Skocz do zawartości

:) Festiwal Piwowarów 2009 / VII Konkurs Piw Domowych


Zdrój

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 408
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mamy już pewne pomysły na zmiany przed Festiwalem 2010. Czekamy na sugestie od uczestników' date=' bo przecież robimy to dla Was ![/quote']

No to mam prośbę na przyszłość, żeby umieszczać obok nazwisk ksywki, zwłaszcza przy wyczytywaniu ze sceny, no chyba że ktoś sobie tego nie życzy. Z nazwisk to znam mało kogo a nick to dla mnie w takim gronie więcej niż nazwisko.

To może być o tyle trudne, że ludzie posługują się różnymi nickami na różnych forach. Na przykład nasz kolega Adam u nas znany jako Pieron, na browar.biz występuje jako mwa, a może ma jakieś inne nicki na innych forach piwowarskich :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wena' date=' a jakie radio robiło z Tobą wywiad?[/quote']

Tutaj, tutaj:

 

http://wyslijto.pl/plik/he6uwm7ue2

ehhh, nie chodzi mi o wywiad w radio Zet tylko komu udzielał wywiadu po ogłoszeniu wyników w Żywcu. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było to radio Racibórz. Było pierwsze i jedyne więc nie było w czym wybierać.

Następny wywiad http://www.blizejchorzowa.pl

Czyli zmyliła mnie etykietka na mikrofonie ;) Daj znać, jak wywiad się ukarze :(

 

edit: ukaże - dzięki Kopyr :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być o tyle trudne, że ludzie posługują się różnymi nickami na różnych forach. Na przykład nasz kolega Adam u nas znany jako Pieron, na browar.biz występuje jako mwa, a może ma jakieś inne nicki na innych forach piwowarskich :P

Zawsze w ankiecie zgłoszeniowej do konkursu można stworzyć tabelkę nick, a w przypadku Adama mogło by być Pieron vel MWA. Choć sam nie miałem na imprezie identyfikatora (żałuję) to muszę przyznać że dobrze było spojrzeć na karteczkę i wiedzieć z kim się rozmawia. Swoją drogą jakiego nicka ma Makaron na jakimś angielskim forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo udana giełda, do tego wielki sukces piwowarów z piwo.org - wielkie gratulacje!!!

 

Bardzo fajnie było was spotkać i poznać osobiście, dziękuję za wymnianę piw Dori, Kopyrowi,

za piwo od Jejskiego (super że dotarłeś).

 

Super zdjęcia w galerii, na jednym nawet mnie ustrzeliliście ;), dawajcie tylko więcej podpisów pod zdjęcia.

 

Do następnego spotkania :P

Edytowane przez strzelczyk76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super zdjęcia w galerii, na jednym nawet mnie ustrzeliliście :P, dawajcie tylko więcej podpisów pod zdjęcia.

Z podpisami czasami jest problem, gdyż moja pamięć do twarzy jest ograniczona i czasem nie pamiętam kogo udało mi się uwiecznić. Zatem prośba o dodawanie komentarzy do zdjęć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziękuję organizatorom, że co roku dostarczają nam tylu emocji :P Wielkie dzięki za organizację konkursu!!! Miło, że jest miejsce gdzie wszyscy możemy się spotkać, pogadać, podegustować...

 

nie mogę się doczekać, kiedy w Cieszynie spotkamy się na warzeniu Doppelbocka

... mógłbyś rozwinąć?? Czy spotkasz się tylko Ty z Weną, czy też szykuje się jakaś większa impreza?

Teraz, kiedy wiadomo co będzie warzone w Cieszynie zaczyna się planowanie całej operacji. Jeśli jakaś impreza, to pewnie podczas otwierania pierwszej beczki ;)

 

Oczywiście cały proces będzie opisany i sfotografowany, inaczej sobie tego nie wyobrażam. Jednak samo warzenie nie będzie chyba okazją do imprezowania w ciasnej cieszyńskiej warzelni - Wena będzie się musiał skupić na robocie :(

 

W sobotę zaraz po ogłoszeniu wyników pojechaliśmy na rekonesans do Cieszyna. Zarówno dyrektor browaru jak i główny technolog z niecierpliwością czekają na to specjalne warzenie.

A takie jedno warzonko to ok. 150 hl :(

 

Ciekawostką jest to, że p. Dominik Szczodry, główny technolog Browaru Zamkowego w Cieszynie, jako członek Grand Jury KPD optował za Roggenem (przy wyborze Grand Championa). Ostatecznie Niemcy, w tym Martin Zuber przekonali go, że doppelbock Weny jest naprawdę znakomity (a Martin i Andreas Richter znają dobrze oba style - w browarze Weyermanna Roggena warzy się regularnie, a Paulaner to przeciez kolebka doppelbocków (Salvator). Doppelbock wygrał z Roggenem 3:2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi sobie wyobrazić filtrację Roggena w cieszyńskim browarze :( Z fermentacją też mogłyby być "małe" problemy :(

Tak czy inaczej cieszę się, że to właśnie Doppelbock będzie warzony w Cieszynie :)

 

Oczywiście liczę na jakąś imprezę :);):P:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekaw na jakie kompromisy będzie musiał pójśc wena, bo nie wątpię, że na jakieś na pewno. No ale pożyjemy, zobaczymy.

Całe szczęście, że nie będzie musiał śrutować ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekaw na jakie kompromisy będzie musiał pójśc wena, bo nie wątpię, że na jakieś na pewno. No ale pożyjemy, zobaczymy.

No ciekawe czy zamówią słody takie jakie użył wena no i ciekawe czy mają takie same drożdże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekaw na jakie kompromisy będzie musiał pójśc wena' date=' bo nie wątpię, że na jakieś na pewno. No ale pożyjemy, zobaczymy.[/quote']

No ciekawe czy zamówią słody takie jakie użył wena no i ciekawe czy mają takie same drożdże?

Eno, myślę że to nie problem, a nawet to wiem. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.