Skocz do zawartości

III Poznański Konkurs Piw Domowych - 26.11.2011


dżony

Rekomendowane odpowiedzi

Dagome - pszenica za 45 punktów? Ja pierniczę, chciałbym tego spróbować! Próbowałem pszeniczki Staśka z III miejsca i już ta była naprawdę dobra.

Ja nie oceniałem tych piw, ale miałem okazję niektórych spróbować i już na etapie eliminacji weizen Dagome wydawał mi się bezkonkurencyjny. Sędziowie raczej też nie mieli wątpliwości patrząc na punktację. O jakości piw z podium niech świadczy fakt, że nawet dobrze nie zauważyłem kiedy zniknęły pozostałe w skrzynce butelki z 3 pierwszych miejsc - chyba poczęstowali się nimi sędziowie, choć nie wiem czy tylko oni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie gratuluję dla wszystkich laureatów, a szczególnie dobrego wyniku w debiucie dla Sebpa.

To wielka przyjemność znaleźć się w tak doborowym towarzystwie. :D

 

Chciałbym również podziękować organizatorom, sędziom i sponsorom za przeprowadzenie imprezy, szczególnie Wogoszowi. Zdaje się, że robicie jeden z lepszych konkursów w kraju. Szacunek dla Was. :beer:

 

 

 

Lubię warzyć, sprawia mi to przyjemność, jest to moje hobby, któremu poświęcam prawdopodobnie więcej czasu niż ktokolwiek z Was. Trzy lata temu po kilku próbach, kiedy załapałem bakcyla zdecydowałem, że chcę się nauczyć warzyć jak najlepsze piwo.

 

Bardzo się cieszę, że moja pszenica została wysoko oceniona, choć mam wrażenie, że chyba trochę za wysoko. Ten Weizen, mimo, że nadal jeszcze potrzebuje korekty jest efektem trzech lat mojej pracy, czytania, kombinowania, eksperymentów i mnóstwa mniej lub bardziej zmarnowanych warek.

 

Dlatego też jest mi bardzo przyjemnie, że znalazłem się na podium. Czuję satysfakcję że udało mi się stworzyć coś, co ma obiektywną wartość, potwierdzoną przez profesjonalnych sędziów. Cieszę się, że efekt mojej pracy został doceniony przez ludzi, którzy wiedzą o piwie więcej niż ja. Kiedy przyjdzie, na swój dyplom będę patrzył z dumą, nawet jeśli nazwiecie mnie szczurem.

 

Nigdy z nikogo nie drwiłem, ani nie osądzałem, że nie czyta książek, olewa kursy, zaciera "na lenia", warzy bezstylowo, chmiel odmierza garściami, warek nie liczy, notatek nie robi, a konkursy ma głęboko w d.... . Żadna z tych rzeczy nie jest niezbędna do uwarzenia dobrego piwa. Każdy warzy jak chce i czerpie z piwowarstwa to, co chce.

Nigdy nikomu nie zazdrościłem wygranej.

 

Percepcja niektórych z Was jest spaczona. Wstydźcie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dagome nie próbowałem,ale przed konkursem degustowałem Józkowe - ja******e :D

Że niby jakie?

 

Przy okazji podziękuję również również organizatorom za mega zaangażowanie i super nagrody / te niestety już się skończyły :) :) /.

Cieszę się że udało mi się znaleźć obok takich speców od dobrego piwa - Staśka i Dagome. :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Nigdy nikomu nie zazdrościłem wygranej.

 

Percepcja niektórych z Was jest spaczona. Wstydźcie się.

qurcze... czuje sie zbesztany po całości :beer:

nie zazdroszczę zajętego miejsca, ale tego co potrafisz zrobić ze słodem, słodem jaki każdy z nas może zakupić....

Zgłębiajmy zatem tajniki naszego hobby bo jak widać przynosi to efekty.

Gratulacje zarówno dla Ciebie jak i reszty wyróżnionego grona piwowarów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dagome nie próbowałem' date='ale przed konkursem degustowałem Józkowe - ja******e :)[/quote']

Że niby jakie?

 

Przy okazji podziękuję również również organizatorom za mega zaangażowanie i super nagrody / te niestety już się skończyły :) :) /.

Cieszę się że udało mi się znaleźć obok takich speców od dobrego piwa - Staśka i Dagome. :D

Bardzo mi smakowało.Gratulacje dla wszystkich laureatów.Dzięki organizatorom za świetną imprezę oraz wszystkim którzy odwiedzili mnie w holu :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W holu to Cię nie widziałem, ale ....

Gratulacje dla wszystkich zwycięzców a w szczególności dla organizatorów- dobra robota, człowiek może się tylko uczyć.

No i pozdrawiam wszystkich zniecierpliwionych ogłoszenia wyników on-line, który czują się niezwykle zbluzgani przeze mnie, za co przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W holu to Cię nie widziałem' date=' ale ....[/quote']

A ja tam pół dnia spędziłem :beer:

No nie wiem czy to byłeś Ty' date=' bo Volker na swej stronie napisał i pokazał, że to Maciej :):D[/quote']

No i wyszło szydło.... Macieja to widziałem a potem tylko sam tank, na dodatek gorący. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej nie przejmuj się. Zamieść Twoje fotki i wyjdzie szydło z worka :)

 

Przy okazji, chciałem podziękować organizatorom za włożony ogrom pracy, a pracy mieli tyle, że z Wojtkiem nie było możliwości porozmawiać.

Gratulacje dla medalistów. Osobiście cieszę się z V miejsca, że nasze piwko nie przepadło gdzieś w eliminacjach :beer: Do zobaczenia na kolejnej edycji poznańskiej giełdy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także chciałbym pogratulować wszystkim laureatom i podziękować organizatorom za bardzo

sympatyczne wydarzenie. Piwo AIPA od Szałpiw było wyśmiemite - nigdy wcześniej czegoś takiego nie piłem.

 

Jestem początkującym piwowarem domowym pasją robienia piwa mocno zaraziłem się zaledwie

kilka miesięcy temu. To mój pierwszy post na forum.

 

Piwo pszeniczne, które zgłosiłem pochodziło z mojej pierwszej warki

ze słodów, która zrobiłem we wrześniu. Wszystkim moim znajomym smakowało więc postanowiłem dowiedzieć się

co sądzą o nim eksperci.

Po ogłoszeniu wyników dowiedziałem się dzięki uprzejmości Pana Wojtka,

że moje piwko dostało się do finału więc traktuje to jako prywatny mini sukces (a może szczęście - tego jeszcze nie wiem).

 

Na koniec pytanie: czy ktoś może powiedzieć kiedy i w jaki sposób można będzie otrzymać metryczkę z oceną piwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.