Skocz do zawartości

:) Festiwal Piwowarów 2009 / VII Konkurs Piw Domowych


Zdrój

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym tak nieśmiało podpytać co Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy wysyłają na konkurs do Żywca. Mam (co prawda nikłą, ale zawsze) nadzieję, że nikt poza mną nie wyśle Saisona i Doppelbocka, wtedy będę miała jakieś szanse w konkursie :) :)

To ja pójdę na rękę. Nie wysyłam Saisona :).

Wczoraj zapakowałem natomiast Pilsa, SEBA, Doppelbocka i Porterka.

Po spakowaniu wieczorkiem otworzyłem sobie Doppelbocka. To będzie moja największa porażka z Żywcu (oprócz tego, że nagazowanie pozostawia wiele do życzenia to piany niet! wyczułem dodatkowo pewne wady w zapachu; a tak dobrze się zapowiadał). Szkoda, że go nie wypakowałem. Tak więc Dori, będziesz górą!

Co do reszty piwek to tym razem nie udało mi się uwarzyć jakiegoś szczególnie wybitnego. Nie mam więc faworyta.

Edytowane przez Infam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 408
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Po spakowaniu wieczorkiem otworzyłem sobie Doppelbocka. To będzie moja największa porażka z Żywcu (oprócz tego, że nagazowanie pozostawia wiele do życzenia to piany niet! wyczułem dodatkowo pewne wady w zapachu; a tak dobrze się zapowiadał). Szkoda, że go nie wypakowałem. Tak więc Dori, będziesz górą!

Nie sądzę :) Właśnie piję swojego doppelbocka, którego zapakowałam do Żywca i cud sztuki piwowarskiej to to nie jest. Jak zwykle chyba przechmieliłam, tzn. jak dla mnie jest OK, ale do stylu raczej nie pasuje :/ Ogólne wrażenie z degustacji też nie najlepsze :) Saison mi bardziej smakuje :)

 

Do kolejnego konkursu się lepiej przygotuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I moje się pakują, jeszcze etykiety, karton i jutro jazda.

 

Pils idzie ten sam co do Wrocka, Dubbelbock nagazowany dobrze ale piana słaba, smak bardzo mi się podoba, Saison idzie do testów, nie wiem jak ma smakować, choć baardzo się zmienił od jesieni, juz nie ma bananów jak miał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już wysłałem: Sasiona i Żytnie co nie na tych drożdzach co powinny być, ale w przepisach pojawiają się, z tym, że Żytnie jest jakby niedostatecznie nagazowane (nagazowałem jak przeciętnego górniaka, a nie jak pszeniczniaka). Wysłałem też Portera, który nie zrobił wrażenia na Słowakach :) (Anteksa napewno będzie lepszy-tu może być Grand Bier ) oraz Brown Ale Mild, który też jest w miarę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Pils idzie ten sam co do Wrocka, Dubbelbock nagazowany dobrze ale piana słaba, smak bardzo mi się podoba

Trochę żałowałem, że nie wysłałem pilsa do Wrocka ale wydawało mi się, że jest on bardziej bohemski niż niemiecki. Chyba się myliłem, jest bardziej niemiecki (dość wytrawny, żadnych "obcości", wtrąceń...). Wysłałem go natomiast do Żywca. Jacer, miło mi słyszeć, że będę mógł porównać odległość tego mojego od medalowego z Wrocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jak na razie widzę, że kategoria Brown Ale jest słabo obsadzona i upatruję tu szansy dla siebie :)

A ty myślisz, że ci co wysyłają na konkurs piwa to piszą tylko na piwo.org? Jest kupe ludzi, co wogóle nie pisze, nie czyta itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wszystko poza pilsem.

Jak na razie widzę, że kategoria Brown Ale jest słabo obsadzona i upatruję tu szansy dla siebie :)

Ja byłbym daleki od takiego stwierdzenia, bo co najmniej siedmiu startujących w tej kategorii ma nagrody na koncie. Tym niemniej też wiążę z tą kategorią pewne nadzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na te listy startujących' date=' wychodzi na to, że poziom będzie zaporowy. To dopiero konkurs ![/quote']

A jaka nerwówka będzie podczas ogłaszania wyników :)

Moim zdaniem nerwówka to będzie jak będą ogłaszać kto wszedł do finału. Potem to już tylko liczyć na szczęście. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.