Skocz do zawartości

Czas wyświetlania nowych postów


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na pewno wiecie, każdy po zalogowaniu może sprawdzić nowe posty poprzez link w prawy górnym rogu "Pokaż nowe posty od ostatniej wizyty".

Punbb zostało napisane jako lekki ale jednocześnie wydajny skrypt forumowy, tak więc dla ogólnej wydajności, system pokazuje nowe posty dla danego użytkownika przez 10 minut naszej nieaktywności.

Np: użytkownik loguje się o 12.00 ale nie klikał nic na forum, o 12:10 okaże się, że nie ma już nowych postów. Przy bardzo dużej ilości użytkowników on-line (liczonych w setkach), takie podejście jest słuszne, ale w naszym sympatycznym gronie czas ten wydłużam do godziny.

 

Sprawę naświetlił Stasiek, któremu w tym miejscu dziękuję :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

To nie jest pomysł na nową kategorię ale nie wiem gdzie to wpisać, więc pisze tutaj.

 

Chodzi mi o oznaczenie nowych postów, ja wiem, że obok tematy jest link do nowych postów ale moim zdaniem dobrze by było jakby nowe posty miały inny kolo daty i godziny utworzenia, który znajduje się w lewym górnym rogu (nad userem, który napisał wiadomość) oraz literka "N" obok daty i godziny utworzenia postu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest pomysł na nową kategorię ale nie wiem gdzie to wpisać, więc pisze tutaj.

 

Chodzi mi o oznaczenie nowych postów, ja wiem, że obok tematy jest link do nowych postów ale moim zdaniem dobrze by było jakby nowe posty miały inny kolo daty i godziny utworzenia, który znajduje się w lewym górnym rogu (nad userem, który napisał wiadomość) oraz literka "N" obok daty i godziny utworzenia postu.

Chyba to się da zrobić, ale muszę zapytać mądrzejszych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jak mam zrobić, jak chcę zobaczyć posty z przed 24h. Byłem dajmy na to na urlopie. Jak mam znaleźć posty, ułożone chronologicznie, za dany okres lub za okres od ostatniej wizyty, ale starsze niż 24h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam zrobić, jak chcę zobaczyć posty z przed 24h. Byłem dajmy na to na urlopie. Jak mam znaleźć posty, ułożone chronologicznie, za dany okres lub za okres od ostatniej wizyty, ale starsze niż 24h?

Jeżeli się między czasie nie logowałeś, to będą one widoczne jako nie przeczytane, od ostatniej wizyty. Co do wyszukiwania postów/wątków po dacie, z zadanego okresu, to dopiszę odpowiednią funkcjonalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się między czasie nie logowałeś, to będą one widoczne jako nie przeczytane, od ostatniej wizyty. Co do wyszukiwania postów/wątków po dacie, z zadanego okresu, to dopiszę odpowiednią funkcjonalność.

Oooo... to ja jestem też chętny na taką funkcjonalność, bo właśnie miałem nieśmiało poprosić o dodanie (np ukrytej) opcji wyszukania postów z ostatnich 7, 14, 21 (tu ew. podać liczbę) dni.

"Pokaż nowe posty od ostatniej wizyty" działa, ale tylko raz po zalogowaniu po urlopie. Następne kliknięcie (po kilkudziesięciu minutach zajęcia czymś innym) zwraca już tylko nowe posty.

Oczywiście teoretycznie wszystko jest zgodne z regułami, bo ostatnia wizyta była te kilkadziesiąt minut temu, ale... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam. Na innym forum działa to w sposób taki, że dopuki nie wejdę do jakiegoś tematu, będzie się świecił jako nieprzeczytany. U nas po godzinie wszyskie są przeczytane. Jeżeli byłaby możliwość włączenia takiej funkcji to poprawiło by to jaość przeglądania forum. Jest oczywiście przycisk "zaznacz wszystkie jako przeczytane".

Pozdrawiam.

Bart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka opcja jak piszesz, ma jedną dużą problematykę. Kwestie wydajności. Już teraz piwo.org jest na granicach możliwości hostingów i za nic nie chcę, aby potrzeba było przeskoczyć na jakiś serwerek dedykowany.

 

Mogę tak zrobić, ale będzie ograniczone do X dni w tył. Jak zalogujesz się np. po miesiącu, to będziesz miał wszystkie posty jednak uznane za przeczytane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
A nie dało by się ustawić zobacz posty nieprzeczytane. Tak jak to jest na większości forów ??

Można, ale tego nie uczynię :D To jest bardzo złe rozwiązanie, jak się z czasem okazuje. Brak dłuższych odwiedzin spowoduje i tak wyczyszczanie takiego licznika przez oprogramowanie. Niestety bazy danych strasznie "puchną" od takich właśnie pustych danych, a na to niestety nie można sobie pozwolić. Myślę i mam nadzieję, że się z czasem przyzwyczaisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Właśnie z tymi szukaniem między datami nie jest taka prosta sprawa. Raczej skończy się na "pokaż posty wstecz XX dni"

Tomku, czy można się przypomnieć z tym tematem?

Dziś rano zalogowałem się pierwszy raz po urlopie i przez godzinę się zająłem czymś innym no i "straciłem" nowe posty z ostatniego tygodnia. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tymi szukaniem między datami nie jest taka prosta sprawa. Raczej skończy się na "pokaż posty wstecz XX dni"

Tomku' date=' czy można się przypomnieć z tym tematem?

Dziś rano zalogowałem się pierwszy raz po urlopie i przez godzinę się zająłem czymś innym no i "straciłem" nowe posty z ostatniego tygodnia. :)[/quote']

Tak jest !!! Będę walczył od jutra rana. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staśku, gotowe. W górnym menu można znaleźć dodatkowe wyszukiwanie z 48h i 72h. Powinno wystarczyć.

Dzięki. Co prawda myślę, że bardziej przydało by się np z 7dni i 14dni ("standardowe" urlopy), ale dobre i te 3 dni. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staśku' date=' gotowe. W górnym menu można znaleźć dodatkowe wyszukiwanie z 48h i 72h. Powinno wystarczyć.[/quote']

Dzięki. Co prawda myślę, że bardziej przydało by się np z 7dni i 14dni ("standardowe" urlopy), ale dobre i te 3 dni. :cool:

Zobaczymy na ile to będzie często używane. Jeżeli średnio intensywnie, to zmienię na szerszy zakres :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staśku' date=' gotowe. W górnym menu można znaleźć dodatkowe wyszukiwanie z 48h i 72h. Powinno wystarczyć.[/quote']

Dzięki. Co prawda myślę' date=' że bardziej przydało by się np z 7dni i 14dni ("standardowe" urlopy), ale dobre i te 3 dni. :)[/quote']

Zobaczymy na ile to będzie często używane. Jeżeli średnio intensywnie, to zmienię na szerszy zakres :)

Ok. Jakby co to się pewnie przypomnę po nastepnym dłuższym urlopie. :cool: Czyli pewnie za jakiś rok. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jakby co to się pewnie przypomnę po nastepnym dłuższym urlopie. :cool: Czyli pewnie za jakiś rok. :)

Oki :) Wtedy pewnie będziemy już na dedykowanej maszynie i będzie można robić większe cuda :) Teraz nie dodaję żadnych dodatków, bo jesteśmy na styk, jeżeli chodzi o maksymalną obciążalność serwera na którym min. my działamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.