Skocz do zawartości

:) Festiwal Piwowarów 2009 / VII Konkurs Piw Domowych


Zdrój

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 408
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

PIERON - No trudno w Twoim wieku już być ślepym. Zdarza się.

ANTEKS z porterem deptałeś mi po piętach ja miałem aż 3,36 notę. No trudno wyprzedziłem Cię tylko cały czas będę myślał który łyk jurora o tym zadecydował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w zasadzie nie bardzo jest o czym pisać, ale skoro wszyscy zamieszczają...

 

Bohemian Pilzner

"...zostało zakodowane jako V-27, przeszło eliminacje wstępne i zostało wniesione pod ocenę Jury jako 8-me w kolejności.

Uzyskało ocenę 4,04, co jak powszechnie już wiadomo dało mu I lokatę.

Jury nie miało uwag krytycznych."

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dostałem i ja:

 

Porter Bałtycki

zakodowano jako I-8. Nie pokonał progu eliminacji jako piwo wprawdzie z dobrym aromatem,

ale uwarzone ze zbyt dużym ładunkiem ziarna palonego, co skutkowało odczuciem proszku na języku, podwyższoną kwasowością. (bardziej Stout niźli Porter Bałtycki)

 

Saison Sasion

oznaczono jako III-12. Odpadł w eliminacjach. Dość obiecujący zapach chmielowy, kwiatowy, ale piwo niesharmonizowane, mdłe, prawie bez goryczki.

 

Roggenbier Żytnie

oznaczony jako IV-11również poległ w eliminacjach jako piwo bez piany, o stęchłym zapachu, bez atrybutów piwa pszenicznego/żytniego i o podwyższonej kwasowości, .

 

Brown Ale Browan Ale Mild

oznaczono jako VI-10. Piwo pokonało próg eliminacji, zostało poddane degustacji w Żywcu jako 6-te w kolejności.

Uzyskało ocenę 3,18, co zapewniło mu dobrą V lokatę.

Uwagi Jury: lekko przesycone. Zbyt intensywny zapach chmielowy. W smaku akcenty palone zbyt nachalne. Niedość słodkie.

 

 

He, normalnie muszę się poprawić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje metryczki:

 

Doppelbock Zbawiciel

zakodowany jako II-16, przeszedł eliminację i w konkursie został poddany ocenie jako piwo 3-cie w kolejności.

Uzyskał ocene 3,40, co dało mu XI lokatę.

Uwagi jury: zbyt ciemne. Za wysoka goryczka. Słonawe, z nutą drewna, ale i metaliczne - nietypowe dla stylu.

 

Brown Ale Nutty Sweet Ale

zakodowane jako VI-19, pokonało eliminacje i w konkursie zostało poddane ocenie jako 7-me w kolejności.

Uzyskało ocenę 2,84, co dało mu VIII lokatę.

Uwagi: zbyt niskie nasycenie - szybko traci pianę. W smaku nieco karmelu, ale końcówka wodnista, płaska. Zbyt młode.

 

Rogge, Porter i Saison nie przeszły eliminacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech i moje wyniki ujrzą światło dzienne, choć na początek pięknie wszystkich przywitam bo to mój pierwszy post tutaj:

 

Pilzner Bohemski

oznaczono jako V-13. Pokonał próg eliminacji i w Żywcu został wniesiony do oceny Jury jako 2-gie piwo w kolejności.

Uzyskał ocenę 3,70, co oznacza dobrą IV lokatę.

Krytyczne uwagi Jury: nieco przesycone CO2. W zapachu lekko piwniczne, utlenione z diacetylem.

 

Brown Ale

oznaczony jako VI-7 również pokonał progu eliminacji wstępnej. Podany do oceny jako piwo 8-me w kolejności.

Uzyskało ocenę 2,05, co dało mu XIII lokatę.

Uwagi: zbyt jasne. W zapachu, smaku silnie drożdżowe i kwasowe. Nie w stylu!

 

Cóż... przy moim "warkowym" stażu wynik pilznera przyprawił mnie o zawrót głowy ;)

Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldi witaj na forum ;) IV lokata w pilznerze przy takiej obsadzie to super wynik, gratulacje!!!

