Skocz do zawartości

Helles vs Premium lager


Makaron

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do znawców piw. Jaka jest różnica? Bo właśnie popijam dwa piwa w rzedzie i nie mogę wymienić jakichś porządnych cech wyróżniających poszczególne style.

Narazie w 100% odpada w moim wypadku rozróżnienie styli przy teście w ciemno!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podłącze się pod wątek. Zakupiłem dziś HELLES SCHLENKERLA LAGER. Czytając przepisy medalowe nie doszukałem się żeby skład piwa zawierał słód wędzony. A jednak wyraźnie mi na takowy zajeżdża. Czy w Hellesie dopuszczalne są słody wędzone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie, że wyraz Helles oznacza przymiotnik Jasny, wobec czego Helles Schlenkerla Lager, to Jasny Lager Schlenkerla.

 

Co do samej Schlenkerli i ich Lagera, to słyszałem, że nie używają oni słodu wędzonego do tego piwa, ale warzelnia i tanki są tak "nasiąknięte" wędzonką, że przechodzi ona do tego piwa z instalacji warzelniczej. Trochę nie chce się wierzyć, ale... kto wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Es wird in den gleichen alten Kupferkesseln gesotten und mit derselben untergärigen Hefe vergoren, wie das historische ?Aecht Schlenkerla Rauchbier?. Der daraus resultierende subtile Rauchgeschmack, ohne die direkte Verwendung von Rauchmalz, macht das ?Schlenkerla Lager? zu einem ungewöhnlichen und einzigartigen Vertreter des klassischen Biertyps ?Helles Lager?.

 

informacja ze strony knajpy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się wierzyć w takie bajki, więc zapytałem Wuja: http://www.schlenkerla.de/rauchbier/prozess/prozesse.html

 

Jednak macie rację:

Its subtle smokiness without using smoke malt makes ?Helles Schlenkerla Lager? a unique representative of the classic lager beer style ?Bavarian Helles?.
Edytowane przez darko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.