Skocz do zawartości

X Konkurs Piw Domowych Birofilia 2012 w Żywcu


kopyr

Rekomendowane odpowiedzi

Hymm... Może w tym roku spróbuję zadebiutować w konkursach? Liczyłem, że będzie kategoria Extra Stout ~16°Blg - takie piwa wychodzą mi najlepiej. Może wezmę się za Dry Stouta? Może za AIPA? Zobaczymy. Najpierw trzeba rozpocząć sezon ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy piwowarzy :| czy powiecie mi , czy ostania kategoria czyli Barleywine jest do zrobienia na ten konkurs załóżmy (biorąc pod uwagę zamówienie potrzebnych produktów) do zrobienia od zaraz.Zawsze mnie fascynują nowe wyzwania ale piwo o takiej zawartości ekstraktu musi kondycjonować przynajmniej rok :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy piwowarzy :| czy powiecie mi , czy ostania kategoria czyli Barleywine jest do zrobienia na ten konkurs załóżmy (biorąc pod uwagę zamówienie potrzebnych produktów) do zrobienia od zaraz.Zawsze mnie fascynują nowe wyzwania ale piwo o takiej zawartości ekstraktu musi kondycjonować przynajmniej rok :|

I tak i nie. Generalnie masz rację, ale np. wyniki ostatniego konkursu w Cieszynie, gdzie 3 miesięczny porter fentela zajmuje 5. miejsce, to trochę obalają te obawy. Zresztą w tym roku był RIS, który podobnie długiego leżakowania potrzebuje. Uważam, że nawet piwo uwarzone na przełomie roku, ma szansę dojrzeć do czerwca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 kategorii? :o Ciekawe ile osób wystawi we wszystkich?

A trzeba wystawiać we wszystkich?

Nie trzeba. Ale można. :) I jest oczywiście to dobry pretekst do warzenia: "no przecież na konkurs warzę". :| :|

A co do kategorii 10, to mam podobne obawy co zibi. Jeśli ktoś ma w piwniczce już teraz jakiś dobry, wyleżakowany barleywine, to cóż... plus dla niego. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy piwowarzy :| czy powiecie mi ' date=' czy ostania kategoria czyli Barleywine jest do zrobienia na ten konkurs załóżmy (biorąc pod uwagę zamówienie potrzebnych produktów) do zrobienia od zaraz.Zawsze mnie fascynują nowe wyzwania ale piwo o takiej zawartości ekstraktu musi kondycjonować przynajmniej rok :|[/quote']

I tak i nie. Generalnie masz rację, ale np. wyniki ostatniego konkursu w Cieszynie, gdzie 3 miesięczny porter fentela zajmuje 5. miejsce, to trochę obalają te obawy. Zresztą w tym roku był RIS, który podobnie długiego leżakowania potrzebuje. Uważam, że nawet piwo uwarzone na przełomie roku, ma szansę dojrzeć do czerwca.

No w sumie to masz racje, mój porter 2 lata czekał na konkurs i tylko 9 miejsce,a w sumie to wydawało by się że te młode piwa nie mają racji bytu w konkursach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

California Common - Anchor Steam i Flying Dog Old Scratch Amber Lager - oba do kupienia Kuchnie Świata, po galeriach handlowych są te sklepy, we Wrocławiu w Magnolii.

Rauchbock - Urbock Schlenkerla - bywał w Browarku we Wrocławiu, piwo to jest dostępne tylko na przełomie października/listopada, do wyczerpania zapasów.

Barley Wine - Old Foghorn z Anchor Steam j.w., ostatnio zakupiłem w Poznaniu w Piwach Świata Emelisse Barley Wine, de Molen ma też Barley Wine, a ten też się pojawił w Piwach Świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

California Common - Anchor Steam i Flying Dog Old Scratch Amber Lager - oba do kupienia Kuchnie Świata, po galeriach handlowych są te sklepy, we Wrocławiu w Magnolii.

Rauchbock - Urbock Schlenkerla - bywał w Browarku we Wrocławiu, piwo to jest dostępne tylko na przełomie października/listopada, do wyczerpania zapasów.

Barley Wine - Old Foghorn z Anchor Steam j.w., ostatnio zakupiłem w Poznaniu w Piwach Świata Emelisse Barley Wine, de Molen ma też Barley Wine, a ten też się pojawił w Piwach Świata.

To i Macieja odwiedzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lala dzień pojawi się propozycja skosztowania Urbocka edycja 2011 u źródła - przy Dominikanerstrasse 6

w Bambergu. Zapraszam do śłedzenia strony www.pspd.org.pl :)

 

Dori

Posty dotyczące wycieczki do Bambergu zostały przeniesione do dedykowanego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

 

Mam pytanie, bo wiem, że wątek ten obserwuje parę osób wysoko siedzących w PSPD to stwierdziłem że zadam je tutaj, a nie będę zaśmiecał nikomu skrzynki. Pytanie dotyczy regulaminu - czy w konkursie trzeba startować pojedynczo, czy może wystawić piwo desygnowane przez 2 osoby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.