Skocz do zawartości

X Konkurs Piw Domowych Birofilia 2012 w Żywcu


kopyr

Rekomendowane odpowiedzi

@Skitof, czy były przypadki, że czyjaś wpłata nie została zaksięgowana na koncie PSPD do 06.06 włacznie, a mimo to jego piwo zostało ocenione?

Nie wiem. Tym razem wystąpiłem w roli sędziego i nie mam kontroli nad wszystkim. Nawet nie wiem kogo dotyczy problem (poza Anteksem i jeszcze jedną osobą, która mailowo się ujawniła). Co prawda mam listę osób, które wpłaciły pieniądze, ale nie mam listy osób, które wysłały piwa, nie mówiąc o kodach.

Edytowane przez skitof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wysoki poziom był w quadruplach. Na czterdzieści kilka piw 1 byl belgian golden strong (ala Duvel) i jedno red flanders :) (zaoctowane).

Wiekszość była na wysokim poziomie a o odrzuceniu musiały decydować wady drugorzędne.

Niedobrze, bardzo niedobrze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odskoczę trochę od tematu konkursu. Choć ciągle w temacie Birofilia 2012. Wybieram się na festiwal i mam dwa wolne miejsca w samochodzie. Wyjeżdżam w piątek rano i jadę trasą Mińsk Maz. - Radom - Kraków - Żywiec. Wracam w niedzielę. Jakby był ktoś zainteresowany podwózką to proszę o info na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak technicznie wygladaly eliminacje, piwa byly wczesniej kodowane?yKtorego dnia byly oceniane zdyskwalifikowane piwa?

Technicznie wyglądało to tak:

1. piwa przychodzą do Piwiarni Żywieckiej - tu są rozpakowywane, kodowane i wkładane do lodówki na bieżąco

2. kiedy my przyjeżdżamy do Żywca widzimy wszystkie piwa w lodówkach, wyciągamy po jednej butelce.

3. piwa są oceniane, sędziowie znają tylko kody

4. po zakończonych eliminacjach segregujemy piwa które odpadły i te finałowe

4. eliminacje odbyły się w czwartek, piątek i sobotę w grupach 4-osobowych + sekretarz + 2 stewardów nalewających i podających piwa. W eliminacjach, inaczej niż w rundzie finałowej, piwa oceniane były wspólnie tzn wszyscy sędziowie ustalali wspólnie czy piwo przechodzi do finału czy nie i dlaczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie wyglądało to tak:

1. piwa przychodzą do Piwiarni Żywieckiej - tu są rozpakowywane, kodowane i wkładane do lodówki na bieżąco

2. kiedy my przyjeżdżamy do Żywca widzimy wszystkie piwa w lodówkach, wyciągamy po jednej butelce.

3. piwa są oceniane, sędziowie znają tylko kody

4. po zakończonych eliminacjach segregujemy piwa które odpadły i te finałowe

4. eliminacje odbyły się w czwartek, piątek i sobotę w grupach 4-osobowych + sekretarz + 2 stewardów nalewających i podających piwa. W eliminacjach, inaczej niż w rundzie finałowej, piwa oceniane były wspólnie tzn wszyscy sędziowie ustalali wspólnie czy piwo przechodzi do finału czy nie i dlaczego

Jak piwa zakodowane to skąd wiadomo które nie opłacone i nie będzie oceniane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak piwa zakodowane to skąd wiadomo które nie opłacone i nie będzie oceniane?

Przewodniczący Jury posiadał listę kodów, nazwisk i listę wpłat, nie brał natomiast udziału w selekcji. Zapewne piwa nieopłacone nie zostały podane w ogóle. Jednym słowem przed podaniem zostały one odłożone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przewodniczący Jury posiadał listę kodów, nazwisk i listę wpłat, nie brał natomiast udziału w selekcji. Zapewne piwa nieopłacone nie zostały podane w ogóle. Jednym słowem przed podaniem zostały one odłożone.

Czyli mial wszystko oprocz telefonu i dobrej woli Edytowane przez sztyft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli się umówmy. 8 osób, od których nie dotarły wpłaty może czuć się moralnymi zwycięzcami. I niech między sobą ustalą, kto z nich zdobył GCH.

Innymi słowy:

Może zakończymy wałkowanie tematu wpłat? Niczego to już nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quadrupel jest jasnym piwem, a w konkursie jest ciemne mocne.

Jasnym piwem jest oczywiscie tripel,

quadrupel to ciemne mocne w wersji trappist.

Ocenialiśmy według wczesniej przygotowanych wytycznych, które były podane rownież dla piwowarów wraz z ogłoszeniem kategorii konkursowych. Przed oceną danego stylu należało odczytać wytyczne dla niego.

 

Jeszcze bym napisał kilka ciekawych rzeczy o eliminacjach, ale mi sie już odechciało. Nioech żyją Haterzy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haterzy” lub “hejterzy”, to słowo pochodzące od angielskiego hate – nienawiść.

 

"[...] Niemiłe komentarze ze strony znajomych czy współpracowników są w polskim czy polonijnym środowisku powszechne. Nawet, jeśli uszczypliwy tekst nie jest nam rzucany prosto w oczy, to prędzej czy później dotrze do nas dzięki tzw. „życzliwym”. I często pójdzie nam w przysłowiowe piety. Słowa wypowiadane przez innych mogą być bardzo bolesne. „Haterom” dają zaś możliwość wyżycia się na innych, zagłuszenia (choć na chwilę) własnej frustracji, podleczenia kompleksów i niskiego poczucia własnej wartości.

 

[…] Może czasami, zanim rzucimy się w wir komentowania i dokopywania innym, warto zadać sobie pytanie: czy my sami jesteśmy tacy wspaniali, nieomylni, doskonale ubrani, najmądrzejsi, najpiękniejsi i zawsze robimy wszystko idealnie. Kto dał nam prawo do oceniania innych?

 

[…] I najważniejsze: czy stojąc twarzą w twarz z „ofiarą” mięlibyśmy odwagę powiedzieć jej to samo prosto w twarz, nie chowając się za ekranem komputera, pod zmyślonym pseudonimem."

 

http://www.informacj...cy-nienawiscia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.