Skocz do zawartości

Bitter Zgody


Rekomendowane odpowiedzi

a tak swoją drogą to jak w recepturze na klona Fullersa piszą:

 

14 oz. (0.40 kg) crystal malt (75 °L)

 

to czy chodzi o 120 czy 150? http://piwodziej.pl/pl/searchquery/crystal/1/full/5?url=crystal

a w twojbrowar.pl są jeszcze wersje 200 i 400 tego słodu i to są wersje brytyjskie... http://twojbrowar.pl/prestashop/53-karmelowe?p=2

 

jak więc czytać to 75 °L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przeglądałem receptury z HBT to najczęściej używają 60L lub 75L, czyli 120 - 150 EBC.

 

A zestawy z piwodzieja są z duuużym marginesem - kolega z pracy robił IPA, miało wyjść 14.5 a wyszło mu 17°Blg... :okey:

Edytowane przez zgoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

To może zerkniesz na te wyniki (ujęcie Dunikowskiego) i mi coś podpowiesz?

 

http://www.mwik.com....a_wody_2011.pdf

 

Przykro mi, ale brakuje informacji o Na i SO4. Bez sodu da się coś wymyślić, ale bez siarczanow to nic nie da się zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy się obejdzie bez gipsu, to też trochę zależy od drożdży. Thames Valley i 1028 London Ale i bez gipsu są wystarczająco mineralne, bitter na 1028 z łyżeczką gipsu do zacieru i potem drugą do gotowania smakował jakby był zrobiony na wodzie z kałuży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy się obejdzie bez gipsu, to też trochę zależy od drożdży. Thames Valley i 1028 London Ale i bez gipsu są wystarczająco mineralne, bitter na 1028 z łyżeczką gipsu do zacieru i potem drugą do gotowania smakował jakby był zrobiony na wodzie z kałuży.

Drożdże Zymoferm English Ale - a więc chyba wielka niewiadoma. Myślę, że spróbuję dać pół łyżeczki gipsu, niestety budowlanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jarek mam zamiar popełnić twojego bittera, ale powiedz mi czy dawałeś gips żeby osiągnąć jakieś konkretne stężenie wapnia i siarczanów jak tak to jakie? Z moich wyliczeń do mojej wody żeby miała odpowiednią zawartość wapnia bym musiał dać ze 20 gram gipsu, ale chyba nie będę tak szalał i dam z 10 gram na 25 litrów. Nie wiem czy na pewno dobrze wyliczyłem zawartość wapnia ale wychodzi że jest ok. 80ppm w mojej wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W zasadzie brałem pod uwagę drożdże Wyeast:

London Ale

London Ale III

London ESB Ale

Thames Valley Ale

 

Myślałem o London ESB Ale. Muszę dokonać jakiegoś wyboru, przyszły sezon należy do bitterów i dolniaków. Co do dolniaków nie mam wątpliwości. Mam w lodówce Budvar Lager, które będę używał pierwszy raz, ale moim faworytem jest Munich Lager.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnich nie próbowałem, ale podobno bardzo fajne. London Ale 3 są trochę za słodkie do bittera jak dla mnie.

 

Thames Valley Ale moim zdaniem sa najlepszymi drozdzami do bittera. Sa trudne w "obsludze", bo nigdy nie tworzyly zwartego osadu w butelkach, ale profil smaku duzo lepszy niz konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.