Skocz do zawartości

X Konkurs Piw Domowych Birofilia 2012 w Żywcu


kopyr

Rekomendowane odpowiedzi

No to widzę, że kumulacja 21 w mym przypadku nadal istnieje. 21 Gy to 21 piwo warzone przeze mnie, 21Blg ekstraktu, ekstrakt i nazwa wzięte od innego 21, 21 na liście startujących. No to teraz czekać na metrykę, z której się dowiem, że było 21 w konkursie i będzie wszystko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zarejestrowałem się, będąc ciągle pod wrażeniem imprezy. To moja pierwsza wizyta, na dodatek tylko w sobotę i to jeszcze do około 18.oo.

Koledze jacerowi dziękuję za jego AIPĘ. Żaden ze mnie profesjonalista, więc pewnie wielkich słów nie powinienem używać, ale to piwo po prostu śni mi się po nocach teraz. Najpyszniejsze jakie piłem w Żywcu!

Andrzejowi Milerowi serdecznie gratuluję GCh! Pomyśleć, że na wynos wziąłem tylko trzy butelki domowych. Poza AIPĄ jacera były to UB i UWB Andrzeja...

Spożyję z odpowiednią powagą! I już czekam na GCh w sklepach. Zaiste było to znakomite piwko!

Do zobaczenia na kolejnych imprezach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zarejestrowałem się, będąc ciągle pod wrażeniem imprezy. To moja pierwsza wizyta, na dodatek tylko w sobotę i to jeszcze do około 18.oo.

Koledze jacerowi dziękuję za jego AIPĘ. Żaden ze mnie profesjonalista, więc pewnie wielkich słów nie powinienem używać, ale to piwo po prostu śni mi się po nocach teraz. Najpyszniejsze jakie piłem w Żywcu!

Andrzejowi Milerowi serdecznie gratuluję GCh! Pomyśleć, że na wynos wziąłem tylko trzy butelki domowych. Poza AIPĄ jacera były to UB i UWB Andrzeja...

Spożyję z odpowiednią powagą! I już czekam na GCh w sklepach. Zaiste było to znakomite piwko!

Do zobaczenia na kolejnych imprezach!

W takim razie to Ty byłeś jednym z tych 2 którzy dostali Urbocka zanim został GCH :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca. Gdzieś czytałem na forum browar.biz w kontekście mai-ur-bocka, że przedrostek ur- odnosi się do postarzonego/odleżanego piwa.

 

[edit] To jednak w wątku ur-bock hell i jednak nie to oznaczało co mi się kołatało w głowie ;) Ale IMHO nie można przyjąć definicji Staśka.

Edytowane przez e-prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ur odnosi się do piwa "pierwotnego", historycznie starego.

A skoro historycznie stary, to automatycznie wędzony, bo wtedy nie znali innej metody suszenia słodu.

Tu jest wytłumaczone:

Rauchbock [urbock] 16-18º Blg Z jednej strony ukłon w stronę bamberskich rauchbierów, z drugiej w stronę koźlaka z Einbeck. W końcu kiedyś wszystkie słody były bardziej lub mniej dymione, stąd nazwa Urbock, czyli prastary koźlak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Opuszczasz się bracie, więc nawróc się i warz piwo i bywaj z nami - pozdrowienia dla WAS.

 

Ja tym czasem zostałem prawie "zgwałcony" tymi wszystkimi smakami piwa podczas festwalu Birofilia i to właśnie dziś nadszedł ten czas kiedy udałem się do sklepu po TYSKIE - dobre, ale mogło by być lepsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Festiwal Birofilia 2012

 

Gratuluję wszysktim zwycięzcom, a przede wszystkim Grand Championowi ze Szczecina, Andrzejowi Milerowi!

 

Zdjęcia:

http://www.brunnenbr...2012/index.html

 

Dokładniejsza relacja później tu:

http://www.brunnenbraeu.de

 

 

No i teraz moja relacja:

 

http://www.brunnenbr...rs.htm#KPD12POL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Chciałem Staśka tylko sprowadzić na ziemię, ew. dać mu szanse w sprawie rozwodowej która wytoczy mu żona po zobaczeniu jego zdjęcia ;-)

 

Jak to mówią zajdź pięć podobieństw :smilies:

post-739-0-32698600-1340039605_thumb.jpg

post-739-0-52658700-1340039619_thumb.jpg

Edytowane przez bielok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila na TVP Info była krótka migawka z festiwalu. Tzn nie wiem czy krótka bo włączyłem jak już trwało. :) Dori parę słów powiedziała o warzeniu, pokazali też oczywiście nowego zdobywcę GC.

Myślę że niedługo ten materiał pojawi się stronie tvp info.

 

http://tvp.info/informacje/ludzie/swieto-piwa-w-zywcu/7743639

 

Niestety wymagana wtyczka Silverlight.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za super spotkanie, tym co mnie znają, tym co mnie poznali i tym co nie znali, ale lali :smilies: Wielkie gratulacje dla Andrzeja. Urbocki były na naprawdę wysokim poziomie, dlatego sukces tym większy. Gratulacje także dla Artezanów i Jeża za dobry start, teraz będzie już tylko lepiej. Do zobaczenia przy najbliższej okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.