Skocz do zawartości

Przepis na Cydra


ujek

Rekomendowane odpowiedzi

Wyobraziłem sobie to i nawet zrealizowalem jakieś 2 tygodnie temu. 45kilo, radziecka sokowirówka, nawet się porządnie ciepła nie zrobiła i znając zycie jescze z 500 kg by pociagneła. Większy problem niż sokowirówka to usunięcie gniazd nasiennych z tych 45 kg:) Ale mysle że sokowiróki produkowane obecnie odmówią wspołpracy po 5 kg

 

No to grubo!

Rozważałem pożyczenie sokowirówki, ale nikt nie miał takiej z poprzedniej epoki, więc bałem sie, że komuś zepsuję sprzęt i będę musiał kupić nowy.

Kolega próbował taką "nowożytną" i wyszło mu to bokiem - zabrał się za konstrukcję prasy...

A nie lepiej zrobić sobie rozdrabniacz domowej roboty przerobienie takim rozdrabniaczem 200 kg jabłek to pestka.Sokowirówka zrzyna owoce na miazgę a przy takiej obróbce tracisz bezpowrotnie składniki zawarte owocach.

snap7_38_min.jpgsnap9_16_min.jpgsnap8_21_min.jpgsnap8_22_min.jpgsnap9_17_min.jpg

Edytowane przez maxhot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem winogron na tyle żeby robić z nich wino.Pytanie czy winogron nie trzeba rozdrabniać ?, oglądając telewizję nie raz widziałem jak winogrona były rozdrabniane może nie mieli prasy z mocnym naciskiem

 

może w nastepnym sezonie o takim czymś pomyse, choć wolałbym prase ze względu na to że w tym sezonie sadze 30 winorośli:)

Jaki typ prasy masz zamiar wykona ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zrobić sobie rozdrabniacz domowej roboty przerobienie takim rozdrabniaczem 200 kg jabłek to pestka.Sokowirówka zrzyna owoce na miazgę a przy takiej obróbce tracisz bezpowrotnie składniki zawarte owocach.

 

Ja do rozdrabniania jabłek zaadoptowałem rozdrabniacz do gałęzi, z plastikowego wiadra dorobiłem kosz zasypowy i całkiem nieźle sieka jabłka. W tempie pracy nie ma porównania do sokowirówki, która i tak nie odsącza całego soku. - cena ok 270zł nowy rozdrabniacz plus do godziny pracy z demontażem pokrywy rozdrabniacza i zamocowaniem na jego miejscu wiadra.

Ale zastanawia mnie stwierdzenie, że przez sokowirówkę tracimy jakieś tam składniki z soku. Mógłbyś to rozwinąć? Mi do głowy przychodzi jedynie napowietrzenie tak produkowanego soku, a więc szybsze utlenianie się.

Edytowane przez wik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam na fermentacji burzliwej cydr.

Trwa ona już miesiąc w temperaturze pokojowej i myślę dzisiaj to zabutelkować.

Czy muszę dodać trochę drożdży, do refermentacji, czy też wystarczy to co jest w przefermentowanym nastawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź zaciąganij trochę z dnia jak chcesz żeby szyko się nagazował.

Ja swój kartonikowy fermentowalem prawie 4 tygodnie i drożdży przy butelkowaniu było na tyle mało, że trzeci miesiąc się nagazowuje - cały czas gazu przybywa ale bardzo powoli. Po 3 tygodniach nie było prawie wcale, teraz już musuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zainspirowany wątkiem postanowiłem nastawić swój pierwszy cydr

Aby móc dokonywać wariacji smakowych pierwszy cydr wykonany zgodnie z przepisem:

karton bierdonka, drożdże tokaj, MD

Nastawione tylko 4L jako wzornik odniesienia do przyszłych cydrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.