Jump to content

Co myslicie o takich termometrach?


Makaron
 Share

Recommended Posts

Jak sadzicie, czy takie termometry maja sens w domowym piwowarstwie? Latwosc uzycia, po prostu pstryk i odczyt, brak kontaktu z brzeczka, czy fermetnujacym piwem. Dokladnosc 1-2 st C, czyli wystarczy do naszych potrzeb.

 

 

http://cgi.ebay.co.uk/Gun-Shape-Non-Contact-Infrared-Thermometer-w-laser-P0_W0QQitemZ330274989461QQihZ014QQcategoryZ50974QQtcZphotoQQcmdZViewItem

http://cgi.ebay.co.uk/Non-Contact-Infrared-Thermometer-D-S-12-1-1040-F-A1_W0QQitemZ330280467429QQihZ014QQcategoryZ50974QQtcZphotoQQcmdZViewItem

Link to comment
Share on other sites

Mam podobny w pracy, testowałem nim temperaturę w piwnicy. Niestety przy zacieraniu tego nie robiłem, a szkoda. Przy następnej warce na pewno przetestuję. Ogólnie jest bardzo precyzyjny i szybki w działaniu. Podejrzewam że termometr s sondą dociera do środka zacieru i przez to ma przewagę.

Link to comment
Share on other sites

Testowałem go dzisiaj za pomocą czajnika. Wszystko jest dobrze do momentu kiedy pojawia się para z gotującej wody. Pokazuje wtedy 80°C i nic więcej. Prawdopodobnie podczerwień odbija się od chłodniejszej pary na górze i "dupa-blada Panie Boczku" z pomiaru. Tak wygląda dokładnie ten termometr z którego korzystałem http://www.fluke.pl/comx/show_product.aspx?locale=plpl&pid=34551

Edited by Jejski
Link to comment
Share on other sites

Pewnie wadą tego termometru jest to, że nie bada temperatury we wnątrz brzeczki, a jedynie na powierzchni, no i podczas gdy pojawia się mocna para to też są błędne pomiary.

Ja korzystam z alkoholwego termometru, jestem zadowolony :P

Link to comment
Share on other sites

Poza tym ja używam termometru elektronicznego z BA, jest wodoodporny,temp podaj w st. F i w st. C ,a długość sondy jest na prawdę wystarczająca do dotarcia do "centrum" brzeczki.

Uważam ponad iż koszt ok 56 zł nie jest zbyt wygórowany jak za "narzędzie" uzywanie przez kilka lat albo i dłużej.

Konkludując Polecam :D

Link to comment
Share on other sites

Korzystac mozna nie wolno produkowac sprzetu zawierajacego rtec. Niestety ja takiego uzywam, bede musial predzej czy pozniej zmnienic na elektroniczny, ale tu chodzi tez o dokladnosc odczytu. Ja mam termometr klasy laboratoryjnej, pierunsko dokladny, a te elektroniczne w rozsadnej cenie do najdokladniejszych nie naleza.

Link to comment
Share on other sites

Skala odczytu nie rowna sie niestety dokladnosci odczytu. Bo powiedzmy jesli nawet skala bylaby co do jednej tysiecznej stopnia, a dokladnosci +- 10% to mi to nic nie daje. Pozatym dobrze byloby sprawdzic taki termometr elektroniczny, a o tego trzeba miec tak czy inaczej sprzet na ktorym mozna polegac :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.