Skocz do zawartości

X Konkurs Piw Domowych Birofilia 2012 w Żywcu


kopyr

Rekomendowane odpowiedzi

Jak słyszałem, póki co doszło bardzo mało piw, wysyłajcie co tam macie.

W zeszłym tygodniu było gorąco, to ludzie nie wysyłali - myślę że w tym tygodniu będzie nawał przesyłek.

 

A jeśli chodzi o łączną ilość to strzelam, że nie będzie więcej jak 350-400 piw. To i tak daje 35-40 piw na jedną kategorię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile piw będzie na konkursie?

Też się zastanawiam i wydaje mi się, że kluczową będzie liczba piwowarów/browarów startujących. Jeżeli założymy, że średnio na jednego przypadną 2,5-3 piwa, to żeby osiągnąć liczbę 400 piw potrzeba ok. 130-140 startujących piwowarów czyli prawie dwa razy więcej niż rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dostałam telefon z Piwiarni, że 3 piwa zostały rozbite :(. Pierwszy raz się to zdarzyło w mojej 3 letniej karierze pakowania i słania piwa na konkursy.

Ale wypadki się zdarzają, zwłaszcza, że ilość piw w paczce była rekordowa. Na szczęście :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dostałam telefon z Piwiarni, że 3 piwa zostały rozbite :(. Pierwszy raz się to zdarzyło w mojej 3 letniej karierze pakowania i słania piwa na konkursy.

Ale wypadki się zdarzają, zwłaszcza, że ilość piw w paczce była rekordowa. Na szczęście :beer:

Widać konkurencja nie śpi :D

 

Wysłane z mojego MB525 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, piwa mają trafić do lodówki, chociaż jak w tamtym roku zawiozłem w sobotę, to były problemy z tym. Panie za barem powiedziały, że nie mają tego gdzie dać i poczekają sobie do poniedziałku na zapleczu gdzie było około 30°C, trzeba było wykonać parę telefonów i się znalazły w lodówce. Mam nadzieję, że jak teraz pojadę w sobotę, to już będzie bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy piwa do dnia konkursu są przechowywane w lodówkach?

 

Oczywiste, że nie są. Ani nie ma takiej potrzeby, ani technicznych możliwości by ponad 1000 butelek umieścić naraz w lodówkach.

Piwa są składowane w pomieszczeniu chłodnym, ciemnym i spokojnym, ale reprezentacyjne butelki (1) schładzane w lodówkach dopiero kilka / kilkanaście godzin przed degustacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że piwa przechowywane są w lodówkach stylami. Po ostatnim rozpakowywaniu paczek zapełniono cały duży kontener na śmieci tak że nie szło go zamknąć. :D Wspomnijcie dobrze o Marku, który obwija folią al. butelki, zamiast być we Wrocławiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też pytam czy wysyłacie potwierdzenie czy piwo dotarło, bo nie wiem czy wpłacać.

 

Tak przychodzi potwierdzenie. Pani, która tym się zajmuje jest własnie we Wrocławiu na Rynku i polewa piwo, więc musisz poczekac aż wrócą do Żywca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.