Skocz do zawartości

:) Festiwal Piwowarów 2009 / VII Konkurs Piw Domowych


Zdrój

Rekomendowane odpowiedzi

Tradycyjnie w drugiej połowie października ogłaszamy podstawową informację dotyczącą Konkursu Piw Domowych, którego najbliższa edycja odbędzie się w czerwcu 2009 roku.

Zestaw konkursowy - jak co roku - przygotował Andrzej Sadownik, szef Jury KPD.

 

Podczas VII edycji KPD, Jury oceniać będzie piwa w następujących kategoriach:

 

I. Porter Bałtycki (PL) 18-22°Blg

II. Doppelbock / Koźlak Dubeltowy (D) 18-20°Blg

III. Saison (B) 12-15°Blg

IV. Roggenbier / Żytnie (D) 11,5-13,5°Blg

V. Pilzner Bohemski (CZ) 11,5-13,5°Blg

VI. Brown Ale - Mild (GB) 8-10°Blg

 

Szczegółowy regulamin KPD, program Festiwalu Piwowarów a także ściśle miejsce i czas imprezy będą ogłaszane na bieżąco w ciągu najbliższcyh tygodni i miesięcy.

 

Pozdrawiam,

Ziemek Fałat

 

:beer: Browamator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 408
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Szczegółowy regulamin KPD, program Festiwalu Piwowarów a także ściśle miejsce i czas imprezy będą ogłaszane na bieżąco w ciągu najbliższcyh tygodni i miesięcy.

Ja bym postulował zniesienie ograniczenia do 3 piw.

Chętnie bym uwarzył i wystawił wszystkie gatunki, choćby i poza konkursem, tylko żeby dostać profesjonalny arkusz ocen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, byłoby fajnie pochwalić się 150 albo 250 piwami w Konkursie, ale profesjonalna ocena tylu piw w ciągu 2 dni Konkursu przerosła by nasze możliwości organizacyjne (jurorzy i czas). Jeszcze nie w 2009 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CODER masz rację ja też byłbym chętny otrzymać taką ocenę. Praktycznie mam uwarzone piwa i wydaje mi się, że są ok w jakimś stylu, a to kompletne nieporozumienie. Żeby tak można wysłać piwa do jakiejś komisji, jury, czy ekspertów i otrzymać profesjonalny arkusz ocen byłoby super. Ziemek może BA rozwinie swoją działalność. To byłoby ciekawe, ale chyba mało realne. JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CODER masz rację ja też byłbym chętny otrzymać taką ocenę. Praktycznie mam uwarzone piwa i wydaje mi się, że są ok w jakimś stylu, a to kompletne nieporozumienie. Żeby tak można wysłać piwa do jakiejś komisji, jury, czy ekspertów i otrzymać profesjonalny arkusz ocen byłoby super. Ziemek może BA rozwinie swoją działalność. To byłoby ciekawe, ale chyba mało realne. JK

Niestety, sądzę, że tak profesjonalna ocena jest możliwa tylko przy okazji konkursu. Tyle, że np. w USA masz ze dwa konkursy miesięcznie, możesz zebrać cały plik ocen, a u nas w zasadzie tylko Żywiec...

 

Jakby nas było trochę więcej, może warto by się zorganizować w regionalne kluby, jak w USA, wtedy można by robić klubowe degustacje.

Ja szczęśliwie mam w pobliżu Hasintusa, który mi robi prefesjonalne oceny piwa, plus paru znajomych piwoszy... ale oni to zawsze chwalą, a co mają robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, sądzę, że tak profesjonalna ocena jest możliwa tylko przy okazji konkursu. Tyle, że np. w USA masz ze dwa konkursy miesięcznie, możesz zebrać cały plik ocen, a u nas w zasadzie tylko Żywiec...

Ewidentnie jest luka na rynku. :beer:

 

Jakby nas było trochę więcej, może warto by się zorganizować w regionalne kluby, jak w USA, wtedy można by robić klubowe degustacje.

Miałem podobny pomysł, mam nadzieję, że wykluje się z tego panel degustacyjny na WWP.

 

Ja szczęśliwie mam w pobliżu Hasintusa, który mi robi prefesjonalne oceny piwa, plus paru znajomych piwoszy... ale oni to zawsze chwalą, a co mają robić...

