Skocz do zawartości

Przepis na Cydra


ujek

Rekomendowane odpowiedzi

ta błonka to infekcja tlenowa' date=' jako że tlenu nie ma w butelce to zdechną i opadną na dno.[/quote']

Jak napisał Wiktor to są beztlenowce taka infekcja zdarza się nawet w przypadku piwa.Zapewniam cie że taki cydr można spokojnie skonsumować.

Odwrotnie - tlenowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

moje cydry stoją już trochę w butelkach i dziś obu spróbowałem czas na pierwsze wnioski:

 

LIDLOWSKI (ze słodzikami) - ma 6 tygodni

WYCISKANY (z dodatkiem lidla i cukru) ma 4 tygodnie

 

oba mają wciąż posmak drożdżowy - to pewnie z czasem przeminie, ale i tak postanowiłem następny cydr robić już na drożdżach płynnych, Sauternesy czekają

 

natomiast co do smaku:

 

LIDLOWSKI jest trochę kompotowaty choć smak mu się zmienia w kierunku coraz lepszego, wziąłem akurat taką butelkę gdzie na pół litra wrzuciłem jedną pastylkę słodzika lidlowskiego i IMHO jest to już absolutnie górna granica docukrzenia, wciąż jest stosunkowo wytrwany ale mógłby być bardziej - wniosek - będę robił bez słodzików; natomiast klarowność bez zarzutu

 

WYCISKANY (50% wyciskany + 50% sok + 2 kg cukru, 15°Blg ) ma w sobie o wiele większy potencjał aromatów które jak sądzę wzięły się z żywych owoców, niestety całkowicie zabiłem ten cydr dodatkiem cukru - wyraźnie czuć że jest mocno doalkoholizowany co byłoby pewnie atutem 20 lat temu na studenckiej imprezie, ale nie jest tym czego szukam obecnie... wyciągam z tego taki wniosek że na przyszłość absolutnie nie będę dodawał sztucznie cukru, cydr ma być lekkim, orzeźwiającym napojem i nie ma sensu na siłę go alkoholizować; do refermentacji dałem przepisowe 8g cukru na litr ale cydr stosunkowo słabo się nagazował i ma bardzo wątłą pianę - może to sprawa tej mocy alkoholowej? może alkohol wytłukł drożdże? cydr nie jest też zbyt klarowny - ma taką mgiełkę może trochę bardziej przezroczystą niż Weizeny, ale jednak ewidentnie mętną, Nie jest to może jakaś wielka przeszkoda, ale wolałbym bardziej klarowny napój

 

na dziś moje wnioski są takie:

- na sokach cydr wychodzi dość płaski

- potrzeba wkładu owocowego dla głębi smaku choć nie umiem powiedzieć czy musi to być 100% wytłoczyn czy może wystarczy 50% wytłoczyn i 50% soku

- nie będę dodawał cukru dla podwyższenia mocy

- słodzików też raczej nie będę dodawał

- zastosuję drożdże Sauternes licząc że dadzą lepsze posmaki

 

Jak dobrze pójdzie to za tydzień zrobię trzeciego cydra, zwłaszcza, że jak się okazało kolega po sąsiedzku ma wyciskarkę winiarską.

 

przem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisywałem wcześniej: to był największy problem... próbowałem na takiej wyciskarce wolnoobrotowej z której żona robi soki na co dzień ale to jest urządzenie dobre do kilku jabłek czy kilku marchewek a nie do 15 kg - wolno idzie i bałem się że się maszyna zepsuje, więc jabłka po prostu starłem na tarce grubej - dużo roboty...

 

ale teraz sprawdziłem że świetnie sobie radzi maszynka do mięsa (elektryczna) pod warunkiem założenia takiego grubszego sita

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cydr stosunkowo słabo się nagazował i ma bardzo wątłą pianę - może to sprawa tej mocy alkoholowej? może alkohol wytłukł drożdże? cydr nie jest też zbyt klarowny - ma taką mgiełkę może trochę bardziej przezroczystą niż Weizeny, ale jednak ewidentnie mętną, Nie jest to może jakaś wielka przeszkoda, ale wolałbym bardziej klarowny napój

Na klarowność pomaga pektopol- enzym rozkładający ścianki komórkowe owoców, pomaga wyciskać sok i polepsza klarowność.

 

Co do pianki to chyba naturalny objaw, to nie piwo, więc trwałej piany nie ma co się spodziewać, nie ma białek które by ją budowały.

