Skocz do zawartości

Czas na ujawnienie się.


ster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich piwowarów. Po wykonaniu czterech warek doszedłem do wniosku, że nadszedł czas pokazać się na forum. Jako młody piwowar muszę się pochwalić, że moją przygodę z warzeniem piwa rozpocząłem od razu od zacierania słodu. Żadne tam brekwity lub ekstrakty. Stało się tak dlatego, że mam dwóch doradców i przewodników na nowej drodze życia (w konsumpcji piwa) są to: zibi i rubezahl. Doświadczeni piwowarzy, którzy na początku prowadzą mnie za rączkę. Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia. :beer::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że ujawniłeś się :) Wiele zadowolenia z własnego piwa!

Degustowane Twoje pierwsze warki były (co najmniej) bardzo zadowalające. Oby tak dalej!

 

Kliknij jeszcze lokalizację na mapie. Będzie to 4 browar w odległości ~200m. Ciekawe co na to Milicz ( http://www.piwo.org/forum/p53278-02-06-2010-11-23-07.html#p53278 ) ze swoimi tajnymi browarami :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ster :).Słuszna decyzja na ujawnienie kolejnego browaru w naszym miasteczku i brawo za odwagę w zacieraniu :beer:

A propos to dowiedziałem się że jest kolejny browar niedaleko nas. Dwóch braci zaciera 200m od nas, tylko klikają na Browar.bizie także jest 5 ;):):beer::):beer: browarów w Boguszowie Gorcach,a właściwie to w Gorcach.

Jak tak dalej pójdzie to braknie wody w wodociągach :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że pora roku zmusza zwykłego amatora piwowarstwa do górniaków. Dlatego pierwsza moje wareczka to typowy ale. Druga raczej podchodzi pod belga. Trzecia z przepisu rubezahla to full. O szczegółach to może w zapiskach. W każdym razie eksperci degustowali i gęby im się nie krzywiły, co zachęciło mnie do dalszej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że pora roku zmusza zwykłego amatora piwowarstwa do górniaków. Dlatego pierwsza moje wareczka to typowy ale. Druga raczej podchodzi pod belga. Trzecia z przepisu rubezahla to full. O szczegółach to może w zapiskach. W każdym razie eksperci degustowali i gęby im się nie krzywiły, co zachęciło mnie do dalszej pracy.

Proponował bym słowo eksperci zamienić na koledzy piwowarzy :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Wiadomo' date=' że pora roku zmusza zwykłego amatora piwowarstwa do górniaków. Dlatego pierwsza moje wareczka to typowy ale. Druga raczej podchodzi pod belga. Trzecia z przepisu rubezahla to full. O szczegółach to może w zapiskach. W każdym razie [b']eksperci[/b] degustowali i gęby im się nie krzywiły, co zachęciło mnie do dalszej pracy.

Proponował bym słowo eksperci zamienić na koledzy piwowarzy :(

Zibi, to dlaczego pod Twoim nikiem jest: "Gold Ekspert".:beer::):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zibi, to dlaczego pod Twoim nikiem jest: "Gold Ekspert".:):):(

O właśnie. Przyznam, że tytuły mile łechcą dumę jednak nie są w żaden sposób wiarygodnym wskaźnikiem doświadczenia i wiedzy. Nie neguję broń Boże wiedzy kolegów, ale sam czuję się zaledwie Piwowarem, podczas gdy mam tytuł Junior Ekspert.O, już nawet Senior :beer:

Edytowane przez jacekan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jakieś impresje na ten rok przewidujecie? :mad: Na pewno chętnych z Waszej okolicy nie zabraknie :(

Na ten rok już nie (dopieeero :/ co były - w marcu). W przyszłym mam nadzieję, że uda się znowu spotkać na "Impresjach".

Chętnych z bliższej i dalszej okolicy nie brakowało. Mam nadzieję, że tak też będzie na kolejnych - i Wy również zawitacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... moją przygodę z warzeniem piwa rozpocząłem od razu od zacierania słodu.

Jako, że 'etatowy' plusikowicz :) - za rozpoczęcie od zacierania, przegapia piwowarów z naszego miasteczka, masz + ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o łagodny wymiar kary :) Rubezahl za naprawienie mojego przeoczenia dostaje oczywiście + :) Swoją drogą robota admina czy moda jest gorsza o roboty w "pierońskiej kopalni" :) Niema przebacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.