Zawsze mi możesz coś podesłać, ja się nie pitolę, jak uważam, że jest źle to piszę. Czasem jedynie w bardziej okrągłych słowach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wypiję każde podarowane piwko, ale co do oceny profesjonalnej to niestety się nie zobowiązuję. Po prostu się na tym nie znam. Mam smak i gust, ale własny. Niestety to nia ma nic wspólnego z fachową oceną. JK

Oj wena, wena... Porównując to z tym, co niedawno pisałeś, że doszukujesz się wad w swoich piwach oraz miejscami, które z podziwu godną regularnością, zajmujesz na różnych konkursach piwowarskich, odpowiem, że niepotrzebna ta skromność. :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, może skorzystam. Tylko ta wysyłka jest uciążliwa, może będzie jakaś okazja ...

Oczywiście odwdzięczę się swoim piwkiem, także może trochę zmniejszy to subiektywne koszty. Jakbyś był chętny, to szczegóły na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwarzyłem wczoraj ten roggenbier, ależ była walka! Najgorsza filtracja w moim życiu. Ostrzegam: słody podstawowe ześrutujcie dość grubo, róbcie solidny mash-out, do 79* i szybko spuszczajcie filtrat, żeby młóto nie zdążyło się oziębić. I radzę robić dużą warkę - tak z 25l - jak filtracja utknie w połowie, to będzie przynajmniej co wlać do fermentora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Szczegółowy regulamin KPD' date=' program Festiwalu Piwowarów a także ściśle miejsce i czas imprezy będą ogłaszane na bieżąco w ciągu najbliższcyh tygodni i miesięcy.[/quote']

Ja bym postulował zniesienie ograniczenia do 3 piw.

No proszę - twoje życzenie zostało spełnione. :)

Na stronie BA pojawił się wczoraj regulamin a w nim info, że każdy piwowar może wystawić jedno piwo w każdej z 6 kategorii.

Edytowane przez Stasiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze. Zrobiłem wszystkie style, chciałem wybrać 3 najlepsze, a tak to pojadą wszystkie: i lepsze, i gorsze. Tylko jak tu wysłać 24 flaszki :)

Ty nie masz "gorszych" piw. Widzę, że szanse dla mnie na jakąś lepszą miejscówkę spadły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze. Zrobiłem wszystkie style, chciałem wybrać 3 najlepsze, a tak to pojadą wszystkie: i lepsze, i gorsze. Tylko jak tu wysłać 24 flaszki :)

Co za skromność. Te gorsze to są te, które zajmują 2 i 3 miejsca.

Szkoda, że nie znieśli tego w zeszłym roku bo miałem wszystkie. teraz mam 4 - 16 butelek jakoś dowiozę do Żywca. JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie znieśli tego w zeszłym roku bo miałem wszystkie. teraz mam 4 - 16 butelek jakoś dowiozę do Żywca. JK

Nie wiem tylko czy można dostarczać piwa do Żywca, czy też trzeba do Strzyżowa.

Ja może w tym roku coś zgłoszę, ale najpierw muszę podegustować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie masz "gorszych" piw. Widzę, że szanse dla mnie na jakąś lepszą miejscówkę spadły.

Zapewniam Was, że nawet te które uważam za lepsze mają wady. Żywiec to mocno obsadzony konkurs, o zwycięstwie decydują niuanse. W zeszłym roku wysłałem 3 piwa i 2 przepadły zupełnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku wszystkie piwa muszą byc przed Konkursem dostarczone do Strzyżowa.

Chłodna część naszego magazynu czeka na przesyłki od dziś do 8 czerwca.

Piwa nadesłane po terminie nie będą zwracane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku wszystkie piwa muszą byc przed Konkursem dostarczone do Strzyżowa.

A czy byłaby możliwość (jak rok temu) odebrać piwa waszym kurierem od Pani Magdy ze sklepu Piwowar?

Oczywiście na nasz koszt, ale zawsze to lepiej (i bezpieczniej) niż gdyby każdy oddzielnie wysłał piwa pocztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku wszystkie piwa muszą byc przed Konkursem dostarczone do Strzyżowa.

A czy byłaby możliwość (jak rok temu) odebrać piwa waszym kurierem od Pani Magdy ze sklepu Piwowar?

Oczywiście na nasz koszt' date=' ale zawsze to lepiej (i bezpieczniej) niż gdyby każdy oddzielnie wysłał piwa pocztą.[/quote']

NIe widzę problemu, niech się tylko Magda zgodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.