Skocz do zawartości

:) Festiwal Piwowarów 2009 / VII Konkurs Piw Domowych


Zdrój

Rekomendowane odpowiedzi

Niby teraz nikt sie nie denerwuje' date=' ale swoje myśli. JK[/quote']

Ja się denerwuję. Mój plan minimum to wprowadzić wszystkie swoje piwa do finału.

Chciałeś powiedzieć miejsce na podium? :)

Z każdego miejsca na podium będę się cieszył jak głupi. No ale bądźmy realistami. Pewnym sukcesem będzie jeśli wszystkie (3) piwa, które wystawiłem przeszłyby do finałowej 15-tki w swojej kategorii. W takim pilsie przejdzie do finału mniej niż połowa. :o I bardzo przykro będzie być w tej większej połowie :/.

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 408
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A ja wszystko poza pilsem.

Jak na razie widzę' date=' że kategoria Brown Ale jest słabo obsadzona i upatruję tu szansy dla siebie :)[/quote']

Ja byłbym daleki od takiego stwierdzenia, bo co najmniej siedmiu startujących w tej kategorii ma nagrody na koncie. Tym niemniej też wiążę z tą kategorią pewne nadzieje

Jak pisałem tego posta jeszcze nie było listy startowej, teraz widzę, że będzie ostra walka, w każdej kategorii zresztą. Nie ma lekko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem tego posta jeszcze nie było listy startowej, teraz widzę, że będzie ostra walka, w każdej kategorii zresztą. Nie ma lekko.

Wygra najlepszy choć pewnie różnice będą minimalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem tego posta jeszcze nie było listy startowej' date=' teraz widzę, że będzie ostra walka, w każdej kategorii zresztą. Nie ma lekko.[/quote']

Wygra najlepszy choć pewnie różnice będą minimalne.

I to mnie martwi, bo każde z piw które wysłałem ma jakąś drobną wadę - za małe nagazowanie; słaba piana; dziwna nutka w zapachu; może tylko Porter jest bez wad, ale co z tego jak sam degustowałem już dwa jeszcze lepsze. W Pilsach i Porterach ciężko się przepchać, bo do nasza polska specialite de la maison.

 

W zeszłym roku chyba przyjąłem lepszą taktykę - robiłem 8 Witbierów pod rząd, do skutku, aż mi wyszedł perfekcyjnie. W tym roku za bardzo się rozdrobniłem :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku chyba przyjąłem lepszą taktykę - robiłem 8 Witbierów pod rząd, do skutku, aż mi wyszedł perfekcyjnie. W tym roku za bardzo się rozdrobniłem :beer:

CZyli obecnie jesteś perfekcyjny. Tylko czy zdołasz to powtórzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku chyba przyjąłem lepszą taktykę - robiłem 8 Witbierów pod rząd' date=' do skutku, aż mi wyszedł perfekcyjnie. W tym roku za bardzo się rozdrobniłem :beer:[/quote']

CZyli obecnie jesteś perfekcyjny. Tylko czy zdołasz to powtórzyć?

W Witbierach? Pewnie tak. Czy zdołam powtórzyć? Pewnie nie :lol: Próbowałem już powtarzać warkę, w identyczny sposób i zawsze jest trochę inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety powtarzalnośćw naszym przypadku jest bardzo trudna powiedziałbym wręcz niemożliwa. Ja w tym roku uwarzyłem 3 portery i miałem problem żeby uzyskać 22 blg. Jednego wybrałem i wysłałem, ale jak kosztuję te inne to mam wątpliwości czy wybrałem właściwego. Gbyby trzeba wybrać dzisiaj pojechałby inny. Zobaczymy. JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety powtarzalnośćw naszym przypadku jest bardzo trudna powiedziałbym wręcz niemożliwa. Ja w tym roku uwarzyłem 3 portery i miałem problem żeby uzyskać 22 blg. Jednego wybrałem i wysłałem, ale jak kosztuję te inne to mam wątpliwości czy wybrałem właściwego. Gbyby trzeba wybrać dzisiaj pojechałby inny. Zobaczymy. JK

Znalazłem świetny sposób na wybór własciwego piwa - trzeba zrobić ślepą próbę, najlepiej z udziałem kolegów. Ja proszę żonę, żeby mi nalała piwo do ponumerowanych szklaneczek, dobrze jest do puli dołączyć jedno komercyjne, żeby mieć odniesienie. Jak np. w wygrał Połczyn full, to już wiedziałem, że pilsa nie ma co wysyłać:beer:

 

W podjęciu właściwych decyzji bardzo mi tez pomógł panel degustacyjny u Infama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety powtarzalnośćw naszym przypadku jest bardzo trudna powiedziałbym wręcz niemożliwa. Ja w tym roku uwarzyłem 3 portery i miałem problem żeby uzyskać 22 blg. Jednego wybrałem i wysłałem' date=' ale jak kosztuję te inne to mam wątpliwości czy wybrałem właściwego. Gbyby trzeba wybrać dzisiaj pojechałby inny. Zobaczymy. JK[/quote']

Znalazłem świetny sposób na wybór własciwego piwa - trzeba zrobić ślepą próbę, najlepiej z udziałem kolegów. Ja proszę żonę, żeby mi nalała piwo do ponumerowanych szklaneczek, dobrze jest do puli dołączyć jedno komercyjne, żeby mieć odniesienie. Jak np. w wygrał Połczyn full, to już wiedziałem, że pilsa nie ma co wysyłać:beer:

 

W podjęciu właściwych decyzji bardzo mi tez pomógł panel degustacyjny u Infama.

