Skocz do zawartości

Browar Czarny Ryś


Rekomendowane odpowiedzi

Mówisz i masz. Właśnie robię starter więc mogę Ci już odłożyć/wysłać ?

Wolałbym to trochę odwlec w czasie więc gęstwa po twojej warce jak najbardziej - chyba że Ci to nie odpowiada to wezmę co dają :D Edytowane przez Mariusz_CH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadnych jaj ani siarki.

Bo jak oddychają to nie ma z tym problemu, poza tym produkują siarę dopiero jak mają dużo białka i mało cukru.

Znane są więc już dane osobowe dostawcy/dealera

wypraszam sobie :P ja niczym nie dealuję, to tylko koleżeńska przysługa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jeszcze znalazłem chwilę czasu żeby skleić do kupy moje plastikowe HLT. Grzałka 2kW, na zewnątrz prztyczek on/off. Pozostaje jeszcze zrobienie deszczownicy, wszystko leży ale doba ma tylko 24h.

 

Plastikowe HLT

Plastikowe HLT

Plastikowe HLT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 20 dniach fermentacji, w sobotę, warka #32 Cienki poszła do butelek. Moje pierwsze butelkowanie w sezonie :) Na szczęście to było tylko 15 butelek :D Cieńkusz smakuje całkiem nieźle, nie spodziewałem tego. Nawet bez Galaxy byłoby to przyzwoite piwo.

 

Cieńkusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo schodzi z kega jak przysłowiowa woda. Postanowiłem więc, zanim rozpocznę dłuugą batalię z lagerami, zrobić jeszcze jedną extra warkę górnej fermentacji. Wybór padł na piwo typu Brown Ale. Tylko teraz mam zagwozdkę, czy zrobić go raczej jako Nut Brown Ale (receptura scooby_brew) czy raczej clona Black Sheep pod którego mam dedykowane drożdże ?

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś składałem zamówienie u Piotrka, ale jeszcze co nieco specjalnych słodów by się przydało.

Na kiedy potrzebujesz ten Brown ? Z TB chciałem się wstrzymać, aż będzie dostawa świeżego chmielu z US, więc chwile to jeszcze może potrwać. Tego Brown mam dokładnie 300g, jeśli Ci wystarczy to mogę odstąpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zasypu planuję dać +25% samego Brown.

 

Ponad 25% zasypu?!? Wydaje mi się, że to bardzo dużo. Już przy około 10% (0,5kg na 4,75kg zasypu) dał w moim Brown Porterze bardzo silny smak i aromat. Ja do Brown Ale planuję dać góra 0,15kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.