Skocz do zawartości

:) Festiwal Piwowarów 2009 / VII Konkurs Piw Domowych


Zdrój

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 408
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No to jo skomentuja! Czepjajom sie ino jakieś gizdy z warszawki (niektóre warszawioki som fajne :smilies: ) Za chwila pedzom że Wena czy Dori wygrali bo sie dogodali z komisyjom. Żal im dupa ścisko i tyla!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no chłopaki z atakiem na browar.biz trochę przesadzacie. Nie dziwi was, że telepatycznie 102 osoby wytypowały ten sam zestaw 3 etykiet, spośród 14, które zgłosił pieron. Oczywiście gratuluję pieronowi znajomych, ale trochę rpzykro, że inni nie mieli szans. Bo co innego zagłosować na etykiety kumpla, bo go znam i lubię, a co innego zrobić akcję oddawania zestawu takich samych głosów, żeby przypadkiem głosy się nie rozproszyły.

Chciałoby się być docenionym przez rzesze birofilów. No ale chyba... żal mi dupę ściska. :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja dla ZDROJA - w roku następnym tylko konkurs etykiet oceniany przez profesjonalne i niezależne jury. Jeżeli chodzi o atak na BR... to nie odbieraj tego osobiście, ale dla mnie to forum jest mało czytelne. Może jestem za mało kumaty. Trudno taki jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja dla ZDROJA - w roku następnym tylko konkurs etykiet oceniany przez profesjonalne i niezależne jury. Jeżeli chodzi o atak na BR... to nie odbieraj tego osobiście, ale dla mnie to forum jest mało czytelne. Może jestem za mało kumaty. Trudno taki jestem.

A jaki rodzaj wyświetlania wątku masz ustawiony na browar.biz? Przypadkiem nie hybrydowy lub nieliniowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja dla ZDROJA - w roku następnym tylko konkurs etykiet oceniany przez profesjonalne i niezależne jury.

czyli wygra jakać etykieta zaprojektowana przez profesionalistę , nie koniecznie piwowara domowego :rolleyes:

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale idea była słuszna głosują birofile, czyli Ci, którzy się na etykietach znają, którzy je kochają. Miało być fajnie, a wyszło jak zwykle.

Powiem szczerze, że współczuję pieronowi. Nie chciałbym być w takiej sytuacji. Podejrzewam, że nie czuje się komfortowo z tymi wynikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że wyjaśnię to z Ahumbą na piwie w Bierhalle. Nie wiem jak było, podejrzenia wydają mi się śmieszne.

Pieron, gratuluję!

Przykre jest to, że demokrację traktujemy jak szmatę. Jeszcze bardziej przykre jest to, że rzeczona w naszych rękach jest narzędziem podziału wśród nas.

Bardzo przykre.

Edytowane przez Infam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heee,

Powiem szczerze, że już w piątek wiedziałem że będą jajca .

Sam na siebie nie głosowałem i nic do siebie nie mam.

Dodam że to Nagroda Publiczności. Każdy mógł głosować na co chciał. Mógł głos wyrzucić, wypełnić, mógł i oddać.

Wiele osób nie wiedziało w ogóle, że jest taki konkurs i oddawali swoje głosy - szczególnie ze ŚKB.

 

To co piszą niektórzy wydaje mi się niesprawiedliwe, ale trzeba przyznać, że tam gdzie jest nagroda publiczności, wygrywa ten kto ma najwięcej znajomych, którzy chcą na niego głosować. Tak było w tym przypadku i tak jest w innych przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieron miał pomysł i dlatego wygrał.Gratulacje!!!Nie bądżcie zazdrośni,za rok następny konkurs,do dzieła.:smilies:

Nie miałem żadnego pomysłu, tyle że wysłałem i sam powiedziałem że jest taki konkurs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że wyjaśnię to z Ahumbą na piwie w Bierhalle. Nie wiem jak było, podejrzenia wydają mi się śmieszne.

Pieron, gratuluję!

Dlaczego w Bierhalle a nie tu?

1. Do mwa pretensji żadnych nie mam, nie wydaje mi sie, aby wpadł na taki pomysł. Ponadto podejrzewam, że wolałby tak jak i ja zobaczyć, czy te etykiety NA PRAWDĘ się podobają lub czy na prawdę mnie lubią a nie jak "sprytni" okażą się "koledzy i koleżanki"

 

2. To nie są podejrzenia. Byłem przy tym jak Iza siedząc pod namiotem zbierała kupony i wypełniała je. Gdy spojrzałem na nią powiedziała mi: "nie masz szans". Spojrzałem z politowaniem, gdyż konkurs traktowałem jako zabawę. Od razu uprzedzę pytania, dlaczego od razu nie zareagowałem i nie doniosłem gdzie trzeba. Bo cała sytuacja była dla mnie żenująca i trącała dziecinadą.

 

3. Tak jak pisałem już wcześniej JA do mwa pretensji nie mam i chętnie z nim (jeśli on będzie chciał) piwa się napiję.

 

4. Tym, którzy w trakcie tej dyskusji dzielą od razu wszystkich na browarbizowiczów i tutejszych, warsawioków i Ślązaków współczuję braku luzu i proponuję w tym celu wypić piwo lub wyjść na świeże powietrze. Ja na wszelki wypadek już zaglądać do poprzednich postów nie mam zamiaru, aby nie patrzyć, kto próbuje poróznić piwoszy.

