Skocz do zawartości

:) Festiwal Piwowarów 2009 / VII Konkurs Piw Domowych


Zdrój

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 408
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moi kochani. Bardzo sie cieszę, że tak się o mnie martwicie. Jestem pewny, że z tak dużym gronem przyjaciół dałbym radę wszelkim przeciwnościom jak

1 mycie butelek

2 śrutowanie słodu

3 transport wody

4 no i w końcu wypicie tego piwa, które już nawarzyłem i jeszcze nawarzę.

 

Dzisiaj już troche odrobiłem moje zaległości. Jutro będzie receptura na piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę. Powiem więcej ono może nawet być pasteryzowane. :rolleyes:

Pasteryzowane na pewno nie będzie- w browarze mają najnowocześniejszy filtrator, gdzie się już niepasteryzuje (chyba, żę będzie przeworzone do Żywca i do flaszek-tam to już tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę. Powiem więcej ono może nawet być pasteryzowane. :rolleyes:

Pasteryzowane na pewno nie będzie- w browarze mają najnowocześniejszy filtrator' date=' gdzie się już niepasteryzuje (chyba, żę będzie przeworzone do Żywca i do flaszek-tam to już tak.[/quote']

Czyli będzie mikrofiltrowane (a jak wiadomo filtracja to kastracja :D:)) a jeśli w butelkach, a przecież tego byśmy chcieli, to dodatkowo pasteryzowane. Stawiam orzechy przeciw kamieniom, że piwu weny nie dorówna, choć komercyjny doppelbock na naszej piwnej pustyni, to i tak rewelacja. Choć osobiście kozłów nie lubię, ani pojedynczych ani podwójnych, to doceniam powiększenie rozmaitości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy piwo Weny z browaru Cieszyn będzie niefiltrowane i refermentowane w butelce?

Nie sądzę. Powiem więcej ono może nawet być pasteryzowane. :rolleyes:

Czy wynika to ze względów technicznych tzn. jest jakiś problem z rozlaniem niefiltrowanego piwa w browarze?

Tak, zapaskudzenie całej linii do rozlewu. A że Brackie butelkowane jest w Żywcu, to sobie nie wyobrażam zapaskudzenia linii, która ma wydajność taką, że pewnie dłużej by ją czyszczono niż butelkowano tego doppelbocka. Zresztą ikona stylu czyli Salvator jest filtrowany i pasteryzowany, więc nie mamy się co oburzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekaw na jakie kompromisy będzie musiał pójśc wena, bo nie wątpię, że na jakieś na pewno. No ale pożyjemy, zobaczymy.

Przypilnujemy kluczowych momentów :)

Z surowcami nie będzie problemu, chyba że w recepturze weny sa jakieś niespodzianki.

 

Nie wiem, czy chcę umierać za refermentację w butelce i brak filtracji :D Inaczej przeciez każdy normalny piwowar domowy nie może, nawet gdyby chciał. Jeśli filtracja (beczki i butelki) oraz pasteryzacja (butelki) doppelbocka weny będą tym kompromisem, to ja się nie będę denerwował.

 

W Cieszynie pilismy Brackie niepasteryzowane i niefiltrowane, naturalnie nagazowane w tanku.

Pewnie za kilka miesięcy w tej samej wersji dostępny będzie (choć przez chwilę) doppelbock. A wtedy...

 

...poprosiłem wenę, aby jeśli to możliwe zachował pełne butelki zwycięskiej warki do czasu warzenia a potem degustacji koźlaka z Cieszyna. Będzie szansa na porównanie obu piw :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy chcę umierać za refermentację w butelce i brak filtracji :/

Absolutnie się zgadzam, dlatego podałem przykład Salvatora. Ponadto musimy, my piwowarzy domowi, mieć jakąś przewagę. :)

EDIT:Pisząc o kompromisach miałem na myśli np. szczep drożdży, zamianę surowców. Z drugiej strony trzeba brać poprawkę na lepszą wydajność browaru przemysłowego (nawet tak tradycyjnego jak Zamkowy) lepsze wykorzystanie chmielu, więc oczywiste dla mnie są jakieś modyfikacje przepisu. Pytanie jak głębokie. Gdyby szyszkę czy granulat zastąpiono ekstraktem chmielowym, to już będzie IMO przesada.

Pomysł z degustacją porównawczą uważam za trafiony.

 

Inaczej przeciez każdy normalny piwowar domowy nie może, nawet gdyby chciał.

Poczytaj co robi bnp. :):D:/

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla zwycięzców KDP 2009. W szczególności dla forumowych kolegów.

 

 

Swoją drogą jakiego nicka ma Makaron na jakimś angielskim forum?

Mnie znajdziecie na forach jako Makaron, albo z imieniainazwiska :D czyli arkadiuszmakarenko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Dagome, ale tutaj to akurat pojęcia nie miałem. I bez cienia ironii stawiam Cię za przykład w coming out czy jak się to nazywa. :D

Tak, mój coming out... Podoba mi się! :)

Komentarz świetny! :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla pierona za zgarnięcie wszystkich trzech miejsc za etykiety.

Poprawka, wszystkich trzech miejsc jeśli chodzi o Nagrodę publiczności, którą wygrywają zawsze znajomi ( czy to tu czy na miss).

A jednak. Właśnie teraz widzę.

Jednak ekipa birofilów była silna. Dodam, że sam na siebie nie głosowałem. Etykiety nie są profesjonalne, ale może w przyszłości będą.

Edytowane przez pieron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.