Skocz do zawartości

6,9 blg po 8 dniach burzliwej czy tak ma być?


mcpol1

Rekomendowane odpowiedzi

Ciemne słodkie i słodowe

 

 

Zasyp:

2 kg Pilzneński

1,8 kg Monachijski jasny

0,4 kg Carahell

0,2 Carafa special typII

Zacieranie:

Wsypanie słodów do 58C ustabilizowanie temperatury na 52C i od razu podgrzewanie do 63C. Przerwa 10 minut i dolanie wrzątku by podbić temperaturę do 71-73 ? przerwa 50 minut. Podgrzanie do 78C i przerwa 5 do 10minut.

Drożdże:

S-33

Chmiel:

60 min ? Marynka 20g

20 min ? Lubelski 20g

 

Wysładzanie z efektem 23 ltr / blg 11*

 

Do fermentacji 19 ltr / 13* blg

 

Jak w temacie od 3 dni 6,5 blg. Miało być słodkie ale nie jest a blg stoi od 3 dni? Drożdże padły? przelewać na cichą czy butelkować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Trochę dużo. Dziwne dla mnie, że piwo mające 7 BLG nie jest słodkie coś tu nie gra... Ja bym na pewno nie butelkował jeszcze dopóki się nie upewnisz, że fermentacja się zatrzymała. Czy piwo jest klarowne?

 

Jak tam twój cukromierz? Może tu leży problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież enzymy giną powyżej 75C czyż nie?

tak, ale dodając wrzątku są miejsca w których jest powyżej 80C. Jeśli się wlewa wrzątek za szybko lub za wolno miesza robią się strefy przegrzania gdzie mogą się ścinać enzymy.

 

Aczkolwiek teraz to i tak już po ptakach :beer: Zwykle u nas ślimacząca się fermentacja wynika ze słabej kondycji drożdży, za małego napowietrzenia, lub dużej ilości osadów po gotowaniu które oblepiają drożdże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że wlewałem dość równo. Napowietrzona brzeczka była dość intensywnie. Próba jodowa też wyszła dobrze.

Przelałem właśnie na cichą do balonu zobaczę za tydzień. Jak nie zejdzie to cóż. Nie wyleję swej dziecinki w kanał :beer::):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to jest wazne ale jest przy probie smakowej troszkę już musujące.

Nie napisałeś czym mierzysz, ale jeśli to areometr, błąd pomiaru mogą powodować osadzające się na nim pęcherzyki CO2 - skoro stwierdziłeś 'musowanie'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bój nic - 10' w 63' °C to jest troszkę mało, piwo ewidentnie na słodko (nie przejmuj, że teraz na słodkie nie smakuje). Moje IRA zeszło z 12,5 do 5,5 (90' w 68-66,5°C) i trudno - cza było zabutelkować, bo nic nie chciało więcej dofermentować. Dodatkowo drożdże S-33 na pewno zrobią mętny, małodofermentowany żur. Teraz, po 2 m-cach nagazowało się aż nadto (do kufla się nie mieści na 1 raz), maltodekstryny na zatrważającym poziomie, ale granatów albo wybuchających przy otwieraniu pułapek nie zarejestrowano :) Ogólnie nie ma się czym chwalić :)

Jeśli przez 2-3 dni °Blg się nie zmieni - butelkuj, tylko nie dawaj zbyt dużo cukru (czy czego tam...)

Aha - zawsze warto przelać na cichą, drożdże się rozmieszują :beer: Choćby na kilka dni.

Edytowane przez pavulonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przelalem na cicha. Troche gazu przez zrurke poszlo, ale to na krotka chwile. Postoi kilka dni i sprawdze blg, jak bedzie zatrzymana fermentacja to i tak butelkuje. Co do slodkosci to zastosuje slodzik. Chyba innego wyjscia nie mam. Zrobie tak pol na pol coby nie popsuc calosci. Nie wiem jeszcze tylko ile tego slodzika na litr....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Chyba burzliwą przeniosędo balonów. Trochę kijowo się zlewa ale za to wszystko widać :D nie trzeba otwierać. Później i tak na cichą do fermentatora. z końcówką do zlewania znad osadu na kraniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.