Ja tam miałem po jednym rodzaju i tylko w trzech kategoriach, więc nie miałem takich dylematów.

Ale tez nie mam złudzeń co do jakiegokolwiek wyższego miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem świetny sposób na wybór własciwego piwa - trzeba zrobić ślepą próbę, najlepiej z udziałem kolegów.

(...)

W podjęciu właściwych decyzji bardzo mi tez pomógł panel degustacyjny u Infama.

To się dopiero okaże czy właściwe były te decyzje? :lol:

 

Swoją drogą ja nie mam w sobie takiej determinacji, żeby uwarzyć 8 warek pod rząd w tym samym stylu. 2-3 ok, choćby po to, żeby drożdże się zamortyzowały, ale raczej preferuję drożdże na których można uwarzyć kilka różnych stylów piwa. Np. munich lager - pils, helles, munich dunkel, maerzen, rauchbier, porter. Bardzo rzadko warzę 2 warki pod rząd w tym samym stylu.

Co do panelu degustacyjnego, to oczywiście racja, tylko trzeba brać poprawkę kto jest w tym panelu. Panel u Infama to zupełnie inna bajka, niż kilku kolegów, którzy piją tylko koncerniaki. Także ja wyznaję zasadę, że jak ma się udać, to się uda. Ewidentnie nie jestem perfekcjonistą. :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę prywaty. Będę w Żywcu z noclegiem (pia-sob) i w dodatku samochodem, na szczęście nie będę kierowcą. :beer: Z tej racji chcę zabrać kratę piwa z BK na wymiankę. Najwięcej mam piw z ostatnich warek, więc to te bym oferował, na PW proszę o kontakt chętnych na wymianę. Jak ktoś by miał jakieś konkretne życzenie na piwo z wcześniejszych warek to pytajcie zobaczę co się da zrobić. Oferuję Żytnie, Rauchbiera, Pilsa (ale niestety nie konkursowego), dubbla, milk stouta. Kilka piw jest już zarezerwowanych dla Staśka, także zostaje jakieś 15-16 do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja całej skrzynki pewnie nie dam rady zmieścić do samochodu, ale parę piw na wymianę mogę zabrać:

Z górniaków: mild, bitter, IPA, SEBA.

Z dolniaków: pils, marcowe. Ew. może jeszcze znajdę jakieś "resztki" doppelbocka i portera.

Z wynalazków: imbirowe, czerwony lager, pils chmielony tylko lubelskim z mojego chmielnika, któremu aktualnie bliżej do pale ale niż do pilsa. :beer:

Chętnych zapraszam na PW.

 

EDIT: zapomniałem napisać, że przyjeżdzam w piątek późno w nocy, więc ew. wymiana w sobotę.

Edytowane przez Stasiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko, nie spodziewałem się aż tylu wystawionych do konkursu piw. Oby tylko wejść do piętnastki, bo inaczej będzie wstyd się żonie i znajomym przyznać, nie dotyczy to pilsa, bo tu to samo wejście do 15 jest sukcesem :beer:

Ja zgłosiłem portera, doppelbocka i żytnie.

Najbardziej zdziwiła mnie ilość zgłoszona do żytniego i saison.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w Dzienniku Zachodnim jest o giełdzie w Zywcu i o nas.

CYTAT - W organizowanym po raz 7 konkursie piw domowych organizatorzy zanotowali w tym roku rekordową frekwencję. Zgłoszono 134 piwa od 61 piwowarów.Bedą jedną z największych atrakcji imprezy - koniec cytatu

Edytowane przez wena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w Dzienniku Zachodnim jest o giełdzie w Zywcu i o nas.

CYTAT - W organizowanym po raz 7 konkursie piw domowych organizatorzy zanotowali w tym roku rekordową frekwencję. Zgłoszono 134 piwa od 61 piwowarów.Bedą jedną z największych atrakcji imprezy - koniec cytatu

Link do artykułu http://zywiec.naszemiasto.pl/wydarzenia/1012909.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale bądźmy realistami. Pewnym sukcesem będzie jeśli wszystkie (3) piwa, które wystawiłem przeszłyby do finałowej 15-tki w swojej kategorii. W takim pilsie przejdzie do finału mniej niż połowa. :o I bardzo przykro będzie być w tej większej połowie ;).

Ja wystawiłam 2 piwa i też liczę na wejście do 15-stki :)

 

Normalnie masakra w tym roku, jak się w końcu zdecydowałam startować, to mam teraz przerypane, kruca bomba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.