 

Wasze zdrowie :smilies:

Edytowane przez Ahumba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tutaj zbyt nie obwiniał osób, które wykorzystały system konkursu. Była taka możliwość, nie każdy jak ty Ahumba podchodzisz do konursów szczerze i jako zabawe. Wiele osób pochodzi do tego jako współzawodnictwo (uczestnicy, czy znajomi uczestników) i ważny jest wynik, a nie udział w zabawie. To niestety pokazuje jedynie to by zmienić system wyboru miejsc na podium. Lub po prostu jak w wielu konkursach po 3 miejscach wybranych przez jury jest wybierana nagroda publiczności, która jest trochę bocznym miejscem na podium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub po prostu jak w wielu konkursach po 3 miejscach wybranych przez jury jest wybierana nagroda publiczności, która jest trochę bocznym miejscem na podium.

No i tutaj tak właśnie jest. Jury wybrało 3 etykiety i to był konkurs główny, natomiast publiczność miała wybrać etykiety i to jest taka nagroda poboczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku gratulacje, za sprawnie przeprowadzoną akcję na rzecz etykiet Pierona - dla wszystkich zaangażowanych - możecie zameldować pomyślne wykonanie zadania!

 

Brawo - zakpiliście, zlekcewarzyliście i ośmieszyliście tych wszystkich - którzy samodzielnie obejrzeli etykiety i wypełnili chociaż jeden kupon wedłu własnego gustu i własnej oceny - a może takich ludzi wcale nie było - i wtedy nie ma sprawy. Właściwie dotknęło to także każdego piwowara, który samodzielnie zaprojektował, potem drukował, cierpliwie wycinał, pakował i wysłał efekt swojej pracy.

 

Taka akcja, jaką opisał Ahumba w 2. punkcie swojego postu, łącznie z komentarzem pani Izy - jest

żenująca, świadczy o jakimkolwiek braku przyzwoitości i potwierdza tylko to, co napisałem w akapicie powyżej.

Znam Adama, lubię go jak większość z was, on sam w niczym nie zawinił, ale uważam, że oddaliście mu niedźwiedzią przysługę.

 

Inna sprawa:

Lub po prostu jak w wielu konkursach po 3 miejscach wybranych przez jury jest wybierana nagroda publiczności' date=' która jest trochę bocznym miejscem na podium.[/quote']

No i tutaj tak właśnie jest. Jury wybrało 3 etykiety i to był konkurs główny, natomiast publiczność miała wybrać etykiety i to jest taka nagroda poboczna.

Zgodziłbym się z tym, gdyby nie fakt, że ta "poboczna" nagroda jest tak samo cenna, albo i 3x cenniejsza - biorąc pod uwagę, że w konkursie ocenianym przez jury nagrodzono 3 osoby, a w ocenianym przez publiczność jedną, ale 3 razy - to konkurs główny zamienił się miejscami z tym niby pobocznym.

 

Druga sprawa, która mnie zszokowała - to reakcja tego forum na post Ahumby na browar.biz, dzielenie ludzi na goroli i ślązoków, na to i tamto forum.

Jedyny głos rozsądku, jaki się pojawił - to głos kopyra - ale on zawsze tak ma, i tu i tam.

Gdy trafiłem na to forum, podobał mi się, że tutaj nie atakuje się (słownie) ludzi, że nie ma tzw. kółka wzajemnej adoracji, że jest inaczej, niż zdarzało się to na browar.biz - teraz widzę, że niestety myliłem się :smilies:

 

Podsumowąjąc:

1. Skutecznie zniechęciłem się do brania udziału w takich konkursach w przyszłości.

2. Przekonałem się, że ludzie w większości są jednak wszędzie tacy sami.

3. Na forum piwo.org zauważyłem niezwykłe wręcz "parcie" na startowanie i wygrywanie wszelkiego rodzaju konkursów - co niejako kłóci się ze stwierdzeniem weny: "Adam gratulacje. Nasze piwo jest amatorskie i etykiety też mają być amatorskie. JK"

- prosze Państwa - moim zdaniem - na tym forum jest coraz mniej miejsca na amatorskość, a ta mnie najbardziej interesuje w moim hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy trafiłem na to forum, podobał mi się, że tutaj nie atakuje się (słownie) ludzi, że nie ma tzw. kółka wzajemnej adoracji, że jest inaczej, niż zdarzało się to na browar.biz - teraz widzę, że niestety myliłem się :smilies:

Dwoma, czy też trzema postami nie generalizowałbym i podsumowałbym całego forum. Takie sytuacje tu nie są częste. Wyszła kontrowersyjna sprawa, więc i emocje poszły w ruch.

 

Jeżeli ktoś został obrażony i czuje się urażony podczas tej dyskusji , to w tym miejscu jako administrator tego forum serdecznie przepraszam. To fakt, podchodźmy do wszystkich spraw z dozą obiektywizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.