Skocz do zawartości

Ostatnia strona wątku bez postów


pablo

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że napotykam ten błąd po raz kolejny - raportuję problem.

W wątkach pojawiają się ostatnie strony wątków nie zawierające postów.

Poniższy widok ukazał się po kliknięciu linku

 

Poniżej screen

Edytowane przez pablo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że napotykam ten błąd po raz kolejny - raportuję problem.

W wątkach pojawiają się ostatnie strony wątków nie zawierające postów.

Poniższy widok ukazał się po kliknięciu linku

 

Poniżej screen

Dzięki za info

Czy masz w: profil/wyświetlanie podane jakieś wartości w sekcji "Opcje wyświetlania na forum" ?

 

Ok, widzę. Sprawdzę problem, ale pewnie dopiero późno w nocy, bo będzie się to wiązało z chwilowym wyłączeniem forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo. Co ciekawe dzieje się tak zarówno jeżeli wybiorę ostatnią stronę wątku z Życzeniami Urodzinowymi, jak i jeśli wybiorę "Nowe posty" w tym wątku. A najlepsze jest to, że jeśli cofnę się ręcznie o stronę np. ze 146 na 145 to widzę, że ostatnie posty normalnie są widoczne. Wygląda to tak, jakby silnik sobie nie radził z ze zbyt długim wątkiem. Może czas go zamknąć i odpalić "Życzenia Urodzinowe 2". W żadnym innym wątku nie zaobserwowałem tego zjawiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Wygląda to tak, jakby silnik sobie nie radził z ze zbyt długim wątkiem. Może czas go zamknąć i odpalić "Życzenia Urodzinowe 2". W żadnym innym wątku nie zaobserwowałem tego zjawiska.

O ile dobrze pamiętam to ów błąd wystąpił jak grzebałem w starych wątkach z zapisków piwowarskich - głownie właśnie w tych najdłuższych po kilkaset i więcej postów.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczyniłem testy dla wartości opcji "Posts" w ustawieniach "Opcje wyświetlania na forum".

Problem występuje tylko dla wartości (przypuszczam, że domyślnej) 25. Dla wartości 24,26 jest ok.

Może na coś cię to naprowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znalazłem przyczyny złej paginacji stron w wątku urodzinowym. Najprawdopodobniej forum ma jakieś problemy przy tej ilości postów.

Najlepsze rozwiązania to te najprostsze, zatem założony został nowy wątek dla solenizantów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
http://www.piwo.org/forum/t17-Temat-oklepany-D-Czego-sluchacie--.html

Ten wątek też chyba się kończy, tylko 300 postów ale ma swoją wagę.

Dziś w nocy poszukam jeszcze gdzie tkwi bug. Te fora znoszą po kilka tysięcy postów w tematach, więc coś gdzieś nie "trybi" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo :)

 

Dziś w nocy poszukam jeszcze gdzie tkwi bug. Te fora znoszą po kilka tysięcy postów w tematach, więc coś gdzieś nie "trybi" :)

I zaś zarwana nocka ;-) Dobrze ze jutro nie trzeba wstać do roboty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Stasiek - też tak myślałem, dlatego ciągle szukałem powodu w bazie danych a to jest prawdopodobnie bug w funkcji paginacji. Pojawiło się kilka takich sugestii na zagranicznych forach.

Pasuje zrobić upgrade do najnowszej wersji forum (co na tym skypcie jest wyjątkowo uciążliwe) i powinno pomóc. Prawdopodobnie, bo ta wersja nie jest już rozwijana i ciężko znaleźć sensowne wsparcie.

 

Rozmyślam też nad migracją w nowym roku do Vbulletin lub IPB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.