Skocz do zawartości
nivko

Za ciepła brzeczka ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zrobiłem wczoraj o godz 17 tej drugą warkę z puchy Coopers Lager + Ekstrakt Słodowy ( ciekły ) ( nauczka po ostatnim :lol:

Lecz mam małą obawę , zrobiłem jak w książce pisze tylko boje się ,że dosypałem drożdże piwowarskiej jak była temperatura powyżej 30 stopni :)

Temperatura to pokazywała się na zbiorniku jak wlałem 3 litry gorącej wody + puchę oraz ekstrakt i nie zmieniła się jak dolałem 20 litów ( wody mineralnej w temperaturze pokojowej )

Mam obawy czy drożdże nie zabiłem bo w rurce cisza jak makiem zasiał !! ( a mija doba )

Czy możliwe jest ,że fermentacja ruszy później ?

Po otwarciu zbiornika brzeczka wygląda i pachnie ładnie TYLKO RURKA NIE BULGOCZE , MOŻE SIĘ ZA BARDZO MARTWIĘ !!

jak myślicie a może fermentacja trwa tylko uwalnia się inaczej ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli jest piana na brzeczce, to wszystko jest ok. Jak nie ma, to poczekaj jeszcze dobę i jeśli się nie pojawi, to zadaj nową paczkę drożdży.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurcze nie ma Piany dawajcie szybko namiary na jakieś drożdże ( bo nie mam żadnych ) , żeby to wszytko nie poszło do kibla:( POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepraszam za Panikę ale jest Piana :D nie za duża ale na całej powierzchni jest pianka :) KURCZE TYLKO CZEGO NIE BULGOCZE !!!

Wczoraj o godz 17 stej zrobiłem warzenie jest 20 następnego dnia :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fermentatory najczęściej są nieszczelnie . Tzn dekiel rzadko szczelnie domyka fermentator. Ja przynajmniej nie trafiłem do tej pory na taki , a mam 6 pojemników. CO2 uchodzi nie przez rurkę , tylko szczelinami pod pokrywką. Jeśli jest piana , to się nic nie przejmuj. Wszystko gra ,i nie zaglądaj do fermentatora za często. Narażasz wtedy piwo na niepotrzebne ryzyko infekcji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nivko - cierpliwości. Na przyszłość trzymaj w domu saszetkę S-04 albo Nothingham'ów i będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A może brzeczka była nienatleniona i drożdże nie miały warunków do szybkiego namnażania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wątek co najmniej tak pasjonujący jakby ktoś w czasie rzeczywistym opisywał własnoręczne odbieranie porodu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I tak wszystko rozwala tekst z bulgotaniem :)

Przez chwile czułem się jak bym znowu oglądał ostatnie minuty meczu z wczoraj :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czytając kolejny fascynujący temat o bulgotaniu w rurce :lol:

musiałem dać upust swoim emocjom :)

mimo, że konkurs koszulkowy zakończony, oto moja propozycja:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

te krople na koszulce... w tym miejscu... tożto wygląda prawie jak niekotrolowana laktacja. Piwem oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co tu więcej ten temat rozwijać :lol: Jak wiele z takim zapytaniem spadnie niedługo na 2 stronę i nikt tam zaglądał nie będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
te krople na koszulce... w tym miejscu... tożto wygląda prawie jak niekotrolowana laktacja. Piwem oczywiście.

Zwłaszcza gdyby koszulkę założyła piwowarka :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciągle nie bulgocze :) ale już nie zaglądam pierdziele w Piątek pakuje ( cukromierz ) i patrze

obok pojemnika czuć drożdże więc fermentator jest nie szczelny !:lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czwarty dzień nie bulgocze ale wyjaśniliśmy sobie ,że to wina nie szczelnego pojemnika filtracyjnego

ps. dzisiaj otworzyłem ,żeby zobaczyć co się dzieje i jest piana i to gęsta ale do około pojawił się brązowy kołnierz , wsadziłem cukromierz i pokazał 5 blg , więc nie można zlewać jeszcze do butelek . Martwi mnie ten mały kożuch:( na pianie pojawiają się małe brązowe plany ( może tak drożdże pracują )

Ostatnim razem jak robiłem warkę nie miałem tęgiego kozucha ale robiłem na cukrze a teraz na ekstrakcie słodowym w płynie

Zapach tez mi się wydaje ok wiec może nie doszło do jakiegoś zakażenia ? co wy na to ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi