Skocz do zawartości

Pale Ale 12°Blg - zestaw surowców


spontan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam mam pytanie mam zamiar butelkować w weekend moje Pale Ale ,zostało jeszcze kilka dni a u mnie w mieszkaniu temperatura wynosi około 24-25°C nie zawsze zdążę zbić ją do 20°C czy to może stanowić problem ?? Czy coś może się stać z piwem .ps: mam tylko minimalny wpływ na temperaturę w mieszkaniu otwarcie okna itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak zapowiadałem pojutrze butelkowanie dzisiaj pobrałem próbkę do sprawdzenia °Blg które aktualnie wynosi troszkę mniej niż 4 więc nie zmieniło się . Próbka piwa jak to określili znajomi pachnie jak tyskie otworzone dzień wcześniej i dość mocno czuć zapach alkoholu . Mam jedno pytanie jak otworzyłem fermentator to zobaczyłem niewielkie skupiska piany tak jak w piwie nie na całej powierzchni piwa ale występują ,trochę mnie to niepokoi czy to normalne?? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro miałeś butelkować ,to znaczy że piwo stoi na cichej fermentacji. Ja bym nic nie ruszał , oczywiście im niższa tym lepiej , ale w tym momencie to i tak już niewiele zmieni. Moim zdaniem oczywiście.

 

A co do tych skupisk piany. Prawdopodobnie są to pozostałości po fermentacji , z tym , że na cichej, u mnie przynajmniej lustro cieczy jest zazwyczaj krystalicznie czyste. Najlepiej zrób fotkę i podeślij. W takiej temperaturze mogą rozwijać się dość szybko różne stwory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie miałem zamiar filtrować moją drugą warkę A'la Grodziskie z oferty BA .Filtrator z oplotu który sprawował się znakomicie przy Pale Ale teraz coś nie daje rady brzeczka w ogóle niechce płynąc ma ktoś jakiś pomysł .Kranik mam odkręcony :D Teraz po kropelce kapie chyba popełniłem jakiś błąd .

Edytowane przez spontan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ze słodami pszenicznymi jest problem przy filtracji. Ja przy swoim Grodziszu namęczyłem się prawie 2 godziny, ale jakoś poszło. Ja to robię tak, że jak przestaje lecieć to dolewam ciepła wodę mieszam całość, zostawiam na co najmniej 10 minut do odstania i leje. Pierwszy litr zwracam do środka, bo mętna brzeczka zawsze jest po takim zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc spróbowałem robić słup cieczy już wcześniej ale później dopracowałem tą technikę i już szło trochę szybciej skończyłem całe ważenie o 8 rano i zadałem drożdże ,poszedłem spać :) . Mam pytanie bo wczoraj przy ważeniu próbowałem moje Pale Ale butelkowane 23 października

-nagazowane bardzo dobrze pianka bąbelki itp K

-klarowność słaba dość mętne

-smak pół wypiłem więcej nie dałem rady straszna goryczka

Czy to jest po po prostu taki typ piwa czy coś zawiniłem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc spróbowałem robić słup cieczy już wcześniej ale później dopracowałem tą technikę i już szło trochę szybciej skończyłem całe ważenie o 8 rano i zadałem drożdże ,poszedłem spać :) . Mam pytanie bo wczoraj przy ważeniu próbowałem moje Pale Ale butelkowane 23 października

-nagazowane bardzo dobrze pianka bąbelki itp K

-klarowność słaba dość mętne

-smak pół wypiłem więcej nie dałem rady straszna goryczka

Czy to jest po po prostu taki typ piwa czy coś zawiniłem ??

Poczekaj do wiosny to będzie klarowne :) ale coś kosztem czegoś, skoro teraz jest porządnie nagazowane to na wiosnę będzie szampan.

Co do goryczki hmmm patrząc na przepis to ledwo gorzkie jest :) a poważnie mówiąc to za niedługo stwierdzisz, że jest ok i nigdy więcej bezpłciowych piw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze rodzime koncerniaki tak nas przyzwyczaiły do "bezpłciowych" sikaczy , że musi minąć trochę czasu i trochę własnego piwa trzeba wypić ,żeby przestawić się na prawdziwe piwo.

 

Ja z warki na warkę zauważyłem , że robię coraz bardziej chmielone piwo i smakują mi coraz bardziej :) Problem jest w tym, że spora część moich znajomych nie akceptuje tak wysokiego poziomu goryczki , więc trzeba też coś robić łagodniejszego , jak seria belgów które uwarzyłem i częstuje . A sam spijam puki co bittera, czekając na stouty i sezon dolniaków.

Edytowane przez pepek84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.