Skocz do zawartości

:) Festiwal Piwowarów 2009 / VII Konkurs Piw Domowych


Zdrój

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 408
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Konkurs etykiet lista startowa.

He, dałem też moje etykiety, bo fajnie będzie widać swoje etykiety (marne są ale będą :)).

Dokładnie, zobaczyć swoje etykiety na dzienniku piwowara - bezcenne. Biorąc pod uwagę, że startuje np. Klon Babuni autorstwa ARTa to w profesjonalnym konkursie jestem bez szans. ;)

Ciekawi mnie jaka jest ordynacja wyborcza w głosowaniu publiczności. Czy głosuje się na konkretną etykietę, czy na browar? Jeśli to pierwsze, to sam sobie w kolano strzeliłem zgłaszając taką ilość etykiet, ale za to więcej będzie na DP. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale też z tym formularzem nie przesadzajcie, bo się thobeta napali jak komornik na szafę. Dostaniesz takie info (przynajmniej tak było w ubiegłym roku): twoje piwo wniesiono jako X. z kolei, zajęło Y. miejsce, zdobyło XY punktów, i rozbicie tych punktów na poszczególne składowe. Nie masz co liczyć na jakieś nie wiadomo jaki opis raczej uwagi w stylu "lactobacillus?, zbyt pełne, utlenione, itd.".

Jak chcesz profesjonalnej oceny, to chyba tylko Piwoznawcy mogą ci pomóc.

Nie wiadomo też jak będzie z ocenami dla tych piw, które nie wejdą do finału, bo wcześniej nie było takiej sytuacji. Ale w końcu obiecali, więc coś pewnie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twoje piwo wniesiono jako X. z kolei, zajęło Y. miejsce, zdobyło XY punktów, i rozbicie tych punktów na poszczególne składowe.

Ilość punktów tak, ale nigdy nie miałem w rozbiciu na poszczególne składowe. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twoje piwo wniesiono jako X. z kolei' date=' zajęło Y. miejsce, zdobyło XY punktów, i rozbicie tych punktów na poszczególne składowe.[/quote']

Ilość punktów tak, ale nigdy nie miałem w rozbiciu na poszczególne składowe. :)

A bo to trzeba było poprosić o podesłanie rozbitego na poszczególne składowe. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo to trzeba było poprosić o podesłanie rozbitego na poszczególne składowe. :)

No tak... :)

No to teraz już będę wiedział... I pewnie tym razem poproszę.

I pewnie podobnie zrobi kilkunastu/dziesięciu innych piwowarów. Oj, Czes będzie miał trochę dodatkowej roboty. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie napisali 2 lata temu - zapach zbutwiałych liści _ czy coś podobnego, ale zmieściło się w pierwszej dziesiątce. To jakie były te inne brrrr. JK

Ten zapach pewnie delikatnie przewijał się w tle i był wyczuwalny tylko dla wyszkolonego nosa, a dla większości ludzi zapewne to piwo było przepyszne, więc nie ma się czym przejmować :)

 

Ja mam teraz ciekawego zgryza, bo Slavoy ostatnio powiedział, że mojego pilsa, tego co na konkurs poszedł "lekko czuć mlekiem", czyli jakby się wdała fermentacja mlekowa. Ja tego nie czuję nic a nic - ciekawe, co jury wyczuje. Mam nadzieję, że Slavoya nos po prostu zwiódł:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz ciekawego zgryza, bo Slavoy ostatnio powiedział, że mojego pilsa, tego co na konkurs poszedł "lekko czuć mlekiem", czyli jakby się wdała fermentacja mlekowa. Ja tego nie czuję nic a nic - ciekawe, co jury wyczuje. Mam nadzieję, że Slavoya nos po prostu zwiódł:o

A nie jest to przypadkiem jakaś emanacja diacetylu.

Kwas mlekowy jak dla mnie smakuje jak sok z cytryny, a nie jak mleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz ciekawego zgryza, bo Slavoy ostatnio powiedział, że mojego pilsa, tego co na konkurs poszedł "lekko czuć mlekiem", czyli jakby się wdała fermentacja mlekowa. Ja tego nie czuję nic a nic - ciekawe, co jury wyczuje. Mam nadzieję, że Slavoya nos po prostu zwiódł:o

Coś kręcisz, w dobrym (nie zepsutym) mleku nie ma zbyt wiele kwasu mlekowego ;). Może Slavoy kufla nie umył :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie napisali 2 lata temu - zapach zbutwiałych liści _ czy coś podobnego' date=' ale zmieściło się w pierwszej dziesiątce. To jakie były te inne brrrr. JK[/quote']

Ten zapach pewnie delikatnie przewijał się w tle i był wyczuwalny tylko dla wyszkolonego nosa, a dla większości ludzi zapewne to piwo było przepyszne, więc nie ma się czym przejmować :lol:

 

Ja mam teraz ciekawego zgryza, bo Slavoy ostatnio powiedział, że mojego pilsa, tego co na konkurs poszedł "lekko czuć mlekiem", czyli jakby się wdała fermentacja mlekowa. Ja tego nie czuję nic a nic - ciekawe, co jury wyczuje. Mam nadzieję, że Slavoya nos po prostu zwiódł:o

W początkowej fazie fermentacji mlekowej jest bardzo miły aromat. Niestety bardzo szybko, szczególnie wyższych temp. piwo zamienia się w kwasiżura...

(Pamiętasz moje polotmave? Podróży nie przeżyło, a z piwnicy było jeszcze przez kilka tygodni pijalne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem. Prócz pogody to było wszystko super.

Towarzyszy z forum nie brakowało.

W konkursie nic nie było wiadomo, pytałem o 20-tej. Info dopiero jutro.

Co do konkursu etykiet to pewna ekipa bardzo foruje moje bardzo skromne etykiety. Popularność wśród uczestników giełdy znikoma, ale znajomi birofile nie dają za wygraną. :rolleyes:

Atmosfera super, ludzi pełno, zainteresowanie piwem domowym wielkie, że mi aż brakło. Tylko, że reszta piwowarów piwa nie miało, co nie znaczy że ponoś jutro mieć nie będą.

Poznałem pewnego młodego piwowara z Raciborza, który obiecał, że za rok odwdzięczy się piwem.

Ogólnie super impreza. Szczególnie że rodzinna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze trochę o piwach, które były dostępne.

 

Jak wspomniałem wczoraj domowych nie było. Ale były komercyjne.

Komercyjne czyli Brackie niepasteryzowane z kija. Piję od paru dobrych lat i nie czuję różnicy (czułem tylko wtedy jak zeszli z ekstraktem). Żywiec oczywiście że tez był.

Ale był też żywiecki Porter niepasteryzowany z kija. Były również inne piwa zagraniczne w butelkach -to tyle jeśli chodzi o GŻ.

Na stoisku BA było piwo domowe-wczoraj pszenica i BrownAle, a obok było z minibrowaru Restauracja Regionalna Marysia Szczyrzyc była 14-tka i 12-tka-bardzo fajne piwa.

Co dziś było na pewno koledzy opowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dostałem cynk.

Przeogromne gratulacje dla kol. WENY za najlepsze piwo tego roku.

 

Tytuł Grand Championa KPD 2009 zdobyło jego piwo: DOPPELBOCK / KOŹLAK DUBELTOWY 18-20°Blg

 

 

GRATULUJĘ !!!!!

 

PS. Jak się cieszę, że Twoje piwo będzie w sklepach. BRAWO !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.