Skocz do zawartości

6,9 blg po 8 dniach burzliwej czy tak ma być?


mcpol1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czytam i się zastanawiam,dlaczego drożdże s-33 są proponowane w zestawach skoro nie potrafią dofermentować głębiej? Kombinowałem ,zmieniałem temperatury a i tak nie zeszły poniżej pisanej przez was piąteczki.Dzięki za temat,trzeba będzie stosować inne drożdże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego że czasami pożądane są takie a nie inne drożdże. Wszystko zależy co chcesz zrobić, co by było gdyby wszystkie drożdże schodziły do minimum??? nuda???

Dodam tylko że moje drożdże s-33 dodane wczoraj o godzinie 23 w postaci gęstwy z poprzedniej warki chyba już po około 24 godzinach tracą na wigorze i tak szybko jak ruszyły tak szybko zaczynają konczyć (temp 21°C). Zmierzę jutro wieczorem ile dały rady zjeść z 14 blg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też robiłem altbiera na tych drożdżach i zeszły mi do 4 Blg. Ale już teraz nie rozumiem, czy jak zostaje takie wysokie Blg to muszę użyć mniej cukru do refermentacji, niż wyliczam w kalkulatorze? Myślałem że jak drożdże już skończyły pracę to zostały same cukry nie fermentowalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też robiłem altbiera na tych drożdżach i zeszły mi do 4 Blg. Ale już teraz nie rozumiem, czy jak zostaje takie wysokie Blg to muszę użyć mniej cukru do refermentacji, niż wyliczam w kalkulatorze? Myślałem że jak drożdże już skończyły pracę to zostały same cukry nie fermentowalne.

Na forum toczą się równolegle dwie dyskusja na ten temat. Z tego drugiego wątku wynika, że nie. Ale ja przeczytałem odpowiedzi później niż sam zadałem pytania w tym temacie, poza tym mam zbyt mało doświadczenia by udzielać rad. Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś że niektóre szczepy drożdży tak mają - szybka, oraz niepełna fermentacja i opadają na dno, ale wystarczy zamieszać w fermentatorze tak by podnieść opad i dokończą pracę. Sam trochę bym się bał zarażenia warki, ale przy dużych środkach ostrożności powinno dać radę. Próbował ktoś może ? Pytam się bo sam jestem ciekaw pomimo że nie miałem z nimi styczności póki co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejne piwko na S-33 zabutelkowane... a precyzyjniej 2 warki ciemne i jasne experymentalne... i co tu dużo mówić moje s-33 są zaprogramowane by nieważne od ilu blg zaczynają, skończyć na około 5 blg. Taki wynik otrzymałem w obu warkach dzisiaj butelkowanych, no i w poprzednich również :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kolejne piwko na S-33 zabutelkowane... a precyzyjniej 2 warki ciemne i jasne experymentalne... i co tu dużo mówić moje s-33 są zaprogramowane by nieważne od ilu blg zaczynają, skończyć na około 5 blg. Taki wynik otrzymałem w obu warkach dzisiaj butelkowanych, no i w poprzednich również :D

jak piwko po ponad dwóch miesiącach?Granatów nie było? ile cukru dałeś do refermentacji?Jeśli jeszcze je masz,to zmierz teraz Blg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.