Skocz do zawartości

6,9 blg po 8 dniach burzliwej czy tak ma być?


mcpol1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przelałem kolscha na cichą ,do balonu wczoraj wieczorkiem. Dzisiaj poszedłem sprawdzić jak się miewa i stwierdziłem dosyć spore uwalnianie się CO2. W rurce cały czas bulka. Czyżby resztki drożdży zabrały się jeszcze do pracy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

I wracam jak bumerang do wątku z drożdżami S-33. Powtórzyłem warkę z początku tego wątku (ciemne i słodkie) nieznacznie tylko modyfikując recepturę ale używając podobnego schematu zacierania i drożdży S-33. Jak i w poprzednich warkach. Szybki start wysoka piana i szybki koniec.

Tym razem 12,5blg i po 2 dniach 5 blg. Oznaki konca burzliwej.

Reszta wniosków z obserwacji za kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest na rzeczy ale mam podobny problem s 33 ,dwie ostanie warki miały podobny przebieg jak u ciebie szybki start i szybki koniec .Postanowiłem zrobić test warka 40 L podzieliłem na pół jedną zaszczepiłem s 33 a drugą Wyeast 2278 . Finał był taki s 33 szybki start i szybki koniec 5,5 blg i a ani drgnie a wyeast powoli systematycznie do 2,5 blg. Ten post to tak w ramach pocieszenia że nie jesteś osamotniony w walce z s33.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Dla mnie ta informacja jest bardzo cenna. Zaniepokoiło mnie, że mój ostatni Alt Bier na S-33, po burzliwej też zatrzymał się na 5o Blg. Ale jeżeli to normalne, to doradźcie proszę, jaką ilością glukozy go "gazować", aby nie był to mój ostatni post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest na rzeczy ale mam podobny problem s 33 ,dwie ostanie warki miały podobny przebieg jak u ciebie szybki start i szybki koniec .Postanowiłem zrobić test warka 40 L podzieliłem na pół jedną zaszczepiłem s 33 a drugą Wyeast 2278 . Finał był taki s 33 szybki start i szybki koniec 5,5 blg i a ani drgnie a wyeast powoli systematycznie do 2,5 blg. Ten post to tak w ramach pocieszenia że nie jesteś osamotniony w walce z s33.

Mam identyczną historię z S33 - 3 dni fermentacji i stop na poziomie 5 blg. Dwie warki tak zadziałały. Dwa tygodnie na cichej nic nie zmieniły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo z ostatnim Alt Bier z s 33. Z 12 blg po tygodniu zjechało do 5 blg.

Po 2 tygodniach cichej zeszło do 4 blg. Do tego piwo wygląda jak brązowa breja. Mimo 2 tygodni cichej i tygodnia w butelkach jest zupełnie nieprzejrzyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś nie tak skoro ci się nie klaruje. Smak sprawdzałeś?

Czytałem trochę na temat S-33 i one tak po prostu mają, teraz potwierdzam to na swoim przykładzie :smilies: . Dzisiaj sprawdziłem ponownie i nadal 5,5 blg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale nadal nie wiem jak dużo zastosować glukozy :(.

P.S. Potwierdzam także duże zmętnienie. Po filtracji perfekt, po chmieleniu przyzwoicie, po burzliwej - męty.

W smaku super. Czekam. Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale nadal nie wiem jak dużo zastosować glukozy :(.

P.S. Potwierdzam także duże zmętnienie. Po filtracji perfekt, po chmieleniu przyzwoicie, po burzliwej - męty.

W smaku super. Czekam. Co robić?

 

Męty po burzliwej to nie grzech. Przelej tego Alta na cichą fermentację. A do obliczania ilości środka do refermentacji ja używam http://hbd.org/cgi-b...pator/recipator i bardzo sobie chwalę.

Edytowane przez Srecky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po 10 dniach od zadania drożdży przelałem ciemne na cichą. Blg jak się spodziewałem zeszło tylko o 0,5 stopnia czyli zostało 5 blg. Piwko ma wyczuwalną słodycz jest dość treściwe i smak pozostaje na długo w ustach. Gęstwę zużyłem do eksperymentalnego piwka robionego bez oprzerw o wysokim blg=14. Ciekawe do ilu tutaj drożdże dojedzą

Edytowane przez mcpol1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męty po burzliwej to nie grzech. Przelej tego Alta na cichą fermentację. A do obliczania ilości środka do refermentacji ja używam http://hbd.org/cgi-b...pator/recipator i bardzo sobie chwalę.

 

Dzięki. Tak zrobiłem. Po 10 dniach zeszło do 4,5 Blg. Niestety, niewątpliwie dobrego programu użyć nie potrafię, gdyż po ingliszu ja nie ponimaju. Ostatecznie użyłem 120 g glukozy, przeżegnałem się i zabutelkowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tak zrobiłem. Po 10 dniach zeszło do 4,5 Blg. Niestety, niewątpliwie dobrego programu użyć nie potrafię, gdyż po ingliszu ja nie ponimaju. Ostatecznie użyłem 120 g glukozy, przeżegnałem się i zabutelkowałem.

Jeśli na 20L to powinno być wszystko OK moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tak zrobiłem. Po 10 dniach zeszło do 4,5 Blg. Niestety, niewątpliwie dobrego programu użyć nie potrafię, gdyż po ingliszu ja nie ponimaju. Ostatecznie użyłem 120 g glukozy, przeżegnałem się i zabutelkowałem.
Kalkulator rezerwy brzeczki do refermentacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.