 

Może napiszesz coś o sobie http://www.piwo.org/forum/f13-Poznajmy-sie--.html Chętnie poznamy kolejnego piwowara :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O żesz, ale lipa :)

 

Porter Bałtycki

zakodowano jako I-7. Przeszedł eliminację wstępną, a w konkursie został wniesiony do

oceny przez Jury jako piwo 3-cie w kolejności.

Uzyskał ocenę 2,86, co dało mu XII lokatę.

Krytyczne uwagi Jury: zapach szybko się ulatniający, nieco rozpuszczalnikowy,

alkoholowy. Słabe nasycenie, takaż pienistość.

Mało treściwe (zbyt głęboko odfermentowany?), puste w smaku.

 

Pilzner Bohemski Wiosenny Pils Prezesa

0znaczony jako V-19, nie pokonał progu eliminacji, jako piwo bardzo mętne z

zalegającą goryczką nie tylko chmielową ale i drożdżową.

 

 

No cóż, po pierwsze, to za późno się zdecydowałam wysłać piwa - dotarły do Browamatora we wtorek, a zaraz w piątek i sobotę robili eliminacje, pils ewidentnie się nie odstał. Chociaż tej drożdżowej goryczki to ja nie czuję. Chciałam sobie zweryfikować teraz, ale ostatnie 3 butelki Slavoy gdzieś głęboko schował i nie mogę znaleźć :)

Co do portera to dziś go łyknę i się ustosunkuję, bo do tej pory miał i nasycenie i pianę dobrą. Odfermentowanie z 22 do 5,5 było.

 

W każdym razie - poracha na całej linii :o :) Chyba się dziś upiję jakimś moim niedobrym piwskiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, jakoś się nie upiłam :)

 

Właśnie kończę porterka, no fakt, nagazowanie mało imponujące, ale puste w smaku? Może za zimne było.

 

No nic, trzeba się cieszyć, ze nie było gorszych opinii jury, poziom widzę wyszlifowany na maxa już jest, za rok też na pewno wystartuję, spodobało mi się (może jestem masochistką? ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachwycony Waszym "ekshibicjonizmem", na Wasz użytek sporządzam oto metryczkę swojego Brown Ale'a:

"piwo zakodowano jako VI-2. Przeszedł bez zastrzeżeń eliminacje wstępną. W Konkursie poddany ocenie Jury jako piwo 14-te w kolejności. Uzyskał ocenę 1,90 co dało mu XIV lokatę.

Krytyczne uwagi Jury: zapach stęchły, zgniły, kanalizacyjny (zepsuty chmiel?). Przesycone CO2, brak słodkości"

Desperacko wierzę, że trafiła się jurorom jakaś zepsuta butelka. Mała szansa, ale nie wykluczone. Też możecie tak założyć ;)

 

Dokładamy starań by oceny konkursowe były maksymalnie zobiektywizowane, ale przecie absolutnie obiektywne nie są. Opracowywując metryczki widzę, że są jurorzy lepsi i gorsi, a ich opinie w ocenie

końcowej (jak to w demokracji) ważą tyle samo.

 

Należą się Wam wyjaśnienia jak wyglądał etap eliminacji wstępnej. Otóż na stół wyjeżdżały losowo transze ok. 10 piw do porównania "side by side" - obok siebie. W przypadku kategorii gdzie trzeba było wyeliminować w sumie kilka piw, myślę że nie było błędów ze wskazaniem tych z wadami. Ale w przypadku kategorii Pilzner, gdzie trzeba było wskazać te najlepsze (np 5 z 12-tu), to tej pewności już nie mam. Już choćby transza transzy mogła być i zapewne była nierówna.

 

Chcecie kręcić filmowy manifest piwowara domowego, zainspirowani robiącą wrażenie kreacją hobbystów z USA. To niezły pomysł. Ale jestem pewien, że jeszcze lepszym sposobem na przebijanie się do świadomości ogółu są konkursy piw domowych, warsztaty, "szkółka niedzielna", czyli konkretne czyny.