 

Polecam dosładzanie miodem zamiast cukrem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już robić cydr z gotowego/kupnego soku to może warto zastanowić się nad czymś takim:

http://www.slonecznatlocznia.pl/

Sprzedają to m.in. w Auchanie za 19zł/5l (teraz jest nawet promocja 17zł). Smakowo są bardzo dobre.

 

Wg. producenta:

Sok jabłkowy NFC 100%

 

Naturalny, nieklarowany sok jabłkowy, tłoczony na zimno ze świeżych owoców, bez dodatku konserwantów, koncentratu, cukru i wody.

Smak i barwa soku zależy od wybarwienia oraz odmiany owoców.

Sok zawiera naturalnie występujące cukry.

Pasteryzowany, osad na dnie opakowania jest zjawiskiem naturalnym.

Świeżość do 21 dni po otwarciu zachowuje dzięki pakowaniu w worek Bag-in-box.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :ble:

Zmontowałem tarkę do jabłek, wałek od ciasta z wkręconymi wkrętami, napędzana wiertarką. Tarkowanie 5 skrzynek jabłek (ok 100 kg) zajęło mi nieco ponad 1h.

Edytowane przez bielok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :ble:

Zmontowałem tarkę do jabłek, wałek od ciasta z wkręconymi wkrętami, napędzana wiertarką. Tarkowanie 5 skrzynek jabłek (ok 100 kg) zajęło mi nieco ponad 1h.

Masz może jakieś fotki tego wynalazku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :ble:

 

Cześć :)

Zmontowałem tarkę do jabłek' date=' wałek od ciasta z wkręconymi wkrętami, napędzana wiertarką. Tarkowanie 5 skrzynek jabłek (ok 100 kg) zajęło mi nieco ponad 1h.[/quote']

Masz może jakieś fotki tego wynalazku?

Nie, nie mam, konstrukcja oparta o filmiki z youtube, tylko jak tu u mnie, brzydsza od wszystkich innych :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Wina jabłkowe świetnie się klarują, jednak potrzebują czasu. Ot cała filozofia.

czy masz na myśli klarowanie w czasie fermentacji (chodzi o jakąś dłuższą cichą czy może kilkukrotne zlewanie znad osadu...) czy o klarowanie już w butelce? - jednym słowem jak w praktyce zrobić tak aby mętny sok z wytłoczyn dał w miarę klarowny cydr?

 

przem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jabłkowy się nie sklarował? Ja już mam w butelkach swój gruszkowy. Jest lekko mętny (a spodziewałem się dużej mętności po tym, co otrzymałem na wyjściu z sokowirówki). Jako napój jest pijalny, ale szału nie ma, bo użyłem zwykłych drożdży do wina. I właśnie zajeżdża jak wino. Sam sok gruszkowy miał 18°Blg, nie rozcieńczałem niczym i nie zmierzyłem FG, ale jest dość wytrawny, więc zakładam że zszedł do 0, co daje ponad 9%alk. Na przyszły rok logistycznie lepiej ustawię, zamówię drożdże cydrowe.

 

Czy ktoś może widział coś takiego jak cydr w polskich sklepach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jabłkowy się nie sklarował? Ja już mam w butelkach swój gruszkowy. Jest lekko mętny (a spodziewałem się dużej mętności po tym, co otrzymałem na wyjściu z sokowirówki). Jako napój jest pijalny, ale szału nie ma, bo użyłem zwykłych drożdży do wina. I właśnie zajeżdża jak wino. Sam sok gruszkowy miał 18°Blg, nie rozcieńczałem niczym i nie zmierzyłem FG, ale jest dość wytrawny, więc zakładam że zszedł do 0, co daje ponad 9%alk. Na przyszły rok logistycznie lepiej ustawię, zamówię drożdże cydrowe.

 

Czy ktoś może widział coś takiego jak cydr w polskich sklepach?

Technicznie rzecz biorąc niektóre jabole to cydr :ble: Albo tak przynajmniej było jakiś czas temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeć ;)

 

czy masz na myśli klarowanie w czasie fermentacji

Klarowanie w czasie fermentacji pierwsze słyszę.

To przez 30 lat mało słyszałeś. Oczywiście chodzi o fermentację cichą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

On napisał czy chodzi o klarowanie podczas fermentacji,na ciche wino zaczyna się klarować.Im częstsze zlewanie znad osadu tym szybsze dojrzewanie.
czy masz na myśli klarowanie w czasie fermentacji (chodzi o jakąś dłuższą cichą czy może kilkukrotne zlewanie znad osadu...)

On właśnie pytał o fermentację cichą i zlewania z nad osadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.