobie, ale oceny sędziów ZAWSZE będą troszkę subiektywne. Czym lepiej wytrenowani sędziowie tym różnice się zmniejszają.

Podobnie jest w kwestii wyboru GCh. Jeśli wylądują piwa w finale naprawdę dobrej porównywalnej jakości jeśli chodzi o wady. To właśnie gusta sędziów mogą wpłynąć na wybór. Z tym trzeba się pogodzić. W końcu to ma być zabawa nieprawdaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zdajecie sobie, ale oceny sędziów ZAWSZE będą troszkę subiektywne. Czym lepiej wytrenowani sędziowie tym różnice się zmniejszają.

Podobnie jest w kwestii wyboru GCh. Jeśli wylądują piwa w finale naprawdę dobrej porównywalnej jakości jeśli chodzi o wady. To właśnie gusta sędziów mogą wpłynąć na wybór. Z tym trzeba się pogodzić. W końcu to ma być zabawa nieprawdaż?

 

Prawdaż? A co powiesz jak to samo piwo w żywcu nie przechodzi przez eliminacje a w Częstochowie jest na pudle ? :) Nieprawdaż że dziwne, a cała warka nie wskazywała możliwości pojedynczych popsutych butelek. Tym bardziej ze opisane wady z Żywca nie mogą być wadami w wyniku infekcji, napisano że jest poza stylem + wady ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.