Dziękuję wszystkim za udział w VII Konkursie Piw Domowych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcecie kręcić filmowy manifest piwowara domowego, zainspirowani robiącą wrażenie kreacją hobbystów z USA. To niezły pomysł. Ale jestem pewien, że jeszcze lepszym sposobem na przebijanie się do świadomości ogółu są konkursy piw domowych, warsztaty, "szkółka niedzielna", czyli konkretne czyny.

Praca u podstaw, czyli picie własnego domowego piwa z kolegami. Wyjaśnianie co, gdzie i jak, a nóż może ktoś załapie bakcyla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, po pierwsze, to za późno się zdecydowałam wysłać piwa - dotarły do Browamatora we wtorek, a zaraz w piątek i sobotę robili eliminacje, pils ewidentnie się nie odstał. Chociaż tej drożdżowej goryczki to ja nie czuję.

Tym zdaniem ostatecznie udowodniłam, że jestem blondynką. Najpierw zdiagnozowałam problem, a potem się zdziwiłam, ze nie czuję drożdzowej goryczki w piwie, które u mnie stoi w skrzynce, a nie jest po podróży :)

 

Czes, Twój brown ale ewidentnie wskazywałby na zepsutą butelkę. Przecież jakby było takie niedobre, to nie przeszło by eliminacji.

 

A propos niedoskonałości fazy eliminacyjnej - czy zamierzacie w przyszłym roku zrobić to inaczej? No, bo chyba piw raczej mniej się nie spodziewacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZES czytam Twój post jako pocieszenie, mimo wszystko mnie sie udało. W przyszłym roku to dopiero będzie konkurs. Ja liczę, że będzie conajmniej 200 - 250 konkursowych piw. To dopiero będzie jazda i problem dla organizatorów. Chyba będzie to można traktować jako mistrzostwo Polski. JK

Edytowane przez wena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I słusznie!

Zauważ, że wraz ze wzrostem liczby uczestników rośnie liczba mniej lub bardziej rozczarowanych wynikiem. Jawnie zadowolonych jest co najwyżej osiemnastka (6 kategorii x 3 miejsca na podium).

Tak więc moja sytuacja przynoszącego szczegółowe wieści na temat wyniku konkursowego z roku na rok jest coraz gorsza :)

 

Co do Waszych przewidywań na przyszłość - damy radę i 250 piwom w tym samym, choćby niedoskonałym stylu. Tak to się robi na świecie, nie lepiej. Potrzeba będzie jedynie więcej ludzi zaangażowanych do etapu eliminacji wstępnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo będzie jak w USA - do Żywca będą przyjmowane tylko piwa, które stanęły na podium w jakimś bardziej lokalnym konkursie.

Nie byłby to zły pomysł, ale jeszcze długa droga przed nami do tego. Najpierw trzeba by było ujednolicić zasady konkursów regionalnych, no i musiało by być ich nieco więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje miało się jak poniżej :

 

 

Pilzner Bohemski JARCZ zakodowane jakoV-20.

Pokonało próg eliminacji i zostało wniesione pod ocenę Jury w Żywcu jako 10-te w kolejności.

Uzyskało ocenę 3,25, co dało mu VIII lokatę

Krytyczne uwagi Jury: zbyt ciemne. Stęchły zapach. Płaska goryczka, smak pusty, ziemisty, stęchły.

 

Roggenbier Żytnie JARCZ oznaczono jako IV-12.

Nie pokonało progu eliminacji jako piwo o zapachu zbożowym (młóto), w smaku kwaśne, zbyt wytrawne, wodniste, nieco pleśniowe.

 

 

Jakieś to żytnie faktycznie było za kwaśne :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje miało się jak poniżej :

 

 

Pilzner Bohemski JARCZ zakodowane jakoV-20.

Pokonało próg eliminacji i zostało wniesione pod ocenę Jury w Żywcu jako 10-te w kolejności.

Uzyskało ocenę 3,25, co dało mu VIII lokatę

Krytyczne uwagi Jury: zbyt ciemne. Stęchły zapach. Płaska goryczka, smak pusty, ziemisty, stęchły.

No gratulacje Tomek. Wspaniały wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.