Skocz do zawartości

Warzenie Grand Championa 2011 w BBZ


dżony

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już wiecie, piwo uwarzone :beer:, wyszło tego coś ok. 900 hl gorącej brzeczki, co po ochłodzeniu, stratach i fermentacji powinno dać jakieś 750 hl planowanego piwa. W sumie, to mogę powiedzieć, że jeśli chodzi o technologię, to nic mnie na miejscu nie zaskoczyło. Wszystko (a przynajmniej większość) było takie, jak na ustaleniach z piwowarami browaru przed warzeniem; a to dobrze ;).

Z nowości, to dzisiaj dostałem - prosto z pieca :) - render kapsa. Można sądzić, że kolorystyka kapsla współgra z tonacją przyszłej etykiety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 254
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

Z lekkim opóźnieniem (ale zawsze lepiej niż wcale :)) melduję Wam, że po prawie miesięcznym leżakowaniu w nowo epoksydowanych tankach, 19 listopada piwo trafiło do butelek :). W międzyczasie miałem okazję odwiedzić BBZ i spróbować świeżego, niedoleżakowanego i mętnego Kolscha - wtedy zapowiadał się całkiem ciekawie. Oczekując na premierę, dzisiaj niespodziewanie dostałem paczkę... nadawca GŻ... otwieram, czując jak mi rośnie tętno :D, a tam w środku kilka przedpremierowych butelek i gadżetów GCH! :):)

Właśnie się rozkoszujemy z ojcem piwem kolońskim, w oryginalnej Stange z cudną oprawą graficzną :beer::). Zdjęć tego zacnego trunku dzisiaj nie zamieszczę, ale wrzucę kilka z wizyty w browarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że GŻ nie przysłała piwek kilka dni wcześniej, wtedy mielibyśmy szanse na małą degustację podczas poznańskiej giełdy. :beer:

Chciałbyś żeby Janka rozszarpało przy otwieraniu stado zbieraczy kapsli i poprawili Ci od etykiet :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda' date=' że GŻ nie przysłała piwek kilka dni wcześniej, wtedy mielibyśmy szanse na małą degustację podczas poznańskiej giełdy. :beer:[/quote']

Zapomniałeś o nowej świeckiej tradycji. GCH - sprzedaż zaczyna się 6 grudnia.

Tak, tylko nie myślałem o kupnie kolscha, ale o małej degustacji :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.