Jump to content
Sign in to follow this  
Jacenty

Zasada ograniczonego zaufania jadnak.

Recommended Posts

Porządny kocioł, sterownik, ustawianie etapów temperatur wydawałoby się, że tylko ustawić i spokojnie pić piwko w czasie, gdy sterownik wszystko za nas robi.Niestety.Warzyłem IRA, wszystko wyglądało normalnie, ale coś mnie tknęło. Pod koniec zacierania postanowiłem skontrolować termometrem wskazania czujnika. I szok! Zamiast 72st, które wskazywał czujnik na termometrze było 84! Chwila wahania czy warto w ogóle kończyć tą warkę, ale w końcu stwierdziłem, że wylać zawsze zdążę. Okazało się, że czujnik się zepsuł i w efekcie nie mam zielonego pojęcia, w jakich temperaturach cały proces przebiegał. To dopiero będzie ciekawe doświadczenie, uwarzyć piwo nie mając żadnej kontroli nad całym procesem. Bez entuzjazmu, ale skończyłem warzenie i zlałem na burzliwą. Od dzisiaj będę stosował zasadę ograniczonego zaufania i podwójną kontrolę procesów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogłeś spróbować samej brzeczki, jak wiesz jak powinna smakować brzeczka jakiegokolwiek ALE to miałbyś szanse wychwycić możliwe różnice.

Mało osób próbuje brzeczki przed fermentacja aczkolwiek tutaj mamy sytuacje gdzie by się to przydało:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po problemach z kontrolą temperatury zacierania powinna być proba jodowa, w brzeczce może być skrobia. Ratunkiem jest przeciągnięcie w czasie zacierania po obniżeniu temperatury i dodaniu słodu pilzneńskiego, jego enzymy uratują brzeczke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.